ویدئو مارکتینگ و نحوه ساخت ویدئو برای انتشار

ویدئو مارکتینگ

برندها، کسب و کارهای شرکت ها و افرادی که محصول یا را ارائه می دهند به یک استراتژی ویدئو مارکتینگ نیاز دارند. این ایده جدیدی نیست اما بسترهای جدیدی از بازاریابی ارائه شده است که تعیین می کند یک ویدیو در هر پلتفرم یا کانال می تواند تا چه اندازه مفید باشد. ویدئو مارکتینگ بخشی از یک برنامه کلی بازاریابی محسوب می‌ شود. یک ویدیو می‌تواند اهداف و تلاش های تبلیغاتی شما را به نتیجه برساند. اگر در استراتژی بازاریابی دیجیتالی خود از روش های بازاریابی ویدیویی استفاده کنید، قطعاً تاثیرگذاری بهتری در مخاطبان خواهید داشت. مهمترین بسترهایی که می توانید ویدئو مارکتینگ را در آن اجرا کنید، کانال ها و رسانه های اجتماعی هستند.

ورود به دنیای ویدئو مارکتینگ، ترسناک و نا آشنا نیست! اگر همین الان برای تهیه ویدیو از کسب و کار خود اقدام نکنید از رقبا عقب میوفتید. هرچه ویدیوها، ساده تر و شفاف تر باشند، سریع تر با مخاطب ارتباط می گیرند. مخاطبان انتظار دارند با تماشای ویدیو های شما، درک صحیحی از محصول خدمات یا فعالیت ‌های شما پیدا کنند. دقت داشته باشید که ویدیوهایی که در بازاریابی ویدیویی تهیه می کنید با کیفیت بسیار عالی معمولاً با کیفیت 4K تهیه شوند. در تهیه ویدیو برای ویدئو مارکتینگ از تجهیزاتی استفاده کنید که حداکثر کیفیت را ارائه دهند. حتی اگر با تلفن همراه فیلمبرداری می کنید به نور تصویر دقت داشته باشید. مسئله بازاریابی ویدیویی هنوز هم بسیار پیچیده به نظر می رسد می توان استراتژی هایی را ارائه داد که آن را ساده تر سازد.

 

بازاریابی ویدئویی

مزایای ویدئو مارکتینگ

در دنیای پر شتابی که در آن زندگی می‌کنیم بسیار اهمیت دارد که راهکارهای جدید و منحصر به فرد را پیدا کنید تا محصولات و خدمات شما در جمع زیادی از بازاریابان یا مخاطبان متمرکز شود و توجه آن‌ ها را به خود جلب کند. به طور قطع نمی توان گفت که کدام روش بازاریابی می تواند بیشترین تاثیر را داشته باشد اما مطمئناً به اثبات رسیده است که ویدیو مارکتینگ یکی از این روش ها خواهد بود. روش بازاریابی ویدیویی، قدرتمند و موثر است. اکنون بیش از هر زمان دیگری به استراتژی های بازاریابی ویدیویی نیاز داریم. چه کسی یا چه کسانی از ویدیوهای تبلیغاتی محصولات یا خدمات بازدید می کنند و چه بازخوردی نسبت به آن دارند؟ این دقیقاً همان سوالی است که جزو اهداف ویدئو مارکتینگ قرارگرفته است. در ویدئو مارکتینگ، مخاطبان و مشتریان، یک ویدیوی حدود ۲ دقیقه ای را تماشا می‌کنند و سپس تصمیم می‌گیرند از خدمات و محصولات شما استفاده کنند یا خیر. حدود ۶۰ درصد از بازاریابان تجاری و کسب و کارها استفاده از ویدیوها را پیشنهاد کرده‌اند.

 راهکارها و مهمترین مزایای ویدئو مارکتینگ

 • ویدئو مارکتینگ نرخ تبدیل را افزایش می دهد

اگر تصمیم دارید روش ویدئو مارکتینگ را برای بازاریابی اجرا کنید باید سرمایه‌گذاری کافی برای آن اختصاص دهید. استفاده از ویدیوها، نرخ تبدیل صفحات فرود را تا ۸۰ درصد افزایش می‌دهند. رفتار فردی که در ویدیو محصول خدماتی را معرفی می کند بر مشتری تاثیر می گذارد. تعیین می‌کند که مخاطب به خرید کردن تشویق می شود یا خیر. از طریق ویدئو مارکتینگ، احساسات و اطلاعات به مخاطب منتقل می شوند، بنابراین تاثیر بیشتری دارند.

 • ویدئو مارکتینگ، یک ابزار کارآمد در کمپین های بازاریابی ایمیلی محسوب می شود

یکی از مزایای ویدئو مارکتینگ، استفاده از آن در کمپین های ایمیل مارکتینگ است. زمانی که در حال تدوین برنامه برای ایمیل مارکتینگ هستید، میتوانید یک ویدیو در ایمیل قرار دهید که کلیک روی آن افزایش پیدا کند. تجربه ثابت کرده است که نرخ کلیک بر روی ویدیو ها در ایمیل مارکتینگ تا ۳۰۰ درصد افزایش داشته است. این امر، انکار ناپذیر است که تماشای فیلم یا ویدیو بسیار آسانتر از خواندن یک متن طولانی است، بنابراین اگر می‌خواهید نحوه موثری را برای معرفی محصول استفاده کنید از ویدئو مارکتینگ غافل نشوید.

 

مزایای ویدئو مارکتینگ

 • موتورهای جستجو عاشق ویدیو هستند

یکی دیگر از مزایای ویدئو مارکتینگ، برجسته شدن در نتایج موتورهای جستجوگر است. موتورهای جستجوگر معمولاً به دنبال محتوایی است که بینندگان را درگیر خود می‌کند. موتور جستجوگر گوگل و یوتیوب، قوی ترین موتورهای جستجوگر برای نمایش نتایج ویدیوها هستند و با توجه به این، آمار ویدئو مارکتینگ، احتمال دیده شدن توسط مخاطبان شما را افزایش می دهد. اگر ویدیو های طراحی شده خود را از طریق رسانه ‌های اجتماعی تبلیغ کنید، شانس یافتن شما از این جهت بسیار بیشتر خواهد شد.

 • ویدیو مارکتینگ، اعتماد و اعتبار ایجاد می کند

یکی از مهمترین مزایای ویدئو مارکتینگ برای کسب و کارها، افزایش اعتماد و اعتبار برای آنها نزد مخاطبان است. ویدیو، راهی مناسب برای ایجاد شخصیت برای شرکت و برند شماست. این امکان را برای شما فراهم می کند تا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و اعتماد آنها را جلب نمایید. بیشتر از ۹۰ درصد کاربران گفته ‌اند فیلم های محصول از یک شرکت در تصمیم گیری آنها برای خرید مفید بوده است. هرچه بیشتر، ویدیوهای آموزشی و اطلاع رسانی داشته باشید به شما بیشتر اعتماد می کنند؛ در نتیجه فروشتان افزایش پیدا می‌کند.

