ویدئو مارکتینگ و نحوه ساخت ویدئو برای انتشار

ویدئو مارکتینگ

برندها، کسب و کارهای شرکت ها و افرادی که محصول یا را ارائه می دهند به یک استراتژی ویدئو مارکتینگ نیاز دارند. این ایده جدیدی نیست اما بسترهای جدیدی از بازاریابی ارائه شده است که تعیین می کند یک ویدیو در هر پلتفرم یا کانال می تواند تا چه اندازه مفید باشد. ویدئو مارکتینگ بخشی از یک برنامه کلی بازاریابی محسوب می‌ شود. یک ویدیو می‌تواند اهداف و تلاش های تبلیغاتی شما را به نتیجه برساند. اگر در استراتژی بازاریابی دیجیتالی خود از روش های بازاریابی ویدیویی استفاده کنید، قطعاً تاثیرگذاری بهتری در مخاطبان خواهید داشت. مهمترین بسترهایی که می توانید ویدئو مارکتینگ را در آن اجرا کنید، کانال ها و رسانه های اجتماعی هستند.

ورود به دنیای ویدئو مارکتینگ، ترسناک و نا آشنا نیست! اگر همین الان برای تهیه ویدیو از کسب و کار خود اقدام نکنید از رقبا عقب میوفتید. هرچه ویدیوها، ساده تر و شفاف تر باشند، سریع تر با مخاطب ارتباط می گیرند. مخاطبان انتظار دارند با تماشای ویدیو های شما، درک صحیحی از محصول خدمات یا فعالیت ‌های شما پیدا کنند. دقت داشته باشید که ویدیوهایی که در بازاریابی ویدیویی تهیه می کنید با کیفیت بسیار عالی معمولاً با کیفیت 4K تهیه شوند. در تهیه ویدیو برای ویدئو مارکتینگ از تجهیزاتی استفاده کنید که حداکثر کیفیت را ارائه دهند. حتی اگر با تلفن همراه فیلمبرداری می کنید به نور تصویر دقت داشته باشید. مسئله بازاریابی ویدیویی هنوز هم بسیار پیچیده به نظر می رسد می توان استراتژی هایی را ارائه داد که آن را ساده تر سازد.

 

مزایای ویدئو مارکتینگ

در دنیای پر شتابی که در آن زندگی می‌کنیم بسیار اهمیت دارد که راهکارهای جدید و منحصر به فرد را پیدا کنید تا محصولات و خدمات شما در جمع زیادی از بازاریابان یا مخاطبان متمرکز شود و توجه آن‌ ها را به خود جلب کند. به طور قطع نمی توان گفت که کدام روش بازاریابی می تواند بیشترین تاثیر را داشته باشد اما مطمئناً به اثبات رسیده است که ویدیو مارکتینگ یکی از این روش ها خواهد بود. روش بازاریابی ویدیویی، قدرتمند و موثر است. اکنون بیش از هر زمان دیگری به استراتژی های بازاریابی ویدیویی نیاز داریم. چه کسی یا چه کسانی از ویدیوهای تبلیغاتی محصولات یا خدمات بازدید می کنند و چه بازخوردی نسبت به آن دارند؟ این دقیقاً همان سوالی است که جزو اهداف ویدئو مارکتینگ قرارگرفته است. در ویدئو مارکتینگ، مخاطبان و مشتریان، یک ویدیوی حدود ۲ دقیقه ای را تماشا می‌کنند و سپس تصمیم می‌گیرند از خدمات و محصولات شما استفاده کنند یا خیر. حدود ۶۰ درصد از بازاریابان تجاری و کسب و کارها استفاده از ویدیوها را پیشنهاد کرده‌اند.

 راهکارها و مهمترین مزایای ویدئو مارکتینگ

 • ویدئو مارکتینگ نرخ تبدیل را افزایش می دهد

اگر تصمیم دارید روش ویدئو مارکتینگ را برای بازاریابی اجرا کنید باید سرمایه‌گذاری کافی برای آن اختصاص دهید. استفاده از ویدیوها، نرخ تبدیل صفحات فرود را تا ۸۰ درصد افزایش می‌دهند. رفتار فردی که در ویدیو محصول خدماتی را معرفی می کند بر مشتری تاثیر می گذارد. تعیین می‌کند که مخاطب به خرید کردن تشویق می شود یا خیر. از طریق ویدئو مارکتینگ، احساسات و اطلاعات به مخاطب منتقل می شوند، بنابراین تاثیر بیشتری دارند.

 • ویدئو مارکتینگ، یک ابزار کارآمد در کمپین های بازاریابی ایمیلی محسوب می شود

یکی از مزایای ویدئو مارکتینگ، استفاده از آن در کمپین های ایمیل مارکتینگ است. زمانی که در حال تدوین برنامه برای ایمیل مارکتینگ هستید، میتوانید یک ویدیو در ایمیل قرار دهید که کلیک روی آن افزایش پیدا کند. تجربه ثابت کرده است که نرخ کلیک بر روی ویدیو ها در ایمیل مارکتینگ تا ۳۰۰ درصد افزایش داشته است. این امر، انکار ناپذیر است که تماشای فیلم یا ویدیو بسیار آسانتر از خواندن یک متن طولانی است، بنابراین اگر می‌خواهید نحوه موثری را برای معرفی محصول استفاده کنید از ویدئو مارکتینگ غافل نشوید.

 

 • موتورهای جستجو عاشق ویدیو هستند

یکی دیگر از مزایای ویدئو مارکتینگ، برجسته شدن در نتایج موتورهای جستجوگر است. موتورهای جستجوگر معمولاً به دنبال محتوایی است که بینندگان را درگیر خود می‌کند. موتور جستجوگر گوگل و یوتیوب، قوی ترین موتورهای جستجوگر برای نمایش نتایج ویدیوها هستند و با توجه به این، آمار ویدئو مارکتینگ، احتمال دیده شدن توسط مخاطبان شما را افزایش می دهد. اگر ویدیو های طراحی شده خود را از طریق رسانه ‌های اجتماعی تبلیغ کنید، شانس یافتن شما از این جهت بسیار بیشتر خواهد شد.

