ویدئو مارکتینگ و نحوه ساخت ویدئو برای انتشار

ویدئو مارکتینگ

برندها، کسب و کارهای شرکت ها و افرادی که محصول یا را ارائه می دهند به یک استراتژی ویدئو مارکتینگ نیاز دارند. این ایده جدیدی نیست اما بسترهای جدیدی از بازاریابی ارائه شده است که تعیین می کند یک ویدیو در هر پلتفرم یا کانال می تواند تا چه اندازه مفید باشد.

ویدئو مارکتینگ بخشی از یک برنامه کلی بازاریابی محسوب می‌ شود. یک ویدیو می‌تواند اهداف و تلاش های تبلیغاتی شما را به نتیجه برساند. اگر در استراتژی بازاریابی دیجیتالی خود از روش های بازاریابی ویدیویی استفاده کنید، قطعاً تاثیرگذاری بهتری در مخاطبان خواهید داشت. مهمترین بسترهایی که می توانید ویدئو مارکتینگ را در آن اجرا کنید، کانال ها و رسانه های اجتماعی هستند.

ورود به دنیای ویدئو مارکتینگ، ترسناک و نا آشنا نیست! اگر همین الان برای تهیه ویدیو از کسب و کار خود اقدام نکنید از رقبا عقب میوفتید. هرچه ویدیوها، ساده تر و شفاف تر باشند، سریع تر با مخاطب ارتباط می گیرند. مخاطبان انتظار دارند با تماشای ویدیو های شما، درک صحیحی از محصول خدمات یا فعالیت ‌های شما پیدا کنند. دقت داشته باشید که ویدیوهایی که در بازاریابی ویدیویی تهیه می کنید با کیفیت بسیار عالی معمولاً با کیفیت 4K تهیه شوند.

در تهیه ویدیو برای ویدئو مارکتینگ از تجهیزاتی استفاده کنید که حداکثر کیفیت را ارائه دهند. حتی اگر با تلفن همراه فیلمبرداری می کنید به نور تصویر دقت داشته باشید. مسئله بازاریابی ویدیویی هنوز هم بسیار پیچیده به نظر می رسد می توان استراتژی هایی را ارائه داد که آن را ساده تر سازد.

 

مشاور ویدئو مارکتینگ

 

مزایای ویدئو مارکتینگ

در این قسمت به مزایای ویدئو مارکتینگ اشاره می کنیم…

در دنیای پر شتابی که در آن زندگی می‌کنیم بسیار اهمیت دارد که راهکارهای جدید و منحصر به فرد را پیدا کنید تا محصولات و خدمات شما در جمع زیادی از بازاریابان یا مخاطبان متمرکز شود و توجه آن‌ ها را به خود جلب کند. به طور قطع نمی توان گفت که کدام روش بازاریابی می تواند بیشترین تاثیر را داشته باشد اما مطمئناً به اثبات رسیده است که ویدیو مارکتینگ یکی از این روش ها خواهد بود.

روش بازاریابی ویدیویی، قدرتمند و موثر است. اکنون بیش از هر زمان دیگری به استراتژی های بازاریابی ویدیویی نیاز داریم. چه کسی یا چه کسانی از ویدیوهای تبلیغاتی محصولات یا خدمات بازدید می کنند و چه بازخوردی نسبت به آن دارند؟ این دقیقاً همان سوالی است که جزو اهداف ویدئو مارکتینگ قرارگرفته است.

در ویدئو مارکتینگ، مخاطبان و مشتریان، یک ویدیوی حدود ۲ دقیقه ای را تماشا می‌کنند و سپس تصمیم می‌گیرند از خدمات و محصولات شما استفاده کنند یا خیر. حدود ۶۰ درصد از بازاریابان تجاری و کسب و کارها استفاده از ویدیوها را پیشنهاد کرده‌اند.
**در اینجا به راهکارها و مهمترین مزایای ویدئو مارکتینگ اشاره خواهیم داشت..

  • ویدئو مارکتینگ نرخ تبدیل را افزایش می دهد

اگر تصمیم دارید روش ویدئو مارکتینگ را برای بازاریابی اجرا کنید باید سرمایه‌گذاری کافی برای آن اختصاص دهید. استفاده از ویدیوها، نرخ تبدیل صفحات فرود را تا ۸۰ درصد افزایش می‌دهند. رفتار فردی که در ویدیو محصول خدماتی را معرفی می کند بر مشتری تاثیر می گذارد. تعیین می‌کند که مخاطب به خرید کردن تشویق می شود یا خیر. از طریق ویدئو مارکتینگ، احساسات و اطلاعات به مخاطب منتقل می شوند، بنابراین تاثیر بیشتری دارند.