 • ویدیو مارکتینگ، افزایش اشتراک گذاری را به دنبال دارد

اگر از ابزار ویدئو مارکتینگ برای کسب و کار خود استفاده کنید، راحت تر به اشتراک گذاشته می شوید. ویدئو مارکتینگ در بازاریابی ویروسی شرکت می ‌کند. حدود ۹۲ درصد از مصرف کنندگان و مخاطبان، فیلم های ویدیویی را با یکدیگر به اشتراک می گذارند و این می تواند شانس شما را برای دیده شدن افزایش دهد.

اهداف ویدئو مارکتینگ

بازاریابی ویدئویی

بازاریابی ویدئویی، روشی است که با استفاده از فیلم و ویدیو برای تبلیغ و بازاریابی محصول یا خدمات شما به کار می رود. افزایش تعامل در کانال های اجتماعی و رسانه های دیجیتال، مهم ترین نتیجه است که از ویدئو مارکتینگ به دست می آورید. با استفاده از ویدیو می توانید مصرف کنندگان خود را آموزش دهید؛ به مشتریان بیشتری دست پیدا کنید و همواره محتواهای جذاب را به مخاطب ارائه دهید. آمار نشان داده اند که در سال ۲۰۱۶ به عنوان روش مبتنی بر ویدئو مارکتینگ، بسیار در استراتژی های بازاریابی محتوا مورد توجه قرار گرفت و در سال ۲۰۱۷ شاهد آن بودیم که ویدیو ها نسبت به سایر محتواها بازدید بیشتری داشتند. بنابراین روش بازاریابی ویدیویی در حال حاضر یک تاکتیک قوی محسوب می‌شود. با یک ویدیوی تاثیر گذار می توانید تمرکز مشتری را بر روی قیمت، مزایای محصول، نحوه خرید یا بسیاری موارد دیگر قرار دهید.

همچنین نتایج، مجدد نشان دادند که در سال ۲۰۱۸ نیز ویدئو مارکتینگ یک تکنیک بازاریابی منحصر به فرد بود که به تدریج به استراتژی برای تجارت و کسب و کار تبدیل شد. در سال ۲۰۱۹، بازاریابی ویدیویی ارتباط نزدیک تری با مخاطب برقرار کرد، به طوری که تیم های کاری به روش های مکالمه، آموزش عملی و غیره اقدام به تهیه ویدیو نمودند. ویدیوها در وب سایت ها یا شبکه های اجتماعی سرگرم کننده است. اگر ویدیو در صفحات فرود طراحی شود بیشتر از ۸۰ درصد نرخ تبدیل را افزایش می دهد. همچنین 90 مخاطبان با تماشای یک ویدیو تصمیم می گیرند که یک محصول را خریداری کنند یا خیر. نحوه تبلیغات و بازاریابی ویدیویی با توجه به اهداف تجارت، برندها یا مصرف کنندگان بازار را تغییر می دهد. ویدیو می‌تواند چگونگی ارتباط میان مشتری و فروشنده را توجیه کند. برای دریافت مشاوره ویدئو مارکتینگ اینجا کلیک کنید.

انواع بازاریابی ویدئویی

اگر مقایسه کنیم که افراد علاقمند و غیر متخصص در مورد موضوعی مانند تکنولوژی فضایی و یا ماجراهای حیات وحش، آیا از تماشای ویدئو و فیلم مستند مرتبط با موضوع مورد علاقه ی خود بیشتر و بهتر استقبال می کنند یا ترجیح می دهند با مطالعه ی کتاب و جزوه و جستجو در شبکه های مجازی، اطلاعات لازم و مورد پسند خود را کسب کنند، می توانیم به نقش فایل های ویدئویی در برقراری ارتباط بهتر با مخاطبین، پی ببریم.

تاریخچه ویدئو مارکتینگ

در حقیقت این فایل ها با ارائه ی همزمان اطلاعات به صورت تصویر و صدا، باعث درک بیشتر و ذخیره ی بهتر مطلب در ذهن می شوند. چرا که بشر از ابتدا و از دوران کودکی، با دریافت تصویر و صدا به صورت همزمان، با جهان پیرامون خویش ارتباط برقرار کرده و آنچه می بایست فرا می گرفته را برداشت کرده است. لذا تماشای ویدئو، تناسب بیشتری با روش یادگیری و دریافت دیرینه ی انسان از دنیای اطراف دارد. در همین راستا می توان اینطور تحلیل کرد که با توجه به اهمیت فرآیندهای بازاریابی به عنوان راه کارهای تاثیرگذاری بر ذهن و سلیقه ی مخاطب، این رشته ی همسو با تجارت و بازرگانی هم می تواند از فواید فیلم و به عبارت بهتر فایل های ویدئویی استفاده ی شایانی داشته باشد. به همین دلیل یکی از روش های بسیار پرطرفدار در میان انواع بازاریابی، بازاریابی ویدئویی یا ویدئو مارکتینگ است.

ویدئو مارکتینگ به چه معناست؟

در حقیقت ویدئو مارکتینگ، به معنی ارائه اطلاعات لازم و مورد نیاز و شاید جالب توجه برای جامعه ی مخاطب محصول و خدمات است تا بتواند ضمن ارتباط بهتر و بررسی ملموس تر کالا یا پروژه ی ارائه شده، مقایسه ی عمیق تر و مستند تری بین انواع گزینه های قابل انتخاب گرفته و بهترین تصمیم گیری برای خرید یا برقراری رابطه ی تجاری را اتخاذ کند. این رشته به صورت حرفه ای یکی از انواع بازاریابی آنلاین یا اینترنتی به حساب می آید و توانسته است با توجه به گسترش دانش و تخصص بازاریابی، جای خود را در میان انواع صنایع و حوزه های قابل معرفی باز کند.
ویدئو مارکتینگ در طول زمان تغییرات و چالش های منحصر به فرد خود را داشته و امروزه شامل انواع گوناگونی می شود که هر نوع می تواند مخاطبین خاص خود را جذب کرده و تاثیر متفاوتی بر ذهن مشتری یا علاقمند به ورود در یک پروژه ی تجاری بگذارد. در حالت بسیار ساده، ویدئو مارکتینگ به معنی ارائه اطلاعات و معرفی محصول یا خدمات تحت یک فایل ویدئویی کوتاه است. البته این اتفاق لزوما به معنی تبلیغ برای فروش نیست، چرا که در این صورت بازاریاب و صاحب کالا و خدمات با ذهنیت و نگرش محدود و آسیب پذیری وارد حوزه ی بازرگانی و داد و ستد شده است. بلکه هدف از این کار، معرفی و ترویج نام و مشخصات برند و سازمان ارائه دهنده است. به عبارت دیگر، آشنایی مخاطب با برند فروشنده می تواند تاثیر بهتر، عمیق تر و با دوام تری در مقایسه با فروش داشته باشد.