 • ویدیو مارکتینگ، اعتماد و اعتبار ایجاد می کند

یکی از مهمترین مزایای ویدئو مارکتینگ برای کسب و کارها، افزایش اعتماد و اعتبار برای آنها نزد مخاطبان است. ویدیو، راهی مناسب برای ایجاد شخصیت برای شرکت و برند شماست. این امکان را برای شما فراهم می کند تا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و اعتماد آنها را جلب نمایید. بیشتر از ۹۰ درصد کاربران گفته ‌اند فیلم های محصول از یک شرکت در تصمیم گیری آنها برای خرید مفید بوده است. هرچه بیشتر، ویدیوهای آموزشی و اطلاع رسانی داشته باشید به شما بیشتر اعتماد می کنند؛ در نتیجه فروشتان افزایش پیدا می‌کند.

 • ویدیو مارکتینگ، افزایش اشتراک گذاری را به دنبال دارد

اگر از ابزار ویدئو مارکتینگ برای کسب و کار خود استفاده کنید، راحت تر به اشتراک گذاشته می شوید. ویدئو مارکتینگ در بازاریابی ویروسی شرکت می ‌کند. حدود ۹۲ درصد از مصرف کنندگان و مخاطبان، فیلم های ویدیویی را با یکدیگر به اشتراک می گذارند و این می تواند شانس شما را برای دیده شدن افزایش دهد.

بازاریابی ویدئویی

بازاریابی ویدئویی، روشی است که با استفاده از فیلم و ویدیو برای تبلیغ و بازاریابی محصول یا خدمات شما به کار می رود. افزایش تعامل در کانال های اجتماعی و رسانه های دیجیتال، مهم ترین نتیجه است که از ویدئو مارکتینگ به دست می آورید. با استفاده از ویدیو می توانید مصرف کنندگان خود را آموزش دهید؛ به مشتریان بیشتری دست پیدا کنید و همواره محتواهای جذاب را به مخاطب ارائه دهید. آمار نشان داده اند که در سال ۲۰۱۶ به عنوان روش مبتنی بر ویدئو مارکتینگ، بسیار در استراتژی های بازاریابی محتوا مورد توجه قرار گرفت و در سال ۲۰۱۷ شاهد آن بودیم که ویدیو ها نسبت به سایر محتواها بازدید بیشتری داشتند. بنابراین روش بازاریابی ویدیویی در حال حاضر یک تاکتیک قوی محسوب می‌شود. با یک ویدیوی تاثیر گذار می توانید تمرکز مشتری را بر روی قیمت، مزایای محصول، نحوه خرید یا بسیاری موارد دیگر قرار دهید.

همچنین نتایج، مجدد نشان دادند که در سال ۲۰۱۸ نیز ویدئو مارکتینگ یک تکنیک بازاریابی منحصر به فرد بود که به تدریج به استراتژی برای تجارت و کسب و کار تبدیل شد. در سال ۲۰۱۹، بازاریابی ویدیویی ارتباط نزدیک تری با مخاطب برقرار کرد، به طوری که تیم های کاری به روش های مکالمه، آموزش عملی و غیره اقدام به تهیه ویدیو نمودند. ویدیوها در وب سایت ها یا شبکه های اجتماعی سرگرم کننده است. اگر ویدیو در صفحات فرود طراحی شود بیشتر از ۸۰ درصد نرخ تبدیل را افزایش می دهد. همچنین 90 مخاطبان با تماشای یک ویدیو تصمیم می گیرند که یک محصول را خریداری کنند یا خیر. نحوه تبلیغات و بازاریابی ویدیویی با توجه به اهداف تجارت، برندها یا مصرف کنندگان بازار را تغییر می دهد. ویدیو می‌تواند چگونگی ارتباط میان مشتری و فروشنده را توجیه کند.

اگر مقایسه کنیم که افراد علاقمند و غیر متخصص در مورد موضوعی مانند تکنولوژی فضایی و یا ماجراهای حیات وحش، آیا از تماشای ویدئو و فیلم مستند مرتبط با موضوع مورد علاقه ی خود بیشتر و بهتر استقبال می کنند یا ترجیح می دهند با مطالعه ی کتاب و جزوه و جستجو در شبکه های مجازی، اطلاعات لازم و مورد پسند خود را کسب کنند، می توانیم به نقش فایل های ویدئویی در برقراری ارتباط بهتر با مخاطبین، پی ببریم.

تاریخچه ویدئو مارکتینگ

در حقیقت این فایل ها با ارائه ی همزمان اطلاعات به صورت تصویر و صدا، باعث درک بیشتر و ذخیره ی بهتر مطلب در ذهن می شوند. چرا که بشر از ابتدا و از دوران کودکی، با دریافت تصویر و صدا به صورت همزمان، با جهان پیرامون خویش ارتباط برقرار کرده و آنچه می بایست فرا می گرفته را برداشت کرده است. لذا تماشای ویدئو، تناسب بیشتری با روش یادگیری و دریافت دیرینه ی انسان از دنیای اطراف دارد. در همین راستا می توان اینطور تحلیل کرد که با توجه به اهمیت فرآیندهای بازاریابی به عنوان راه کارهای تاثیرگذاری بر ذهن و سلیقه ی مخاطب، این رشته ی همسو با تجارت و بازرگانی هم می تواند از فواید فیلم و به عبارت بهتر فایل های ویدئویی استفاده ی شایانی داشته باشد. به همین دلیل یکی از روش های بسیار پرطرفدار در میان انواع بازاریابی، بازاریابی ویدئویی یا ویدئو مارکتینگ است.