  • ویدئو مارکتینگ، یک ابزار کارآمد در کمپین های بازاریابی ایمیلی محسوب می شود

یکی از مزایای ویدئو مارکتینگ، استفاده از آن در کمپین های ایمیل مارکتینگ است. زمانی که در حال تدوین برنامه برای ایمیل مارکتینگ هستید، میتوانید یک ویدیو در ایمیل قرار دهید که کلیک روی آن افزایش پیدا کند. تجربه ثابت کرده است که نرخ کلیک بر روی ویدیو ها در ایمیل مارکتینگ تا ۳۰۰ درصد افزایش داشته است. این امر، انکار ناپذیر است که تماشای فیلم یا ویدیو بسیار آسانتر از خواندن یک متن طولانی است، بنابراین اگر می‌خواهید نحوه موثری را برای معرفی محصول استفاده کنید از ویدئو مارکتینگ غافل نشوید.

 

ویدئو مارکتینگ در اصفهان

 

  • موتورهای جستجو عاشق ویدیو هستند

یکی دیگر از مزایای ویدئو مارکتینگ، برجسته شدن در نتایج موتورهای جستجوگر است. موتورهای جستجوگر معمولاً به دنبال محتوایی است که بینندگان را درگیر خود می‌کند. موتور جستجوگر گوگل و یوتیوب، قوی ترین موتورهای جستجوگر برای نمایش نتایج ویدیوها هستند و با توجه به این، آمار ویدئو مارکتینگ، احتمال دیده شدن توسط مخاطبان شما را افزایش می دهد. اگر ویدیو های طراحی شده خود را از طریق رسانه ‌های اجتماعی تبلیغ کنید، شانس یافتن شما از این جهت بسیار بیشتر خواهد شد.

  • ویدیو مارکتینگ، اعتماد و اعتبار ایجاد می کند

یکی از مهمترین مزایای ویدئو مارکتینگ برای کسب و کارها، افزایش اعتماد و اعتبار برای آنها نزد مخاطبان است. ویدیو، راهی مناسب برای ایجاد شخصیت برای شرکت و برند شماست. این امکان را برای شما فراهم می کند تا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و اعتماد آنها را جلب نمایید. بیشتر از ۹۰ درصد کاربران گفته ‌اند فیلم های محصول از یک شرکت در تصمیم گیری آنها برای خرید مفید بوده است. هرچه بیشتر، ویدیوهای آموزشی و اطلاع رسانی داشته باشید به شما بیشتر اعتماد می کنند؛ در نتیجه فروشتان افزایش پیدا می‌کند.

  • ویدیو مارکتینگ، افزایش اشتراک گذاری را به دنبال دارد

اگر از ابزار ویدئو مارکتینگ برای کسب و کار خود استفاده کنید، راحت تر به اشتراک گذاشته می شوید. ویدئو مارکتینگ در بازاریابی ویروسی شرکت می ‌کند. حدود ۹۲ درصد از مصرف کنندگان و مخاطبان، فیلم های ویدیویی را با یکدیگر به اشتراک می گذارند و این می تواند شانس شما را برای دیده شدن افزایش دهد.

خدمات ویدئو مارکتینگ

 

بازاریابی ویدئویی

بازاریابی ویدئویی، روشی است که با استفاده از فیلم و ویدیو برای تبلیغ و بازاریابی محصول یا خدمات شما به کار می رود. افزایش تعامل در کانال های اجتماعی و رسانه های دیجیتال، مهم ترین نتیجه است که از ویدئو مارکتینگ به دست می آورید. با استفاده از ویدیو می توانید مصرف کنندگان خود را آموزش دهید؛ به مشتریان بیشتری دست پیدا کنید و همواره محتواهای جذاب را به مخاطب ارائه دهید.

آمار نشان داده اند که در سال ۲۰۱۶ به عنوان روش مبتنی بر ویدئو مارکتینگ، بسیار در استراتژی های بازاریابی محتوا مورد توجه قرار گرفت و در سال ۲۰۱۷ شاهد آن بودیم که ویدیو ها نسبت به سایر محتواها بازدید بیشتری داشتند. بنابراین روش بازاریابی ویدیویی در حال حاضر یک تاکتیک قوی محسوب می‌شود. با یک ویدیوی تاثیر گذار می توانید تمرکز مشتری را بر روی قیمت، مزایای محصول، نحوه خرید یا بسیاری موارد دیگر قرار دهید.