پیدایش ویدئو مارکتینگ

ساده ترین و رایج ترین روش های ویدئو مارکتینگ

یکی از ساده ترین انواع روش های این شاخه، روش سخنگو یا مجری برای معرفی می باشد. ظاهرا این روش را می توان یکی از قابل اجرا ترین روش ها دانست، چرا که صرفا به یک نفر اجرا کننده و همچنین متن و موضوع جذابی نیاز است. اما در واقع این روش در حین ظاهر غیرپیچیده ی خود، پیش نیازها و جنبه های مهم و گاهی پیچیده و حساب شده ای را می طلبد. از جمله ظاهر و طرز صحبت و همچنین لحن بیان و میزان و نوع حرکات دست و صورت تاثیر بسیار زیادی در برقراری ارتباط با مخاطب خواهد داشت. از طرف دیگر متن و موضوع و همچنین کلماتی که می بایست توسط مجری بیان و روی آنها تاکید شود نیز باید با حساسیت و دقت قابل توجهی انتخاب گردد.
از دیگر انواع ویدئو مارکتینگ مشابه نوع اول، نوع مصاحبه است. در این روش مخاطب ضمن آشنایی با برند و محصول و ایده ی قابل ارائه، نظر شخص سومی را نیز خواهد شنید. مهم نیست که این شخص لزوما مشتری قبلی و راضی از برند باشد یا یک نفر کمک مجری، بلکه مهم این است تا جای ممکن اطلاعات و مطالب به صورت متنوع از زبان بیشتر از یک نفر به گوش مخاطب برسد و بخش های مختلفی از انگیزه ی او را قلقلک دهد. چرا که هر یک از مصاحبه شوندگان می توانند تاثیر جداگانه ی خود را بر نگاه و دریافت مخاطب بگذارند. از جمله سایر روش های ویدئو مارکتینگ، می توان به پاورپوینت، دموی زنده، فیلم زنده ی معرفی، و پخش عکس بهمراه صدای توضیح اشاره کرد. همچنین ویدئو های آموزشی و یا تیزر های تبلیغاتی نیز از دیگر روش های رایج برای اطلاع رسانی در مورد قابلیت ها و توانمندی های فروشنده یا صاحب برند می باشد.

اهمیت ویدئو مارکتینگ

درک این مسئله که چرا این روز ها تا این اندازه ویدئو مارکتینگ محبوب و پر طرفدار شده است، دشوار نیست. یک تصویر ویدیویی در قالب ساده که از چشمان مخاطب می گذرد برای او قابل فهم است. اطلاعات متنی، مشخصات محصول یا خدمات در قالب یک ویدیو به مخاطب معرفی می شود به همین دلیل است که کاربران زیادی در جهان، روزانه حدود یک میلیارد ساعت ویدیوها را در بستر کانال یوتیوب تماشا می کنند.

ویدئو مارکتینگ برای افرادی که قصد دارند در مسیر بازاریابی دیجیتال به خصوص در شرکت ها و کسب و کارها قدم بر دارند، یک ابزار بازاریابی کارآمد است. یکی از مهمترین دلایلی که این جمله را توجیه می کند اثرگذاری بیشتر در مخاطبان است. مشاغل و کسب و کارها شاید بخشی از برنامه‌های خود را به تهیه ویدیوهای آموزشی اختصاص دهند تا در دنیای پر رقابت به اعتبار و شهرت برسند. اینکه اهمیت ویدئو مارکتینگ چیست، دقیقاً در نحوه اثرگذاری آن بر مخاطبان توضیح داده می شود. یک ویدیو در قالب محتوا، همه جانبه و جذاب است. به اشتراک گذاری ویدیوها در فضای مجازی و وب سایت ها به سادگی امکان پذیر است. مخاطبان با ویدیو ها ارتباط بهتری برقرار می کنند و بازاریابان تمایل دارند از طریق کانال‌ های مختلف از این ابزار استفاده کنند. ویدئو مارکتینگ برای تمام مشاغل و کسب و کارها اهمیت دارد. افرادی که در فضای اینترنت کار می کنند به سرویس ‌های ویدئویی دسترسی خواهند داشت؛ چه با اهداف سرگرمی از آن استفاده کنند و چه برای خرید محصول یا خدمات، لزوماً ویدیوها و کلیپ های تصویری طرفداران زیادی دارند. بازدهی کسب و کارهای آنان از طریق ویدئو مارکتینگ فوق‌العاده افزایش می یابد.

ساخت ویدئو

ساخت ویدئو

برای ساخت ویدئو از بهترین و پیشرفته ترین نرم افزارهای ویرایشگر فیلم می توانید استفاده کنید. کار کردن با این نوع نرم افزارها به تخصص و مهارت بالایی نیاز دارد. با تکیه بر ترکیبی از ابزارهای قدرتمند در ساخت ویدیو می توانید مراحل ویدیو مارکتینگ را با موفقیت پشت سر بگذارید. اگر می توانید در دوره های آموزش تهیه ویدیو شرکت کنید و اگر نمی توانید، کتاب های آموزشی در این باره بخوانید. اما اگر تصمیم دارید به طور حرفه ای در ویدئو مارکتینگ موفق شوید لزوماً باید کار را از طریق شرکت‌ های حرفه‌ای دنبال کنید.

تمام کاری که باید برای ساخت ویدیو انجام دهید این است که از ابزارهای موجود، بهترین نرم افزارهای ساخت و ویرایش ویدیو را در سیستم رایانه خود نصب کنید و سپس شروع کنید به تهیه و ساخت ویدیوهایی که در نظر دارید. برای ساخت ویدیو و فیلم های تاثیرگذار باید به اندازه کافی، زمان اختصاص دهید و قوه تخیل و خلاقیت خود را به کار گیرید تا بتوانید تاثیرگذارترین ویدیو را برای استفاده در ویدئو مارکتینگ خلق کنید. برخی از مهم ترین نرم افزارهای ساخت ویدیو که می توانید از آن استفاده کنید در زیر به شما معرفی می شوند؛ تمام این ابزارها با کارایی بالا می توانند مراحل ساخت ویدیو را برای شما ساده تر سازند. اگر در استفاده از هر کدام از این نرم افزارها هیچ تجربه ای ندارید، حتماً برای پیشرفت کسب و کار خود، یک یا چند تا از آنها را فرا بگیرید:

 • Adobe Premiere Pro CC
 • Final Cut Pro X
 • Adobe Premiere Elements 2019
 • Adobe Premiere Rush
 • KineMaster
 • Corel VideoStudio Ultimate 2019
 • Filmora9
 • CyberLink PowerDirector 17 Ultra
 • Pinnacle Studio 22

بهترین نرم افزار های ویرایش و ساخت ویدئو به صورت رایگان

شگفت آور است که بسیاری از تصاویر و ویدیوهای کوتاه که جلوه های ویژه جذابی دارند تنها از طریق نرم افزارهای ویرایشگر و ساخت ویدیو رایگان طراحی شده‌اند. دامنه و قدرت ویژگی های موجود در این نرم افزارهای رایگان برای ساخت ویدئو و ویرایش ویدیو قابل توجه است. حتی اگر استعدادی در ساخت ویدیو ندارید می توانید فیلم ها را از طریق نرم افزار ویرایشگر ویدئو مطابق با تمایل خود تغییر دهید. نرم افزارهای ویرایشگر انواع ویدیو نیز یکی از ابزارهای ویدئو مارکتینگ محسوب می شوند.

در این قسمت مهم ترین نرم افزارهای ویرایشگر فیلم و ویدیو را مشاهده می کنید:

 • DaVinci Resolve
 • Lightworks
 • VSDC
 • Hitfilm Express
 • Shotcut
 • Apple iMovie
 • TikTok

 

ابزارهای ویدئو مارکتینگ

نرم افزار ویدئو مارکتینگ

نرم افزار ویدئو مارکتینگ نرم ‌افزارهایی هستند که به کسب و کارها کمک می کنند بتوانند با تکیه بر بازاریابی ویدیویی، تبلیغات خود را انجام دهند. نرم افزار ویدیو مارکتینگ در حقیقت همان نرم افزارهایی است که به تهیه فیلم ها و ویدیوها کمک می کند. از طریق این نرم افزارها می توانید ویدیوهای مختلفی را تهیه کنید که در قالب مناسب با کسب و کار قابل پخش باشند.

مهم ترین نرم افزار های حرفه ای برای ویدیو مارکتینگ به صورت زیر معرفی می شود:

 • Filmora
 • Vimeo Business
 • Animoto
 • Viewbix

 

تاثیر ویدئو مارکتینگ

ویدئو مارکتینگ یکی از پرطرفدار ترین فرم های تولید محتوا در جهان است. پیش ‌بینی می‌شود در آینده، مخاطبان زیادی به این روش روی بیاورند. هر فرد در دنیای دیجیتال مشغول است، بنابراین از طریق رسانه‌های مختلف با هزاران مخاطب در ارتباط خواهد بود. ویدیو نه تنها سرگرم کننده است، بلکه یکی از بهترین راه ها برای نزدیک شدن به مخاطبان بیشتر است. در حقیقت، ویدیو مارکتینگ یک ابزار قدرتمند برای مشاغل و کسب و کارها است چیزی که می توانند با آن مشتری بیشتری جذب کنند.

نکته مهم برای کسب و کارها در استفاده از ویدئو مارکتینگ این است که آنها در استراتژی تولید فیلم و ویدیو باید چیزی فراتر از سود آوری و ارائه یک محصول را بگنجانند. در ویدئو مارکتینگ باید اهداف کسب و کارها گنجانده شود و در واقع هر کارفرما یک امتیاز یا یک ارزش را در ویدیوی خود به نمایش بگذارد. شاید به همین دلیل است که بارها تاکید کرده ایم که در ویدیو، اطلاعات مربوط به یک رویداد جالب را به اشتراک بگذارید و اگر امکان دارد اطلاعات ارزشمندی را نیز ارائه دهید. اگر مخاطب احساس کند که شما به نفع او کار می کنید، احتمال اینکه از خدمات یا محصولات شما استفاده کند بسیار زیاد است.

روش های ویدئو مارکتینگ

روش های ویدیو مارکتینگ بسیار گسترده هستند و شما تحت عناوین مختلف می توانید ویدیوهای متفاوتی را تهیه کنید. برای شروع در ابتدای بازاریابی ویدیویی باید مشخص کنید که ویدیوهای خود را می خواهید در چه حوزه‌ ای تولید کنید. یک راهنمای کوتاه برای شما تهیه کرده ایم که کمک می‌کند بتوانید استراتژی ویدیو مارکتینگ را تنظیم کنید. تجربه‌ای در این حوزه ندارید، بهتر است از شرکت های با تجربه در حوزه بازاریابی ویدیویی کمک بگیرید.

ویدیو مارکتینگ با ویدیوهای نسخه نمایشی

یکی از روش های ویدیو مارکتینگ این است که شما در ویدیوی خود، نسخه نمایشی از محصول خود را معرفی کنید و به مخاطب بگویید که محصول یا خدمات شما چگونه کار می کند. این روش بازاریابی ویدیویی برای آن دسته از کسب و کارهایی بیشتر کاربرد دارد که طراح نرم افزار یا یک برنامه کاربردی هستند و می‌خواهند آن را به مخاطبان خود معرفی کنند. در این حالت، در ویدیو باید در یک نسخه نمایشی نشان دهید که مخاطب چگونه از این برنامه استفاده می کند و چه مزایایی برای او دارد.

روش های ویدئو مارکتینگ

بازاریابی ویدیویی با اهداف تجاری

یکی از روش های ویدیو مارکتینگ، تهیه فیلم ها و ویدیوهای تجاری است. بازاریابی ویدیویی با اهداف تجاری یکی از ایده های کمپین های تبلیغاتی بزرگ محسوب می‌ شود. در ویدیوی تهیه شده، چشم‌ اندازها، ماموریت، محصولات و خدماتی از یک شرکت به نمایش در می‌آیند. هدف از ایجاد ویدیو برای بازاریابی ویدیویی یک شرکت، ایجاد آگاهی برای مخاطبان جذب مشتری و دسترسی به اهداف است. شرکت های بزرگ باید از این نوع بازاریابی استفاده کنند.

 

ویدیو مارکتینگ مبتنی بر رویدادها و وقایع

یکی دیگر از روش های ویدیو مارکتینگ، تهیه فیلم ها و ویدیوهایی است که رویدادها نظیر کنفرانس، میزگرد، بحث آزاد، سمینارها یا دوره های آموزشی را به نمایش در می آورد. ویدیو هایی که مسابقه، مصاحبه ها و سخنرانی های جذاب از یک گردهمایی را به نمایش می گذارد، در حقیقت به دنبال جذب مخاطب بیشتر است. افرادی که کارگاه های آموزشی برگزار می کنند یا مشاوره کسب و کار، بازاریابی و فروش، طراحی سایت و حوزه‌های مختلف را ارائه می دهند از این روش ویدیو مارکتینگ باید استفاده کنند.