ویدئو مارکتینگ به چه معناست؟

در حقیقت ویدئو مارکتینگ، به معنی ارائه اطلاعات لازم و مورد نیاز و شاید جالب توجه برای جامعه ی مخاطب محصول و خدمات است تا بتواند ضمن ارتباط بهتر و بررسی ملموس تر کالا یا پروژه ی ارائه شده، مقایسه ی عمیق تر و مستند تری بین انواع گزینه های قابل انتخاب گرفته و بهترین تصمیم گیری برای خرید یا برقراری رابطه ی تجاری را اتخاذ کند. این رشته به صورت حرفه ای یکی از انواع بازاریابی آنلاین یا اینترنتی به حساب می آید و توانسته است با توجه به گسترش دانش و تخصص بازاریابی، جای خود را در میان انواع صنایع و حوزه های قابل معرفی باز کند.
ویدئو مارکتینگ در طول زمان تغییرات و چالش های منحصر به فرد خود را داشته و امروزه شامل انواع گوناگونی می شود که هر نوع می تواند مخاطبین خاص خود را جذب کرده و تاثیر متفاوتی بر ذهن مشتری یا علاقمند به ورود در یک پروژه ی تجاری بگذارد. در حالت بسیار ساده، ویدئو مارکتینگ به معنی ارائه اطلاعات و معرفی محصول یا خدمات تحت یک فایل ویدئویی کوتاه است. البته این اتفاق لزوما به معنی تبلیغ برای فروش نیست، چرا که در این صورت بازاریاب و صاحب کالا و خدمات با ذهنیت و نگرش محدود و آسیب پذیری وارد حوزه ی بازرگانی و داد و ستد شده است. بلکه هدف از این کار، معرفی و ترویج نام و مشخصات برند و سازمان ارائه دهنده است. به عبارت دیگر، آشنایی مخاطب با برند فروشنده می تواند تاثیر بهتر، عمیق تر و با دوام تری در مقایسه با فروش داشته باشد.

ساده ترین و رایج ترین روش های ویدئو مارکتینگ

یکی از ساده ترین انواع روش های این شاخه، روش سخنگو یا مجری برای معرفی می باشد. ظاهرا این روش را می توان یکی از قابل اجرا ترین روش ها دانست، چرا که صرفا به یک نفر اجرا کننده و همچنین متن و موضوع جذابی نیاز است. اما در واقع این روش در حین ظاهر غیرپیچیده ی خود، پیش نیازها و جنبه های مهم و گاهی پیچیده و حساب شده ای را می طلبد. از جمله ظاهر و طرز صحبت و همچنین لحن بیان و میزان و نوع حرکات دست و صورت تاثیر بسیار زیادی در برقراری ارتباط با مخاطب خواهد داشت. از طرف دیگر متن و موضوع و همچنین کلماتی که می بایست توسط مجری بیان و روی آنها تاکید شود نیز باید با حساسیت و دقت قابل توجهی انتخاب گردد.
از دیگر انواع ویدئو مارکتینگ مشابه نوع اول، نوع مصاحبه است. در این روش مخاطب ضمن آشنایی با برند و محصول و ایده ی قابل ارائه، نظر شخص سومی را نیز خواهد شنید. مهم نیست که این شخص لزوما مشتری قبلی و راضی از برند باشد یا یک نفر کمک مجری، بلکه مهم این است تا جای ممکن اطلاعات و مطالب به صورت متنوع از زبان بیشتر از یک نفر به گوش مخاطب برسد و بخش های مختلفی از انگیزه ی او را قلقلک دهد. چرا که هر یک از مصاحبه شوندگان می توانند تاثیر جداگانه ی خود را بر نگاه و دریافت مخاطب بگذارند. از جمله سایر روش های ویدئو مارکتینگ، می توان به پاورپوینت، دموی زنده، فیلم زنده ی معرفی، و پخش عکس بهمراه صدای توضیح اشاره کرد. همچنین ویدئو های آموزشی و یا تیزر های تبلیغاتی نیز از دیگر روش های رایج برای اطلاع رسانی در مورد قابلیت ها و توانمندی های فروشنده یا صاحب برند می باشد.

وظایف مشاور ویدئو مارکتینگ چیست؟

وظایف مشاور ویدئو مارکتینگ به عنوان یکی از مهم ترین و تاثیرگذار ترین افراد در یک مجموعه یا یک کسب و کار بسیار متنوع است. مشاوره ویدئو مارکتینگ شامل تمامی فرمول ها و اصولی است که با توجه به آن می توان شاهد پیشرفت و موفقیت های چشمگیر بود. امروزه یکی از مهم ترین الگوریتم ها برای موفقیت در فضا کسب و کار، تولید ویدئوهایی مفید به منظور ارائه اطلاعات مورد نیاز کاربران در فضا وب و فضا مجازی است. در حوزه بازاریابی های ویدئویی می توان شاهد انتقال هر چه سریع تر اطلاعات به مخاطبین بود.

این انتقال اطلاعات باید بر اساس فرمول هایی مشخص صورت گیرد. در غیر این صورت خروجی کار، خروجی رضایت بخشی نخواهد بود. در صورت آشنایی با وظایف مشاور ویدئو مارکتینگ، قطعا بهره مندی از مشاور ویدئو مارکتینگ به عنوان یک اولویت جدی شناخته می شود. وجود بستر هایی نظیر فضا وب، امکاناتی ایده آل را در اختیار مخاطبین قرار می دهد. امروزه به ساده ترین شکل ممکن می توان شاهد رشد و نمو یک کسب و کار به واسطه بهره مندی از ظرفیت هایی نظیر اینترنت بود.

اهمیت استفاده از مشاور ویدئو مارکتینگ

آشنایی دقیق با وظایف مشاور ویدئو مارکتینگ یکی از اولویت های بسیار مهمی است که به واسطه آن قطعا می توان شاهد تغییری محسوس در فضا کسب و کار بود. مشاوره ویدئو مارکتینگ با شناخت دقیق ترین مسیر جهت رشد و سودآوری، فضایی بسیار مطلوب را برای کاربران ایجاد می کند. ارتباطِ موثر با مخاطب، قطعا اولین و مهم ترین الگوریتم در تجارت به شمار می رود. این موضوع در صورتِ وجود رقبا متعدد، اهمیت بسیار بیشتری خواهد یافت. وظایف مشاور ویدئو مارکتینگ به عنوان یکی از پایه های اصلی بازاریابی دیجیتال به بخش های مختلفی تقسیم می شود.