همچنین نتایج، مجدد نشان دادند که در سال ۲۰۱۸ نیز ویدئو مارکتینگ یک تکنیک بازاریابی منحصر به فرد بود که به تدریج به استراتژی برای تجارت و کسب و کار تبدیل شد. در سال ۲۰۱۹، بازاریابی ویدیویی ارتباط نزدیک تری با مخاطب برقرار کرد، به طوری که تیم های کاری به روش های مکالمه، آموزش عملی و غیره اقدام به تهیه ویدیو نمودند.

ویدیوها در وب سایت ها یا شبکه های اجتماعی سرگرم کننده است. اگر ویدیو در صفحات فرود طراحی شود بیشتر از ۸۰ درصد نرخ تبدیل را افزایش می دهد. همچنین 90 مخاطبان با تماشای یک ویدیو تصمیم می گیرند که یک محصول را خریداری کنند یا خیر.
نحوه تبلیغات و بازاریابی ویدیویی با توجه به اهداف تجارت، برندها یا مصرف کنندگان بازار را تغییر می دهد. ویدیو می‌تواند چگونگی ارتباط میان مشتری و فروشنده را توجیه کند.

ویدئو مارکتینگ در اصفهان

اگر مقایسه کنیم که افراد علاقمند و غیر متخصص در مورد موضوعی مانند تکنولوژی فضایی و یا ماجراهای حیات وحش، آیا از تماشای ویدئو و فیلم مستند مرتبط با موضوع مورد علاقه ی خود بیشتر و بهتر استقبال می کنند یا ترجیح می دهند با مطالعه ی کتاب و جزوه و جستجو در شبکه های مجازی، اطلاعات لازم و مورد پسند خود را کسب کنند، می توانیم به نقش فایل های ویدئویی در برقراری ارتباط بهتر با مخاطبین، پی ببریم.

تاریخچه ویدئو مارکتینگ

در حقیقت این فایل ها با ارائه ی همزمان اطلاعات به صورت تصویر و صدا، باعث درک بیشتر و ذخیره ی بهتر مطلب در ذهن می شوند. چرا که بشر از ابتدا و از دوران کودکی، با دریافت تصویر و صدا به صورت همزمان، با جهان پیرامون خویش ارتباط برقرار کرده و آنچه می بایست فرا می گرفته را برداشت کرده است. لذا تماشای ویدئو، تناسب بیشتری با روش یادگیری و دریافت دیرینه ی انسان از دنیای اطراف دارد.
در همین راستا می توان اینطور تحلیل کرد که با توجه به اهمیت فرآیندهای بازاریابی به عنوان راه کارهای تاثیرگذاری بر ذهن و سلیقه ی مخاطب، این رشته ی همسو با تجارت و بازرگانی هم می تواند از فواید فیلم و به عبارت بهتر فایل های ویدئویی استفاده ی شایانی داشته باشد.
به همین دلیل یکی از روش های بسیار پرطرفدار در میان انواع بازاریابی، بازاریابی ویدئویی یا ویدئو مارکتینگ است.

ویدئو مارکتینگ به چه معناست؟

در حقیقت ویدئو مارکتینگ، به معنی ارائه اطلاعات لازم و مورد نیاز و شاید جالب توجه برای جامعه ی مخاطب محصول و خدمات است تا بتواند ضمن ارتباط بهتر و بررسی ملموس تر کالا یا پروژه ی ارائه شده، مقایسه ی عمیق تر و مستند تری بین انواع گزینه های قابل انتخاب گرفته و بهترین تصمیم گیری برای خرید یا برقراری رابطه ی تجاری را اتخاذ کند.
این رشته به صورت حرفه ای یکی از انواع بازاریابی آنلاین یا اینترنتی به حساب می آید و توانسته است با توجه به گسترش دانش و تخصص بازاریابی، جای خود را در میان انواع صنایع و حوزه های قابل معرفی باز کند.
ویدئو مارکتینگ در طول زمان تغییرات و چالش های منحصر به فرد خود را داشته و امروزه شامل انواع گوناگونی می شود که هر نوع می تواند مخاطبین خاص خود را جذب کرده و تاثیر متفاوتی بر ذهن مشتری یا علاقمند به ورود در یک پروژه ی تجاری بگذارد.
در حالت بسیار ساده، ویدئو مارکتینگ به معنی ارائه اطلاعات و معرفی محصول یا خدمات تحت یک فایل ویدئویی کوتاه است. البته این اتفاق لزوما به معنی تبلیغ برای فروش نیست، چرا که در این صورت بازاریاب و صاحب کالا و خدمات با ذهنیت و نگرش محدود و آسیب پذیری وارد حوزه ی بازرگانی و داد و ستد شده است. بلکه هدف از این کار، معرفی و ترویج نام و مشخصات برند و سازمان ارائه دهنده است. به عبارت دیگر، آشنایی مخاطب با برند فروشنده می تواند تاثیر بهتر، عمیق تر و با دوام تری در مقایسه با فروش داشته باشد.