ویدیو مارکتینگ با فیلم های آموزشی

استفاده از ویدیوهای آموزشی در حقیقت، متداول ترین و پرطرفدارترین روش ویدیو مارکتینگ است. فیلم های آموزشی همیشه طرفداران خاص خود را داشته است. اگر مخاطبان به آموزش نیاز داشته باشند یا به دنبال راهنمای انجام کار یا حل مشکل یا راه اندازی پروژه باشند از ویدیوهای آموزشی استفاده می کنند. استفاده از روش های ویدیو مارکتینگ مبتنی بر فیلم های آموزشی، بیشتر مربوط به کارهای خدماتی است.

اهداف تجاری ساخت ویدئو

ویدیوهای توضیح محصول

یکی از روش های ویدیو مارکتینگ، تهیه فیلم ها و ویدیوهایی است که محصول یا خدمات را به مشتری معرفی می‌کند. در این نوع فیلم ‌ها، استراتژی بر این اساس است که مخاطبان، بهتر درک کنند چرا به محصول یا خدمات شما نیاز دارند. بسیاری از فیلم ‌ها که بر این استراتژی تولید می شوند در مورد سفر شخصیت اصلی که خریدار یک شرکت است صحبت می کند، فردی که با یک مشکل روبروست و به دنبال راه حل می باشد. در نهایت با یک محصول یا خدمات، راه حل مشکل یا مسئله خود را پیدا می کند.

 

چگونه برای کسب و کار خود ویدیو بسازیم؟ مهمترین استراتژی ویدیو مارکتینگ برای کسب و کارها چیست؟

در پایان این بخش لازم می‌دانیم 10 مرحله اصلی را که در تهیه استراتژی ویدیو مارکتینگ برای کسب و کار و تجارت بسیار مهم هستند برای شما خاطرنشان کنیم:

 • برای تولید و ساخت ویدیو برنامه ریزی کنید
 • مراحل فیلمبرداری را آغاز کنید
 •  درک مناسبی از روش و استفاده از دوربین های فیلمبرداری داشته باشید
 • استودیوی مناسبی را برای فیلمبرداری انتخاب کنید و شرایط را در بهترین وضعیت قرار دهید
 • مهارت های خود را ارتقا دهید و هر آنچه نیاز دارید فراهم کنید
 •  فیلم های تهیه شده را سازماندهی کرده و آنها را دسته بندی کنید
 • در صورت نیاز، فیلم ‌ها را ویرایش کنید
 •  موسیقی مناسبی برای ویدیوی خود انتخاب کنید
 • برای ویدیوی تبلیغاتی یا ویدیوهای دیگر حتماً از یک گوینده استفاده کنید
 • ویدیوی خود را منتشر کنید و بازخوردها را تجزیه و تحلیل نمایید

قوانین طلایی در ویدئو مارکتینگ

ویدیو مارکتینگ به تنهایی یک استراتژی جذاب به شمار می رود. استراتژی های متفاوت و جذاب، به عنوان مهم ترین فاکتور در موفقیت و پیشرفت یک پروژه شناخته می شوند. امروزه به طور کلی باید گفت که ویدئو مارکتینگ به عنوان عاملی موثر در موفقیت و دریافت جایگاه های طلایی کسب و کار شناخته می شود. باید گفت که موفقیت یا عدم موفقیت یک در پروژه یا یک مسیر، به نحوه پیاده سازی استراتژی های بازاریابی ویدیویی وابسته است. بسیاری از مجموعه های موفق امروزه تنها با استفاده از قوانین طلایی در ویدئو مارکتینگ توانسته اند به بازخوردی فوق العاده متفاوت دست یابند.

به طور دقیق تر باید گفت که هیچ مسیر تضمین شده ای برای موفقیت وجود ندارد. اما بهره مندی از تمامی ظرفیت ها و احتمال های موجود از جمله فاکتور هایی است که می تواند به طی شدن هر چه سریع تری یک مسیر منجر گردد. در ادامه با دستورالعمل هایی بسیار ایده آل و موثر در موفقیت پروژه های بازاریابی ویدئویی آشنا خواهیم شد. دستور العمل هایی که در نوع خود می تواند باعث متمایز شدن یک مجموعه از سایر مجموعه های موجود گردد.

شناخت احساسات مخاطب و تولید محتوای ویدئویی بر اساس آن، اولین فاکتور در افزایش شانس موفقیت مجموعه های فعال در بین تمامی رقبای موجود شناخته می شود. انتخاب بهترین سبک برای بیان احساسات مخاطب از جمله پارامتر های دیگری است که باید به طور حتم مورد توجه قرار گیرد. دومین موضوع از قوانین طلایی در ویدئو مارکتینگ، شامل انتخاب یک طعمه مناسب برای قلابِ کاربران است. طعمه ای دوست داشتنی که محبوب کاربران و مخاطبین باشد. سومین بخش قوانین طلایی در ویدئو مارکتینگ مشخص کردن موضوع ویدئو برای مخاطبین و تعیین سطح انتظارات کاربران است. تبدیل تبلیغات و بازایابی های ویدئویی به داستان یکی دیگر از قوانین طلایی در ویدئو مارکتینگ به شمار می رود. برآورده کردن نیاز کاربران از دیگر قوانین طلایی در ویدئو مارکتینگ است که می تواند به طور حتم تاثیرگذاری بسیار ویژه ای داشته باشد.

 

قوانین مهم در ویدئو مارکتینگ

بازاریابی ویدئویی چیست؟

این سوال مهمی است که باید به آن پرداخته شود. بسیاری از شرکت ها و مجموعه هایی که درگاهِ فعالیتی در حوزه وب سایت دارند، امروزه می توانند با استفاده از استراتژی های تعیین شده، شاهد پیشرفت هایی چشمگیر در بخش تجارت و کسب و کارهای خوب باشند. استراتژی های ویژه ای وجود دارد که می تواند تضمین کننده دیده شدن یک مجموعه یا حتی فروش محصولات باشد. انتخاب استراتژی های کاملا مرتبط با فضا کسب و کار می تواند مسیر موفقیت یک پروژه یا یک مجموعه را آسان نماید.

استراتژی های بازاریابی بسیار گسترده و متنوع اند. بازاریابی ویدئویی امروزه یکی از مهم ترین و اصلی ترین اهرم های تعیین شده در مسیر موفقیت یک کسب و کار شناخته می شود. ویدیوهایی با مضمون بازاریابی بسیار مهم هستند. انتخابِ درستِ هر یک از این ویدیو ها در نوع خود اهمیت بسیار بیشتری دارد. استفاده گسترده از تمامی ابزار های فناوری به ویژه تلفن ها و گوشی های هوشمند در بازخورد پذیری ویدیوهای تبلیغاتی به سادگی قابل لمس است. در ساخت یک ویدیو تبلیغاتی مناسب، به طور حتم می توان شاهد تعامل مخاطب با مجموعه ای از محتواها، عکس ها و همینطور موسیقی های تولید شده بود. ارتباطِ بسیار موثری که نتیجه ای رضایت بخش را به دنبال خواهد داشت.