وظایفی که می توان با شناخت آن ها به یک نتیجه گیری دقیق جهت انتخابِ مشاوری آگاه و مطلع دست یافت. مشاوره صحیح در حوزه دیجیتال مارکتینگ این فرصت را ایجاد خواهد کرد تا معرفی خدمات و محصولات به مشتریان و کاربران، به بهترین شکل صورت گیرد. این موضوع با توجه به حضور بازارهای رقابتی فراوان، یکی از مهم ترین و شاخص ترین الگوریتم هایی است که می توان به آن اشاره کرد. یک مدیر موفق در حوزه دیجیتال مارکتینگ به خوبی با اهمیت و ضرورت بازایابیِ صحیح آشنا است. بازاریابی که در آن هدف اصلی، جذب مخاطب و ارائه بهترین ایده و نظر به مخاطب بر اساس سلایق و علاقه مندی های او است. برای موفقیت در این مسیر، بهره مندی از استراتژی های قوی و اثرگذار، ضرورت خواهد داشت.

مهم ترین وظایف مشاور ویدئو مارکتینگ چیست؟

وظایف مشاور ویدئو مارکتینگ به بخش ها و قسمت های مختلفی تقسیم می شود. وظایفی که در صورت آشنایی با آن ها قطعا می توان شاهد اهمیت حضور یک مشاور در حوزه کسب و کار های آنلاین و غیر آنلاین بود. یکی از اصلی ترین وظایف مشاور ویدئو مارکتینگ، تضمین فروش محصولات و ارائه خدمات به مشتریان با بازخورد هایی کاملا سودآور است. نظارت بر عملکردِ نیروها و نحوه ارائه اطلاعات به کاربران از دیگر وظایف مشاور ویدئو مارکتینگ به شمار می رود.

انتخاب برترین استراتژی های موجود در حوزه بازاریابی و کسب و کار های آنلاین بخش دیگری از وظایف مشاور ویدئو مارکتینگ است. مشاور ویدئو مارکتینگ به واسطه تسلط و مهارت بر تمامی ساختار های موجود در فضا کسب و کار، بهترین روش های موجود را جهت رشد و پیشرفت یک مجموعه گزینش می کند. وظایف مشاور ویدئو مارکتینگ اما در همین موارد خلاصه نمی شود. یک مشاورِ قوی و هدفمند، می تواند مسیر فعالیت های یک مجموعه را در بهترین شکلِ ممکن هدایت نماید. وظایف مشاور ویدئو مارکتینگ در مقایسه با وظایف یک فروشنده یا یک مدیر فروشِ ساده، قابل قیاس نیست.

مشاوره ویدئو مارکتینگ شامل چه مواردی می شود؟

مشاوره ویدئو مارکتینگ شامل بخش های متعددی است که هر یک از حائز اهمیت اند. در صورت بهره مندی از تجربیات و اطلاعات یک مشاورِ موفق در حوزه دیجیتال مارکتینگ، نتایج نهایی، قطعا نتایجی تاثیرگذار و کاملا ویژه محسوب می گردند. بسیاری از شرکت ها و مجموعه های موفق در ایران، تنها با استفاده از ابزار هایی مانند ویدئو تبلیغاتی طی دوره های زمانی کوتاه، به موفقیتی چشمگیر رسیدند. این موضوع یک اتفاق ساده به نظر نمی رسد.
مشاوره ویدئو مارکتینگ از اصلی ترین و مهم ترین پایه های شروع یک تجارتِ موفق به شمار می رود. بهره مندی از دانش مشاوره به منظور دست یابی به خروجی ایده آل در یک کسب و کار، از جمله فاکتور های بسیار مهمی است که می توان به آن اشاره کرد. مشاوره ویدئو مارکتینگ شامل تمامی مراحل ساخت، انتشار، نحوه انتشار و همینطور نحوه فیدبک گیری ویدئو تولید شده از مخاطبین است. به همین واسطه تمامی حوزه های موجود، زیرنظر مشاور به صورت دقیق بررسی می شوند.

اهمیت ویدئو مارکتینگ

درک این مسئله که چرا این روز ها تا این اندازه ویدئو مارکتینگ محبوب و پر طرفدار شده است، دشوار نیست. یک تصویر ویدیویی در قالب ساده که از چشمان مخاطب می گذرد برای او قابل فهم است. اطلاعات متنی، مشخصات محصول یا خدمات در قالب یک ویدیو به مخاطب معرفی می شود به همین دلیل است که کاربران زیادی در جهان، روزانه حدود یک میلیارد ساعت ویدیوها را در بستر کانال یوتیوب تماشا می کنند.

ویدئو مارکتینگ برای افرادی که قصد دارند در مسیر بازاریابی دیجیتال به خصوص در شرکت ها و کسب و کارها قدم بر دارند، یک ابزار بازاریابی کارآمد است. یکی از مهمترین دلایلی که این جمله را توجیه می کند اثرگذاری بیشتر در مخاطبان است. مشاغل و کسب و کارها شاید بخشی از برنامه‌های خود را به تهیه ویدیوهای آموزشی اختصاص دهند تا در دنیای پر رقابت به اعتبار و شهرت برسند. اینکه اهمیت ویدئو مارکتینگ چیست، دقیقاً در نحوه اثرگذاری آن بر مخاطبان توضیح داده می شود. یک ویدیو در قالب محتوا، همه جانبه و جذاب است. به اشتراک گذاری ویدیوها در فضای مجازی و وب سایت ها به سادگی امکان پذیر است. مخاطبان با ویدیو ها ارتباط بهتری برقرار می کنند و بازاریابان تمایل دارند از طریق کانال‌ های مختلف از این ابزار استفاده کنند. ویدئو مارکتینگ برای تمام مشاغل و کسب و کارها اهمیت دارد. افرادی که در فضای اینترنت کار می کنند به سرویس ‌های ویدئویی دسترسی خواهند داشت؛ چه با اهداف سرگرمی از آن استفاده کنند و چه برای خرید محصول یا خدمات، لزوماً ویدیوها و کلیپ های تصویری طرفداران زیادی دارند. بازدهی کسب و کارهای آنان از طریق ویدئو مارکتینگ فوق‌العاده افزایش می یابد.