مشاوره ویدئو مارکتینگ

ساده ترین و رایج ترین روش های ویدئو مارکتینگ

یکی از ساده ترین انواع روش های این شاخه، روش سخنگو یا مجری برای معرفی می باشد. ظاهرا این روش را می توان یکی از قابل اجرا ترین روش ها دانست، چرا که صرفا به یک نفر اجرا کننده و همچنین متن و موضوع جذابی نیاز است. اما در واقع این روش در حین ظاهر غیرپیچیده ی خود، پیش نیازها و جنبه های مهم و گاهی پیچیده و حساب شده ای را می طلبد.
از جمله ظاهر و طرز صحبت و همچنین لحن بیان و میزان و نوع حرکات دست و صورت تاثیر بسیار زیادی در برقراری ارتباط با مخاطب خواهد داشت.
از طرف دیگر متن و موضوع و همچنین کلماتی که می بایست توسط مجری بیان و روی آنها تاکید شود نیز باید با حساسیت و دقت قابل توجهی انتخاب گردد.
از دیگر انواع ویدئو مارکتینگ مشابه نوع اول، نوع مصاحبه است. در این روش مخاطب ضمن آشنایی با برند و محصول و ایده ی قابل ارائه، نظر شخص سومی را نیز خواهد شنید. مهم نیست که این شخص لزوما مشتری قبلی و راضی از برند باشد یا یک نفر کمک مجری، بلکه مهم این است تا جای ممکن اطلاعات و مطالب به صورت متنوع از زبان بیشتر از یک نفر به گوش مخاطب برسد و بخش های مختلفی از انگیزه ی او را قلقلک دهد. چرا که هر یک از مصاحبه شوندگان می توانند تاثیر جداگانه ی خود را بر نگاه و دریافت مخاطب بگذارند.
از جمله سایر روش های ویدئو مارکتینگ، می توان به پاورپوینت، دموی زنده، فیلم زنده ی معرفی، و پخش عکس بهمراه صدای توضیح اشاره کرد.
همچنین ویدئو های آموزشی و یا تیزر های تبلیغاتی نیز از دیگر روش های رایج برای اطلاع رسانی در مورد قابلیت ها و توانمندی های فروشنده یا صاحب برند می باشد.

وظایف مشاور ویدئو مارکتینگ چیست؟

وظایف مشاور ویدئو مارکتینگ به عنوان یکی از مهم ترین و تاثیرگذار ترین افراد در یک مجموعه یا یک کسب و کار بسیار متنوع است. مشاوره ویدئو مارکتینگ شامل تمامی فرمول ها و اصولی است که با توجه به آن می توان شاهد پیشرفت و موفقیت های چشمگیر بود.

امروزه یکی از مهم ترین الگوریتم ها برای موفقیت در فضا کسب و کار، تولید ویدئوهایی مفید به منظور ارائه اطلاعات مورد نیاز کاربران در فضا وب و فضا مجازی است. در حوزه بازاریابی های ویدئویی می توان شاهد انتقال هر چه سریع تر اطلاعات به مخاطبین بود.

این انتقال اطلاعات باید بر اساس فرمول هایی مشخص صورت گیرد. در غیر این صورت خروجی کار، خروجی رضایت بخشی نخواهد بود. در صورت آشنایی با وظایف مشاور ویدئو مارکتینگ، قطعا بهره مندی از مشاور ویدئو مارکتینگ به عنوان یک اولویت جدی شناخته می شود.

وجود بستر هایی نظیر فضا وب، امکاناتی ایده آل را در اختیار مخاطبین قرار می دهد. امروزه به ساده ترین شکل ممکن می توان شاهد رشد و نمو یک کسب و کار به واسطه بهره مندی از ظرفیت هایی نظیر اینترنت بود.

بهترین مدرس ویدئو مارکتینگ
اهمیت استفاده از مشاور ویدئو مارکتینگ

آشنایی دقیق با وظایف مشاور ویدئو مارکتینگ یکی از اولویت های بسیار مهمی است که به واسطه آن قطعا می توان شاهد تغییری محسوس در فضا کسب و کار بود. مشاوره ویدئو مارکتینگ با شناخت دقیق ترین مسیر جهت رشد و سودآوری، فضایی بسیار مطلوب را برای کاربران ایجاد می کند.