مشاور بازاریابی ویدئویی

بهترین انواع ویدئو مارکتینگ

معرفی بهترین انواع ویدئو مارکتینگ به عنوان یکی از مهم ترین و موثرترین روش ها در حوزه کسب و کار آنلاین، موضوع بسیار مهمی است که می توان به آن اشاره کرد. جیمز ویدمر به عنوان یکی از تاثیرگذار ترین افراد در بازاریابی ویدئویی معتقد است که بازاریابی ویدئویی برای معرفی کسب و کار یک ضرورت به شمار می آید. او می گوید که بازاریابی از نوع ویدئویی می تواند باعث افزایش ارتباط با مخاطب و در نتیجه ماندگاری در حافظه بلند مدت کاربران شود. موضوع بسیار مهمی است که قطعا می تواند در نوع خود حائز اهمیت باشد.

امروزه انتخاب هر نوع هدف یا برنامه ای به منظور ارتقاء موقعیت شغلی بدون توجه به اهمیت و جایگاه ویدئو مارکتینگ نمی تواند موثر واقع شود. به عبارتی می توان گفت که موفقیت در فضا کسب و کار، تنها منوط به ساخت ویدئوهایی با مضمون تجاری است. انواع ویدئو مارکتینگ با توجه به نوع فضا کسب و کار توسط کاربران و مخاطبان انتخاب می شوند. ویدئوهایی که بیش از همه مورد توجه قرار می گیرند، قطعا ویدئوهای پربازده تری به شمار می آیند.

مهم ترین انواع روش های موثر در ویدئو مارکتینگ

انواع ویدئو مارکتینگ به عنوان یکی از بزرگ ترین دایره های موجود در فضا کسب و کار، شامل بخش ها و پارامتر های متعددی می گردد. تولید و ساخت یک ویدئو با توجه به تمامی امتیازها و همینطور بازخورد های احتمالی آن، می تواند نقش مهمی در انتخاب نهایی مدیران داشته باشد. توجه به تمامی بخش ها و انواع ویدئو مارکتینگ از جمله ضروریات مهمی است که در مثبت بودن نتیجه نهایی تاثیرگذاری ویژه ای خواهد داشت. در نظر داشتن نوع محتوا گزینش شده به منظور تولید ویدئو، رعایت تمامی تکنیک ها و استراتژی های تاثیرگذار و … از جمله مهم ترین مواردی است که می توان به آن اشاره کرد. بسیاری از کارشناسان و مشاورین در حوزه ویدئو مارکتینگ، معتقداند که گاهی ساخت یک ویدئو تبلیغاتی موثر می تواند بازخوردی بیشتر از یک همایش داشته باشد! نکته شگفت انگیزی که در نوع خود می تواند مدیران کسب و کار را به فکر فرو برد.

صفر تا صد آموزش بازاریابی ویدئویی

آموزش بازاریابی ویدئویی شامل بخش های متعددی است که هر یک در نوع خود می تواند حائز اهمیت باشد. نحوه دریافت آموزش های لازم در خصوص بازاریابی ویدئویی، به عنوان یکی از مهم ترین تکنیک های موجود در پیشرفت و تحول کسب و کار به شمار می رود. تولید محتوایی منحصر به فرد و جذاب از جمله اصلی ترین اصول در بازاریابی ویدئویی شناخته می شود. در تولید و انتشار یک ویدئو با مضمون بازایابی و تبلیغات به طور حتم باید استراتژی ها و تکنیک های مختلفی مورد توجه قرار گیرد.

تولیدکننده ویدئو باید توجه داشته باشد که ویدئو معرف و توضیح دهنده کسب و کار مدیران است. استفاده از ترفند های راهبردی در تولید و نشر ویدئو از مهم ترین پارامتر هایی است که باید به آن توجه کرد.
تاثیرگذاری در ذهن مخاطب می تواند یکی از روش های متمایز کننده نوع تبلیغات و بازاریابی شناخته شود. تاثیرگذاری که به طور حتم ناشی از تمایز مجموعه تبلیغاتی با هر یک از رقبای موجود به شمار می رود. آموزش بازاریابی ویدئویی می تواند نویدبخش ارائه تجربیات و مهارت های کارشناسان در مجموعه باشد. استفاده از تمامی ظرفیت ها به منظور افزایش بهره وری و بازخوردگیری پس از انتشار ویدئو تبلیغاتی، نکته مهم دیگری است که باید به آن اشاره کرد.

از جمله استراتژی های فوق العاده موثری که امروزه در ساخت ویدئوهای تبلیغاتی باید به آن اشاره کرد، عدم برابری محتوا متنی و محتوا ویدئویی است. نکته بسیار مهمی که توجه به آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. تغییر رنکینگ و رتبه پروژه و فعالیت های یک مجموعه پس از انتشار محتوا ویدئویی در مقایسه با محتوا متنی، در سریع ترین زمان ممکن امکانپذیر می گردد. به عبارتی دیگر باید گفت که تغییر رنکینگ های سایت پس از انتشار یک محتوا ویدئویی در کم تر از چند ساعت امکانپذیر می گردد.

آموزش ساخت ویدئو مارکتینگ

بازاریابی ویدیویی یا ساخت ویدئو مارکتینگ برای مشاغل کوچک، آنقدرها که فکر می کنید پیچیده یا گران نیست. اگر در حال خواندن این مقاله با گوشی هوشمند خود هستید، از قبل، یک دستگاه ضبط ویدیو در دست دارید! با کمی برنامه ریزی و خلاقیت، می توانید ویدیوهای بازاریابی ایجاد کنید که مخاطبان شما را شگفت زده کند. اگر هنوز در مورد ارزش آموزش ساخت ویدئو مارکتینگ برای تجارت خود تردید دارید، به خصوص اگر هنوز در ابتدای راه کسب و کار آنلاین خود هستید، در این مطلب، حقایقی وجود دارد که ممکن است شما را متقاعد کند. با ما همراه باشید تا به جزئیات اهمیت ویدئو مارکتینگ بپردازیم.