ساخت ویدئو

برای ساخت ویدئو از بهترین و پیشرفته ترین نرم افزارهای ویرایشگر فیلم می توانید استفاده کنید. کار کردن با این نوع نرم افزارها به تخصص و مهارت بالایی نیاز دارد. با تکیه بر ترکیبی از ابزارهای قدرتمند در ساخت ویدیو می توانید مراحل ویدیو مارکتینگ را با موفقیت پشت سر بگذارید. اگر می توانید در دوره های آموزش تهیه ویدیو شرکت کنید و اگر نمی توانید، کتاب های آموزشی در این باره بخوانید. اما اگر تصمیم دارید به طور حرفه ای در ویدئو مارکتینگ موفق شوید لزوماً باید کار را از طریق شرکت‌ های حرفه‌ای دنبال کنید.

تمام کاری که باید برای ساخت ویدیو انجام دهید این است که از ابزارهای موجود، بهترین نرم افزارهای ساخت و ویرایش ویدیو را در سیستم رایانه خود نصب کنید و سپس شروع کنید به تهیه و ساخت ویدیوهایی که در نظر دارید. برای ساخت ویدیو و فیلم های تاثیرگذار باید به اندازه کافی، زمان اختصاص دهید و قوه تخیل و خلاقیت خود را به کار گیرید تا بتوانید تاثیرگذارترین ویدیو را برای استفاده در ویدئو مارکتینگ خلق کنید. برخی از مهم ترین نرم افزارهای ساخت ویدیو که می توانید از آن استفاده کنید در زیر به شما معرفی می شوند؛ تمام این ابزارها با کارایی بالا می توانند مراحل ساخت ویدیو را برای شما ساده تر سازند. اگر در استفاده از هر کدام از این نرم افزارها هیچ تجربه ای ندارید، حتماً برای پیشرفت کسب و کار خود، یک یا چند تا از آنها را فرا بگیرید:

 • Adobe Premiere Pro CC
 • Final Cut Pro X
 • Adobe Premiere Elements 2019
 • Adobe Premiere Rush
 • KineMaster
 • Corel VideoStudio Ultimate 2019
 • Filmora9
 • CyberLink PowerDirector 17 Ultra
 • Pinnacle Studio 22

بهترین نرم افزار های ویرایش و ساخت ویدئو به صورت رایگان

شگفت آور است که بسیاری از تصاویر و ویدیوهای کوتاه که جلوه های ویژه جذابی دارند تنها از طریق نرم افزارهای ویرایشگر و ساخت ویدیو رایگان طراحی شده‌اند. دامنه و قدرت ویژگی های موجود در این نرم افزارهای رایگان برای ساخت ویدئو و ویرایش ویدیو قابل توجه است. حتی اگر استعدادی در ساخت ویدیو ندارید می توانید فیلم ها را از طریق نرم افزار ویرایشگر ویدئو مطابق با تمایل خود تغییر دهید. نرم افزارهای ویرایشگر انواع ویدیو نیز یکی از ابزارهای ویدئو مارکتینگ محسوب می شوند.

در این قسمت مهم ترین نرم افزارهای ویرایشگر فیلم و ویدیو را مشاهده می کنید:

 • DaVinci Resolve
 • Lightworks
 • VSDC
 • Hitfilm Express
 • Shotcut
 • Apple iMovie
 • TikTok

 

نرم افزار ویدئو مارکتینگ

نرم افزار ویدئو مارکتینگ نرم ‌افزارهایی هستند که به کسب و کارها کمک می کنند بتوانند با تکیه بر بازاریابی ویدیویی، تبلیغات خود را انجام دهند. نرم افزار ویدیو مارکتینگ در حقیقت همان نرم افزارهایی است که به تهیه فیلم ها و ویدیوها کمک می کند. از طریق این نرم افزارها می توانید ویدیوهای مختلفی را تهیه کنید که در قالب مناسب با کسب و کار قابل پخش باشند.

مهم ترین نرم افزار های حرفه ای برای ویدیو مارکتینگ به صورت زیر معرفی می شود:

 • Filmora
 • Vimeo Business
 • Animoto
 • Viewbix

 

تاثیر ویدئو مارکتینگ

ویدئو مارکتینگ یکی از پرطرفدار ترین فرم های تولید محتوا در جهان است. پیش ‌بینی می‌شود در آینده، مخاطبان زیادی به این روش روی بیاورند. هر فرد در دنیای دیجیتال مشغول است، بنابراین از طریق رسانه‌های مختلف با هزاران مخاطب در ارتباط خواهد بود. ویدیو نه تنها سرگرم کننده است، بلکه یکی از بهترین راه ها برای نزدیک شدن به مخاطبان بیشتر است. در حقیقت، ویدیو مارکتینگ یک ابزار قدرتمند برای مشاغل و کسب و کارها است چیزی که می توانند با آن مشتری بیشتری جذب کنند.