ارتباطِ موثر با مخاطب، قطعا اولین و مهم ترین الگوریتم در تجارت به شمار می رود. این موضوع در صورتِ وجود رقبا متعدد، اهمیت بسیار بیشتری خواهد یافت. وظایف مشاور ویدئو مارکتینگ به عنوان یکی از پایه های اصلی بازاریابی دیجیتال به بخش های مختلفی تقسیم می شود.

وظایفی که می توان با شناخت آن ها به یک نتیجه گیری دقیق جهت انتخابِ مشاوری آگاه و مطلع دست یافت. مشاوره صحیح در حوزه دیجیتال مارکتینگ این فرصت را ایجاد خواهد کرد تا معرفی خدمات و محصولات به مشتریان و کاربران، به بهترین شکل صورت گیرد.

این موضوع با توجه به حضور بازارهای رقابتی فراوان، یکی از مهم ترین و شاخص ترین الگوریتم هایی است که می توان به آن اشاره کرد. یک مدیر موفق در حوزه دیجیتال مارکتینگ به خوبی با اهمیت و ضرورت بازایابیِ صحیح آشنا است.

بازاریابی که در آن هدف اصلی، جذب مخاطب و ارائه بهترین ایده و نظر به مخاطب بر اساس سلایق و علاقه مندی های او است. برای موفقیت در این مسیر، بهره مندی از استراتژی های قوی و اثرگذار، ضرورت خواهد داشت.

خدمات ویدئو مارکتینگ
مهم ترین وظایف مشاور ویدئو مارکتینگ چیست؟

وظایف مشاور ویدئو مارکتینگ به بخش ها و قسمت های مختلفی تقسیم می شود. وظایفی که در صورت آشنایی با آن ها قطعا می توان شاهد اهمیت حضور یک مشاور در حوزه کسب و کار های آنلاین و غیر آنلاین بود.

یکی از اصلی ترین وظایف مشاور ویدئو مارکتینگ، تضمین فروش محصولات و ارائه خدمات به مشتریان با بازخورد هایی کاملا سودآور است. نظارت بر عملکردِ نیروها و نحوه ارائه اطلاعات به کاربران از دیگر وظایف مشاور ویدئو مارکتینگ به شمار می رود.

انتخاب برترین استراتژی های موجود در حوزه بازاریابی و کسب و کار های آنلاین بخش دیگری از وظایف مشاور ویدئو مارکتینگ است. مشاور ویدئو مارکتینگ به واسطه تسلط و مهارت بر تمامی ساختار های موجود در فضا کسب و کار، بهترین روش های موجود را جهت رشد و پیشرفت یک مجموعه گزینش می کند.

وظایف مشاور ویدئو مارکتینگ اما در همین موارد خلاصه نمی شود. یک مشاورِ قوی و هدفمند، می تواند مسیر فعالیت های یک مجموعه را در بهترین شکلِ ممکن هدایت نماید. وظایف مشاور ویدئو مارکتینگ در مقایسه با وظایف یک فروشنده یا یک مدیر فروشِ ساده، قابل قیاس نیست.

چگونگی اجرای استراتژی های ویدئو مارکتینگ
مشاوره ویدئو مارکتینگ شامل چه مواردی می شود؟

مشاوره ویدئو مارکتینگ شامل بخش های متعددی است که هر یک از حائز اهمیت اند. در صورت بهره مندی از تجربیات و اطلاعات یک مشاورِ موفق در حوزه دیجیتال مارکتینگ، نتایج نهایی، قطعا نتایجی تاثیرگذار و کاملا ویژه محسوب می گردند.

بسیاری از شرکت ها و مجموعه های موفق در ایران، تنها با استفاده از ابزار هایی مانند ویدئو تبلیغاتی طی دوره های زمانی کوتاه، به موفقیتی چشمگیر رسیدند. این موضوع یک اتفاق ساده به نظر نمی رسد.
مشاوره ویدئو مارکتینگ از اصلی ترین و مهم ترین پایه های شروع یک تجارتِ موفق به شمار می رود. بهره مندی از دانش مشاوره به منظور دست یابی به خروجی ایده آل در یک کسب و کار، از جمله فاکتور های بسیار مهمی است که می توان به آن اشاره کرد.

مشاوره ویدئو مارکتینگ شامل تمامی مراحل ساخت، انتشار، نحوه انتشار و همینطور نحوه فیدبک گیری ویدئو تولید شده از مخاطبین است. به همین واسطه تمامی حوزه های موجود، زیرنظر مشاور به صورت دقیق بررسی می شوند.