بازاریابی ویدئویی چیست؟

می گویند یک تصویر، ارزش هزار کلمه را دارد. برای یک ویدیو، آن را در عدد 1000، ضرب کنید. این اساس بازاریابی ویدیویی یا آموزش ویدئو مارکتینگ است؛ شکل قدرتمندی از بازاریابی که به طور موثر، مخاطبان شما را به عنوان بخشی از کمپین های بازاریابی درگیر می کند. بازاریابی ویدیویی به معنای استفاده از ویدیوها برای تبلیغ و اطلاع رسانی در مورد محصول یا خدمات شما است. آموزش ساخت ویدئو مارکتینگ به افزایش تعامل در کانال های دیجیتال و اجتماعی شما کمک می کند، به مخاطبان شما آموزش می دهد و به شما این امکان را می دهد با یک رسانه جدید به آنها دسترسی پیدا کنید.

آموزش ساخت ویدئو مارکتینگ

چرا بازاریابی ویدئویی مهم است؟

استفاده از ویدئو به عنوان بخشی از بازاریابی در بین مشاغل در هر اندازه، از جمله کارآفرینان و مشاغل کوچک، جذابیت زیادی به دست آورده است. مهم ترین مزایای آموزش ساخت ویدئو مارکتینگ و به کارگیری آن برای تجارت الکترونیک به صورت زیر معرفی می شوند:

 •  آگاهی از برند- تا 70 درصد
 • افزایش ترافیک وبسایت- 51 درصد
 • افزایش فروش- تا 34%

نتیجه ها بسیار شگفت انگیز است، اینطور نیست؟

کلید محبوبیت ویدئو مارکتینگ، در سهولت نسبی آن برای تعامل با مشتریان و مخاطبان بیشتر در چندین پلتفرم نهفته است. کسب و کارهای کوچک همانند شغل آنلاین شما، به طور فزاینده از ویدیوها برای جذب، تبدیل و حفظ مشتریان جدید با موفقیت بزرگ استفاده می کنند. پس می بینید که نباید از دوره های آموزش ساخت ویدئو مارکتینگ غافل شوید. بهترین مشاوره ویدئو مارکتینگ به شما کمک می کند که این دوره ها را با موفقیت پشت سر بگذارید و به تکنیک های مهم دست پیدا کنید. با دسترسی سریعتر به شبکه‌های آنلاین، کسب‌وکارها از ویدیوهای بیشتری برای تعامل با مشتریان خود استفاده می‌کنند. بسیاری از کسب و کارها، احتمالاً همان هایی که رقبای شما هستند نیز، از ویدیوها برای کمک به جلب مخاطبان خود استفاده می کنند.

چرا باید از ویدیوها در پست های رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید؟

 •  بیشتر در رسانه های اجتماعی، قابل مشاهده هستید
 • قرار گرفتن بیشتر در معرض دید و داشتن تعاملات بهتر
 • درک مخاطبان از محصولات و خدمات خود را افزایش دهید
 • در میان رقبا، متمایز خواهید بود
 • راهکار شخصی برای تعامل با مخاطبان خود ارائه می دهید
 • ویدئو مارکتینگ، ابزار فروش قدرتمندی است
 • رتبه بالاتر در موتورهای جستجوگر دارید
 • محبوبیت کسب و کار شما با ویدئو مارکتینگ، در بین پلتفرم ها افزایش می یابد

 

چگونه ویدئو مارکتینگ را شروع کنیم؟

بازاریابی ویدئویی به یک استراتژی مهم تولید محتوا در دنیای بازاریابی تبدیل شده است و محتوایی است که مخاطبان شما در آینده انتظار آن را دارند. هر چه زودتر باید ویدئو مارکتینگ را شروع کنید، تا در دراز مدت موفقیت بیشتری داشته باشید.

پس شاید به این فکر می کنید که چگونه می توان سریع شروع کرد و به نتیجه رسید؟

از گوشی هوشمند خود استفاده کنید. این ابزار، در دسترس ترین دارایی شما برای ایجاد محتوای ویدیویی است. اگر یک ویدیوی موبایلی برای سوپراستارهای رسانه یوتیوب به اندازه کافی خوب باشد، احتمالاً برای اولین فیلمبرداری شما نیز به اندازه کافی مفید خواهد بود.

ایده هایی برای شروع و ساخت ویدئو مارکتینگ

ایده هایی برای ساخت ویدئو مارکتینگ در اینجا آورده شده است.

الف) محصول خود را با ویدئوهای ویژه، به نمایش بگذارید
ویدئوهای نمایشی یا ویدئوهای محصول، کلیپ‌های ویدئویی آموزشی کوتاهی هستند که نحوه عملکرد محصول یا خدمات شما را توضیح می‌دهند. تمام مزایای کلیدی محصول یا خدمات خود را برجسته سازی کنید و یک فراخوان برای تشویق مخاطبان به خرید ارائه دهید.

ب) تهیه فیلم هایی از پشت صحنه
به مخاطبان خود این فرصت را بدهید تا با افرادی که پشت شرکت شما هستند، ملاقات داشته باشند و بفهمند محصول شما چگونه ساخته شده است. اصالت، چیزی نیست که آن را کپی کنید؛ باید آن را بسازید. این یک راه موثر برای ایجاد ارتباط عاطفی با مشتریان است.

ج) فیلم های آموزشی و راهنما تهیه کنید
ویدئو مارکتینگ، روشی خاص برای یادگیری نحوه انجام کاری به صورت آنلاین است، زیرا ویدیوی خوب دقیقاً به شما نشان می دهد که چگونه آن کار را انجام دهید. به طور مثال، تهیه یک غذا، شیرینی، ساخت کاردستی و … . وقتی اولین ویدیوی شما آماده شد، آن را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید. می‌توانید با برنامه‌ریزی و زمان‌بندی ویدیوها در چندین پلتفرم، از قبل با استفاده از برنامه‌های زمان‌بندی مانند Hookle، کار خود را آسان‌تر کنید. از بازاریابی ویدیویی (ساخت ویدئو مارکتینگ) لذت ببرید – تعامل بهتر، یعنی به دست آوردن نتایج بهتر!

قوانین ویدئو مارکتینگ

یکی از مسائلی که می بایست در هنگام نشر ویدئو تبلیغاتی به آن توجه ویژه ای شود، قوانین ویدئو مارکتینگ است. امروزه یکی از برترین روش ها برای ارائه و انتشار یک تبلیغ مناسب و جاذب، استفاده از روش ویدئو مارکتینگ است. در این روش، افراد با تولید یک محتوا ویدئویی درباره کسب و کار خود، مشتریان را جذب می نمایند. استفاده از روش ویدئو مارکتینگ سبب می شود تا مشتریان با کسب و کار شما بیشتر آشنا بشوند و پس از آن بتوانند با خیال آسوده تری از فروشگاه شما خرید کنند.