نکته مهم برای کسب و کارها در استفاده از ویدئو مارکتینگ این است که آنها در استراتژی تولید فیلم و ویدیو باید چیزی فراتر از سود آوری و ارائه یک محصول را بگنجانند. در ویدئو مارکتینگ باید اهداف کسب و کارها گنجانده شود و در واقع هر کارفرما یک امتیاز یا یک ارزش را در ویدیوی خود به نمایش بگذارد. شاید به همین دلیل است که بارها تاکید کرده ایم که در ویدیو، اطلاعات مربوط به یک رویداد جالب را به اشتراک بگذارید و اگر امکان دارد اطلاعات ارزشمندی را نیز ارائه دهید. اگر مخاطب احساس کند که شما به نفع او کار می کنید، احتمال اینکه از خدمات یا محصولات شما استفاده کند بسیار زیاد است.

روش های ویدئو مارکتینگ

روش های ویدیو مارکتینگ بسیار گسترده هستند و شما تحت عناوین مختلف می توانید ویدیوهای متفاوتی را تهیه کنید. برای شروع در ابتدای بازاریابی ویدیویی باید مشخص کنید که ویدیوهای خود را می خواهید در چه حوزه‌ ای تولید کنید. یک راهنمای کوتاه برای شما تهیه کرده ایم که کمک می‌کند بتوانید استراتژی ویدیو مارکتینگ را تنظیم کنید. تجربه‌ای در این حوزه ندارید، بهتر است از شرکت های با تجربه در حوزه بازاریابی ویدیویی کمک بگیرید.

ویدیو مارکتینگ با ویدیوهای نسخه نمایشی

یکی از روش های ویدیو مارکتینگ این است که شما در ویدیوی خود، نسخه نمایشی از محصول خود را معرفی کنید و به مخاطب بگویید که محصول یا خدمات شما چگونه کار می کند. این روش بازاریابی ویدیویی برای آن دسته از کسب و کارهایی بیشتر کاربرد دارد که طراح نرم افزار یا یک برنامه کاربردی هستند و می‌خواهند آن را به مخاطبان خود معرفی کنند. در این حالت، در ویدیو باید در یک نسخه نمایشی نشان دهید که مخاطب چگونه از این برنامه استفاده می کند و چه مزایایی برای او دارد.

بازاریابی ویدیویی با اهداف تجاری

یکی از روش های ویدیو مارکتینگ، تهیه فیلم ها و ویدیوهای تجاری است. بازاریابی ویدیویی با اهداف تجاری یکی از ایده های کمپین های تبلیغاتی بزرگ محسوب می‌ شود. در ویدیوی تهیه شده، چشم‌ اندازها، ماموریت، محصولات و خدماتی از یک شرکت به نمایش در می‌آیند. هدف از ایجاد ویدیو برای بازاریابی ویدیویی یک شرکت، ایجاد آگاهی برای مخاطبان جذب مشتری و دسترسی به اهداف است. شرکت های بزرگ باید از این نوع بازاریابی استفاده کنند.

 

ویدیو مارکتینگ مبتنی بر رویدادها و وقایع

یکی دیگر از روش های ویدیو مارکتینگ، تهیه فیلم ها و ویدیوهایی است که رویدادها نظیر کنفرانس، میزگرد، بحث آزاد، سمینارها یا دوره های آموزشی را به نمایش در می آورد. ویدیو هایی که مسابقه، مصاحبه ها و سخنرانی های جذاب از یک گردهمایی را به نمایش می گذارد، در حقیقت به دنبال جذب مخاطب بیشتر است. افرادی که کارگاه های آموزشی برگزار می کنند یا مشاوره کسب و کار، بازاریابی و فروش، طراحی سایت و حوزه‌های مختلف را ارائه می دهند از این روش ویدیو مارکتینگ باید استفاده کنند.

ویدیو مارکتینگ با فیلم های آموزشی

استفاده از ویدیوهای آموزشی در حقیقت، متداول ترین و پرطرفدارترین روش ویدیو مارکتینگ است. فیلم های آموزشی همیشه طرفداران خاص خود را داشته است. اگر مخاطبان به آموزش نیاز داشته باشند یا به دنبال راهنمای انجام کار یا حل مشکل یا راه اندازی پروژه باشند از ویدیوهای آموزشی استفاده می کنند. استفاده از روش های ویدیو مارکتینگ مبتنی بر فیلم های آموزشی، بیشتر مربوط به کارهای خدماتی است.

ویدیوهای توضیح محصول

یکی از روش های ویدیو مارکتینگ، تهیه فیلم ها و ویدیوهایی است که محصول یا خدمات را به مشتری معرفی می‌کند. در این نوع فیلم ‌ها، استراتژی بر این اساس است که مخاطبان، بهتر درک کنند چرا به محصول یا خدمات شما نیاز دارند. بسیاری از فیلم ‌ها که بر این استراتژی تولید می شوند در مورد سفر شخصیت اصلی که خریدار یک شرکت است صحبت می کند، فردی که با یک مشکل روبروست و به دنبال راه حل می باشد. در نهایت با یک محصول یا خدمات، راه حل مشکل یا مسئله خود را پیدا می کند.

 

چگونه برای کسب و کار خود ویدیو بسازیم؟ مهمترین استراتژی ویدیو مارکتینگ برای کسب و کارها چیست؟

در پایان این بخش لازم می‌دانیم 10 مرحله اصلی را که در تهیه استراتژی ویدیو مارکتینگ برای کسب و کار و تجارت بسیار مهم هستند برای شما خاطرنشان کنیم:

 • برای تولید و ساخت ویدیو برنامه ریزی کنید
 • مراحل فیلمبرداری را آغاز کنید
 •  درک مناسبی از روش و استفاده از دوربین های فیلمبرداری داشته باشید
 • استودیوی مناسبی را برای فیلمبرداری انتخاب کنید و شرایط را در بهترین وضعیت قرار دهید
 • مهارت های خود را ارتقا دهید و هر آنچه نیاز دارید فراهم کنید
 •  فیلم های تهیه شده را سازماندهی کرده و آنها را دسته بندی کنید
 • در صورت نیاز، فیلم ‌ها را ویرایش کنید
 •  موسیقی مناسبی برای ویدیوی خود انتخاب کنید
 • برای ویدیوی تبلیغاتی یا ویدیوهای دیگر حتماً از یک گوینده استفاده کنید
 • ویدیوی خود را منتشر کنید و بازخوردها را تجزیه و تحلیل نمایید