اما در بسیاری از مواقع، افراد در هنگام نشر ویدئو در وبسایت های مختلف همچون یوتیوب، به مشکل برخورد می کنند. این امر زمانی رخ می دهد که قوانین ویدئو مارکتینگ به خوبی رعایت نشده است. رعایت قوانین بازاریابی سبب می شود تا شما بتوانید محتوا تبلیغاتی خود را به صورت بهتری تولید و منتشر کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا با تمامی قانون های ویدئو مارکتینگ بیشتر آشنا شوید.

چند بخش از مهم ترین قوانین ویدئو مارکتینگ

یکی از مهم ترین قوانین بازاریابی ویدئویی، نامگذاری محتوا ویدئویی است. شما برای آن که بتوانید به محتوا ویدئویی خود هویت ببخشید و ارزش آن را چندین برابر کنید، می بایست برای آن یه نام مناسب و زیبا انتخاب کنید تا بتوانید محتوا خود را در وبسایت های مختلف منتشر نمایید. پس از آن که برای محتوا تبلیغاتی ویدئویی خود یک نام زیبا پیدا کردید، می بایست به مدت زمان آن توجه ویژه ای داشته باشید. هر چقدر که زمان ویدئو تبلیغاتی شما کمتر باشد، سبب می شود تا مشتریان حس کنجکاوی بیشتری به کسب و کار شما پیدا کنند و درصد مراجعه کردن آن ها افزایش یابد. یکی دیگر از قوانین بازاریابی ویدئو، استفاده نکردن از متن های نادرست در محتوا است؛ محتوا شما توسط ادمین وبسایت ها بررسی می شود و اگر از جملات نا درستی استفاده باشید، اجازه انتشار برای شما صادر نمی شود.

نحوه بارگزاری ویدئو در وبسایت های مختلف با رعایت قوانین ویدئو مارکتینگ

پس از آن که تمامی قوانین بازاریابی ویدئو را رعایت کردید، می توانید آن را به بهترین شکل ممکن در وبسایت های مختلف پر بازدید از جمله یوتیوب منتشر کنید. پس از تائید ویدئو تبلیغاتی شما توسط ادمین وبسایت ها، شما باید مبلغی را جهت انتشار آن پرداخت نمایید تا متخصصان در اسرع وقت، ویدئو تبلیغاتی شما را در وبسایت خود منتشر کنند. جالب است بدانید رعایت تمامی قوانین بازاریابی ویدئو، سبب می شود تا بازدید کنندگان با مشاهده محتوا تبلیغاتی شما لذت ببرند و تمایل بیشتری برای خرید از فروشگاه شما داشته باشند.

همانطور که در بخش های قبل به آن اشاره شد، استفاده از قوانین ویدئو مارکتینگ می تواند محتوا تبلیغاتی شما را بی نقص کند. به همین دلیل، پیشنهاد می شود در هنگام ساخت محتوا تبلیغاتی ویدئویی، حتما به تمامی قوانین توجه کنید تا بتوانید مشتریان زیادی را مجذوب کسب و کار خود نمایید.

ویدئو مارکتینگ حرفه ای

یکی از روش هایی که موجب می شود تا مشتریان زیادی به کسب و کار شما علاقه مند شوند و تمایل زیادی برای مراجعه به فروشگاه شما پیدا کنند، استفاده از سیستم ویدئو مارکتینگ حرفه ای است. به زبانی ساده، ویدئو مارکتینگ حرفه ای یعنی تولید محتوای تبلیغاتی ویدئویی با رعایت تمامی اصول. در ادامه با ما همراه باشید تا با قوانین ویدئو مارکتینگ حرفه ای بیشتر آشنا شوید.

قوانین ویدئو مارکتینگ حرفه ای

در تولید محتوا تبلیغاتی ویدئویی تبلیغاتی، یکی از مهم ترین اصول توجه به قوانین اصلی است. توجه برخی از قوانین موجب می شود تا شما بتوانید محتوا ویدئویی شما در هر رسانه ای به راحتی منتشر شود و ویدئو تبلیغاتی شما به طور کامل با قوانین صدا و سیما مطابقت داشته باشد. به همین دلیل، پیشنهاد می شود در هنگام ضبط ویدئوی تبلیغاتی حتما با فیلتر قوانین به جلو بروید.

استفاده از دوربین فیلم برداری خوب

در ابتدای کار، شما باید از یک دوربین فیلم برداری خوب استفاده کنید. یکی از مهم ترین قوانین ویدئو مارکتینگ حرفه ای، استفاده از دوربین فیلم برداری مرغوب و با کیفیت است. در ویدیو های تبلیغاتی مخاطبان ابتدا به کیفیت ویدئو شما توجه می کنند و هر چقدر کیفیت بالا تر باشد، محتوا تبلیغاتی ویدئویی پر طرفدار تر خواهد بود.

استفاده از انواع فیلتر ها

فیلتر ها، تنها حاشیه و برش ویدئو ضبط شده نیست، بلکه شما باید به نکاتی توجه کنید تا محتوا تبلیغاتی ویدئویی شما مورد قبول تمامی رسانه و شبکه های اجتماعی قرار گیرد. به عنوان مثال، سعی کنید از حرف های رکیک و نامناسب در محتوا ویدئویی خود استفاده نکنید. علاوه بر آن، حجاب راوی محتوا چه مرد و چه زن نیز در انتشار اهمیت بالایی دارد. به همین دلیل، شما می توانید با استفاده از تمامی فیلتر ها در محتوا تبلیغاتی ویدئویی خود، آن را به بهترین شکل ممکن به تولید برسانید و افراد زیادی را به وسیله ویدئو تبلیغاتی به کسب و کار خود جذب کنید.

ضبط ویدئو در محیطی مناسب

یکی دیگر از قوانین ویدئو مارکتینگ حرفه ای، استفاده از محیطی مناسب برای فیلم برداری است. برای انجام این کار، می توانید از عوامل مختلفی از جمله پرده های رنگی تولید محتوا کمک بگیرید. البته اگر بتوانید به بهترین شکل از فروشگاه و محل کسب خود فیلم برداری کنید، ممکن است تاثیر آن بر مشتریان بیشتر شود. به همین دلیل، پیشنهاد می شود پیش از انجام هر کاری به تمیز و مرتب کردن محل کسب خود بپردازید چرا که عقل مشتریان به چشمشان است.

همانطور که در بخش های قبل به آن اشاره شد، ویدئو مارکتینگ تاثیر بسزایی بر در آمد صاحبان کسب و کار ها دارد. اما باید محتوای تبلیغاتی ویدئویی خوبی را به تولید برسانید تا بتوانید به وسیله آن مشتریان زیادی را مجذوب کسب و کار خود کنید. پیشنهاد می شود، اگر در زمینه ویدئو مارکتینگ حرفه ای اطلاعات کافی ندارید، از افراد متخصص در این زمینه کمک بخواهید.