قوانین طلایی در ویدئو مارکتینگ

ویدیو مارکتینگ به تنهایی یک استراتژی جذاب به شمار می رود. استراتژی های متفاوت و جذاب، به عنوان مهم ترین فاکتور در موفقیت و پیشرفت یک پروژه شناخته می شوند. امروزه به طور کلی باید گفت که ویدئو مارکتینگ به عنوان عاملی موثر در موفقیت و دریافت جایگاه های طلایی کسب و کار شناخته می شود. باید گفت که موفقیت یا عدم موفقیت یک در پروژه یا یک مسیر، به نحوه پیاده سازی استراتژی های بازاریابی ویدیویی وابسته است. بسیاری از مجموعه های موفق امروزه تنها با استفاده از قوانین طلایی در ویدئو مارکتینگ توانسته اند به بازخوردی فوق العاده متفاوت دست یابند.

به طور دقیق تر باید گفت که هیچ مسیر تضمین شده ای برای موفقیت وجود ندارد. اما بهره مندی از تمامی ظرفیت ها و احتمال های موجود از جمله فاکتور هایی است که می تواند به طی شدن هر چه سریع تری یک مسیر منجر گردد. در ادامه با دستورالعمل هایی بسیار ایده آل و موثر در موفقیت پروژه های بازاریابی ویدئویی آشنا خواهیم شد. دستور العمل هایی که در نوع خود می تواند باعث متمایز شدن یک مجموعه از سایر مجموعه های موجود گردد.

شناخت احساسات مخاطب و تولید محتوای ویدئویی بر اساس آن، اولین فاکتور در افزایش شانس موفقیت مجموعه های فعال در بین تمامی رقبای موجود شناخته می شود. انتخاب بهترین سبک برای بیان احساسات مخاطب از جمله پارامتر های دیگری است که باید به طور حتم مورد توجه قرار گیرد. دومین موضوع از قوانین طلایی در ویدئو مارکتینگ، شامل انتخاب یک طعمه مناسب برای قلابِ کاربران است. طعمه ای دوست داشتنی که محبوب کاربران و مخاطبین باشد. سومین بخش قوانین طلایی در ویدئو مارکتینگ مشخص کردن موضوع ویدئو برای مخاطبین و تعیین سطح انتظارات کاربران است. تبدیل تبلیغات و بازایابی های ویدئویی به داستان یکی دیگر از قوانین طلایی در ویدئو مارکتینگ به شمار می رود. برآورده کردن نیاز کاربران از دیگر قوانین طلایی در ویدئو مارکتینگ است که می تواند به طور حتم تاثیرگذاری بسیار ویژه ای داشته باشد.

 

انتخاب مشاور ویدئو مارکتینگ

در بین هر یک از قوانین طلایی در ویدئو مارکتینگ، انتخاب بهترین مشاور ویدئو مارکتینگ موضوع مهمی است که در نوع خود اهمیت ویژه ای دارد. مشاور ویدئو مارکتینگ می تواند نقش فوق العاده موثری در موفقیت و کسب رنکینگ های طلایی برای یک کسب و کار داشته باشد. انتخاب مسیری متفاوت برای به فکر فرو بردن کاربران، از جمله مزیت های انتخاب مشاور ویدئو مارکتینگ شناخته می شود. حذف ساختارهای سنتی و جایگزین کردن استراتژی های راهبردی بر اساس نیاز مخاطب از دیگر مواردی است که با حضور مشاور ویدئو مارکتینگ قطعا می توان شاهد آن بود. به کارگیری کلمات و نکات کلیدی در بطن ویدئو منتشر شده از دیگر قوانین طلایی در ویدئو مارکتینگ به شمار می رود. توجه به نمادها و نشان های تجاری یکی دیگر از قوانین طلایی در ویدئو مارکتینگ است.

در بین این قوانین، نباید از برانگیخته شدن احساسات کاربران غافل شد. از سویی دیگر، تولید ویدئویی کوتاه و مختصر، پارامتر مهم دیگری در بین قوانین طلایی برای تولید ویدئو مارکتینگ شناخته می شود. تقلید صحیح و نه کورکورانه از دیگران، نکته مهم دیگری در نشر ویدئو تبلیغاتی شناخته می شود. حفظ اصالت به طور حتم نکته ای غیر قابل گذشت در موفقیت پروژه ها و مجموعه ها شناخته می شود. دعوت به همکاری و تعامل مخاطب با تولیدکننده ویدئو، یکی دیگر از قوانین طلایی در ویدئو مارکتینگ شناخته می شود. این تعامل دارای جایگاه ویژه و منحصر به فردی است که می تواند ارتباطات کاربران با مدیران پروژه های کسب و کار را افزایش دهد.

مشاوره ویدئو مارکتینگ چه امتیازاتی دارد؟

مشاوره ویدئو مارکتینگ فرصت پیشرفت و حذف رقبا در بهترین شرایط را در بازارهای رقابتی ایجاد می کند. فرصتی که در پی آن می توان شاهد موفقیت هایی مداوم، پررنگ و تاثیرگذار با بازخوردهایی اثربخش بود. امروزه استراتژی های متعددی در حوزه بازاریابی ویدئویی به چشم می خورد. تنوع و تعدد استراتژی های موجود به تنهایی راهگشا پیشرفت یا اثربخشی ویدئو به عنوان یک ابزار تبلیغاتی کاربردی نخواهد بود.

موفقیت مجموعه ها در کسب و کار آنلاین، در گرو ارتباط با مشاوره ویدئو مارکتینگ است. ارتباطی موثر که در نوع خود می تواند با بازخوردهایی فوق العاده رضایت بخش همراه گردد. افراد باهوش همواره با در نظر گرفتن اهمیت و جایگاه مشاوره ویدئو مارکتینگ، مسیر پیشرفت خود را هموار می کنند. مشاور ویدئو مارکتینگ امکان بررسی جزئیات و تمامی پارامتر های مهم برای موفق شدن مجموعه ها را در نظر خواهد گرفت. نکته مهمی که به طور کلی عدم غفلت از آن می تواند موثر باشد.

بازاریابی ویدئویی چیست؟

این سوال مهمی است که باید به آن پرداخته شود. بسیاری از شرکت ها و مجموعه هایی که درگاهِ فعالیتی در حوزه وب سایت دارند، امروزه می توانند با استفاده از استراتژی های تعیین شده، شاهد پیشرفت هایی چشمگیر در بخش تجارت و کسب و کارهای خوب باشند. استراتژی های ویژه ای وجود دارد که می تواند تضمین کننده دیده شدن یک مجموعه یا حتی فروش محصولات باشد. انتخاب استراتژی های کاملا مرتبط با فضا کسب و کار می تواند مسیر موفقیت یک پروژه یا یک مجموعه را آسان نماید.

استراتژی های بازاریابی بسیار گسترده و متنوع اند. بازاریابی ویدئویی امروزه یکی از مهم ترین و اصلی ترین اهرم های تعیین شده در مسیر موفقیت یک کسب و کار شناخته می شود. ویدیوهایی با مضمون بازاریابی بسیار مهم هستند. انتخابِ درستِ هر یک از این ویدیو ها در نوع خود اهمیت بسیار بیشتری دارد. استفاده گسترده از تمامی ابزار های فناوری به ویژه تلفن ها و گوشی های هوشمند در بازخورد پذیری ویدیوهای تبلیغاتی به سادگی قابل لمس است. در ساخت یک ویدیو تبلیغاتی مناسب، به طور حتم می توان شاهد تعامل مخاطب با مجموعه ای از محتواها، عکس ها و همینطور موسیقی های تولید شده بود. ارتباطِ بسیار موثری که نتیجه ای رضایت بخش را به دنبال خواهد داشت.

مشاور بازاریابی ویدئویی چه اهمیتی دارد؟

مشاور بازاریابی ویدئویی، با توجه به مجموعه ای از اطلاعات و دانش های فنی، مسیر پیشرفت و رشد یک پروژه را به سادگی تعیین می نماید. ویدیوهای آنلاین به طرز شگفت انگیزی بیش از 80 درصد ترافیک اینترنت را به خود اختصاص داده اند. میزان تمایل و علاقه مندی مخاطبین و کاربران به بررسی و دریافت دامنه اطلاعات از طریق ویدیو های تبلیغاتی، موضوع بسیار مهمی است که ظرفیت ها و جایگاه این نوع از ابزار های تبلیغاتی را به شکل کاملا مشخصی برای مخاطب تعریف می نماید.

مخاطبین و کاربران در فضا وب امروزه بیش از هر موضوع دیگری به ویدیوها و تبلیغات ویدیویی علاقه مندند. انتخاب محتوایی نه چندان ساده به منظور جذب حداکثری علاقه کاربران، از مهم ترین شاخص هایی است که می توان به آن اشاره کرد. شاید بتوان گفت که تولیدمحتوا و ساخت یک ویدیو بر اساس محتوا تولید شده به طور حتم می تواند هزینه ای بسیار مناسب را برای کاربران وب به دنبال داشته باشد. یک محتوا کامل و غنی، می تواند تمامی نیازهای کاربران را به سادگی پوشش دهد.

تا پیش از سال 2016 اثری از محبوبیت تاثیرگذارِ ویدیوهای تبلیغاتی در بازار های کسب و کار نبود. این در حالی است که پس از سال 2016 بخش گسترده ای از علاقه مندی کاربران در فضا وب به بازدید از ویدیوها خلاصه شد. بهره مندی از نظرات و دانش مشاور بازاریابی به طور حتم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به کارگیری تمامی استراژی های تعریف شده برای تولید یک محتوا غنی و ارائه اطلاعاتی تخصصی به مخاطبین، صرفا با راهنمایی های مشاور بازاریابی تبلیغات امکانپذیر است.

تاثیر مشاوره بازاریابی ویدئویی چیست؟

بازاریابی ویدئویی به عنوان یکی از روش های افزایش تاثیرگذاری تبلیغاتی کم هزینه به منظور رشد و پیشرفت کسب و کارهای آنلاین یا غیر آنلاین شناخته می شود. مشاوره بازاریابی از جمله نقاط روشن در حوزه موفقیت های گروهی و پروژه ای به شمار می رود. بازاریابی های صحیح بر اساس استراتژی های تعریف شده در این حوزه، به طور حتم می تواند به عنوان یکی از تاثیرگذارترین شاخص ها در سودآوری بیشتر یا کسب فرصت های تجاری برتر شناخته شود.

بسیاری از فعالان در این حوزه ها گمان می کنند که بازاریابی ویدیویی کاری بسیار ساده و غیر پیچیده است. این موضوع حقیقت ندارد. بازاریابی نباید بر اساس اصل فروش هدایت شود، بلکه مخاطب قرار دادن کاربران به منظور ارائه اطلاعات مورد نیاز آن ها، اولین اصل در بازاریابی هدفمند به شمار می رود. انتخاب منابع صحیح و کارآمد، استفاده درست از منابع موجود، شناختِ دقیق مخاطب، بهره مندی از نکات کلیدی در بازاریابی های هدفمند و گیرا بودن ویدیو تبلیغاتی ساخته شده از جمله اصلی ترین امتیازات حضور مشاوره بازاریابی ویدئویی در کنار یک پروژه به شمار می رود. بازاریابی ویدئویی از نیازهای ضروری در یک پروژه شناخته می شود. در یک مثال ساده می توان به بیشتر بودن میزان آمار و ارقام موجود در رابطه با مشاهده ویدیو توسط کاربران در فضاهای مختلف از جمله فضا یوتیوب و سایر شبکه های اجتماعی اشاره کرد.