دیجیتال مارکتینگ و استراتژی های برتر بازاریابی دیجیتال

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال شامل کلیه فعالیت های بازاریابی است که برای اجرای آن از دستگاه های الکترونیکی یا اینترنت استفاده می شود. مشاغل و کسب و کارها برای ارتباط بهتر با مشتریان فعلی و تحقق اهداف آینده خود از کانال های دیجیتالی مانند موتورهای جستجو، رسانه های اجتماعی، ایمیل و وب سایت های دیگر بهره می گیرند. در حالی که بازاریابی سنتی به شیوه های شناخته شده تبلیغات چاپی، ارتباط تلفنی یا بازاریابی فیزیکی وجود دارد، بازاریابی دیجیتالی می تواند بصورت الکترونیکی و آنلاین اتفاق بیفتد. این جمله بدان معنی است که تعدادی فرصت های بی انتها و ارزشمندی برای برندها فرآهم است تا از ایمیل، ویدئو، رسانه های اجتماعی استفاده کنند و یا از فرصت های بازاریابی مبتنی بر وب سایت بهره گیرند.

تماس با آواتاج

از آنجا که در دیجیتال مارکتینگ، گزینه ها و استراتژی های زیادی وجود دارد می توانید با بودجه مالی مختلفی از انواع روش های بازاریابی استفاده کنید. با استفاده از بازاریابی دیجیتال می توانید از ابزارهایی مانند پیشخوان آنالیز نیز استفاده کنید تا موفقیت و رشد کمپین های خود را بیش از آنچه که ممکن است با یک محتوای تبلیغاتی سنتی – مانند بیلبورد یا تبلیغات چاپی – در اختیار داشته باشید، نظارت کنید.

 

دیجیتال مارکتینگ در اصفهان

چگونه یک تجارت، دیجیتال مارکتینگ را تعریف می کند؟

دیجیتال مارکتینگ با استفاده از تاکتیک ها و کانال های دیجیتالی بی شمار برای ارتباط با مشتریان تعریف می شود؛ درست در جایی که مردم بیشتر وقت خود را به صورت آنلاین می گذرانند. از وب سایت گرفته تا دارایی های تجاری آنلاین – تبلیغات دیجیتالی، بازاریابی ایمیل، بروشور آنلاین و غیره – طیف گسترده ای از تاکتیک ها وجود دارد که زیر چتر “بازاریابی دیجیتال” قرار گرفته اند. بهترین بازاریاب های دیجیتال تصویر روشنی از نحوه پشتیبانی کمپین های دیجیتال مارکتینگ و اهداف کلی خود دارند. بسته به اهداف و استراتژی بازاریابی، بازاریابان می توانند از طریق کانال های رایگان و غیر رایگان که در اختیارشان است از یک کمپین بزرگتر حمایت کنند.

به عنوان مثال، یک بازاریاب محتوا می تواند مجموعه ای از پست های وبلاگ را ایجاد کند که برخی از آنها به صورت کتاب های الکترونیکی جدید منتشر شوند. بازاریاب رسانه های اجتماعی در شرکت های دیجیتال مارکتینگ به تبلیغ این پست های وبلاگ از طریق پست های ویرایش شده و دست اول در حساب های رسانه های اجتماعی اقدام می کنند و به این روش به رشد این تجارت کمک می نمایند. شاید بازاریاب ایمیل، یک کمپین نامه الکترونیکی ایجاد کند تا برای کسانی که کتاب الکترونیکی را دریافت می کنند اطلاعات بیشتری درباره شرکت ارسال کنند.

 

دییجتال مارکتینگ در تهران

دیجیتال مارکتینگ – بازاریابی اینترنتی

“بازاریابی آنلاین” و “دیجیتال مارکتینگ” هر دو اصطلاحاتی هستند که غالباً توسط افراد اشتباه گرفته می شوند یا برخی نمی توانند آنها را از یکدیگر تشخیص دهند. دانستن تفاوت این دو روش می تواند به شما در شکل دادن استراتژی کلی بازاریابی کمک کند. همچنین می تواند به شما در تجزیه و تحلیل استراتژی فعلی خود کمک کرده تا با دسته بندی در انواع بازاریابی بتوانید فعالیت های خود را بهبود ببخشید. آیا شما در حال برنامه ریزی طولانی مدت و پایدار برای کسب و کار خود هستید که به طور مداوم نتایج مهم را به دست می آورد؟ در این صورت به یک استراتژی قوی در این حوزه نیاز دارید.

 

اصطلاح Umbrella یا “چتر” در دیجیتال مارکتینگ

اصطلاح “دیجیتال مارکتینگ” به استفاده از کانال های دیجیتال، دستگاه ها و سیستم عامل ها (صرف نظر از اینکه آنلاین یا غیر هستند) برای ساخت یا تبلیغ پیام های بازاریابی اشاره دارد. به عبارت دیگر، با بازاریابی دیجیتال، شما خود را محدود به استفاده از اینترنت نمی کنید. به این ترتیب، بازاریابی دیجیتال می تواند به عنوان یک اصطلاح “چتر” باشد زیرا بسیاری از تکنیک های بازاریابی را تحت پوشش و حمایت خود قرار داده است.

 

اهداف دیجیتال مارکتینگ

به عنوان یک مثال، فرض کنید می خواهید یک کمپین تلفن همراه اجرا کنید که در آن، متن های پیامکی را برای مشتریان خود ارسال می کنید؛ پیام هایی که تبلیغات آینده را برای تجارت شما ارائه می دهند. مجدداً از فناوری برای ایجاد و ارسال پیام استفاده شده است، اما به اتصال مستقیم اینترنت نیازی نیست تا کاربران شما آن را دریافت کنند. به راحتی می توان درک کرد تا زمانی که فناوری در حال پیشرفت است، بازاریابی دیجیتال نیز ادامه خواهد یافت. همچنین می توان گفت که هر چیزی که پایه دیجیتال داشته باشد را می توان بازاریابی دیجیتال در نظر گرفت. به توجه به این مفاهیم، استراتژی های زیادی برای انتخاب وجود دارد. در این باره به موارد زیر دقت کنید:

 •  بازی های رایانه ای
 • بازاریابی محتوا
 • بازاریابی ویدیویی
 • بازاریابی موبایل (متن پیام کوتاه)
 • تبلیغات تلویزیونی

مزایای دیجیتال مارکتینگ

پیدایش دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی یکی از مهمترین نیازهای هر بازاری است و بازاریابی دیجیتالی از جدید ترین انواع بازاریابی به حساب می آید. برای پیشبرد اهداف یک کسب و کار در فضای دیجیتال، نیاز به این نوع بازاریابی به شدت احساس می شود و باید کاملا مورد توجه قرار گیرد. فرقی نمی کند کسب و کار مبتنی بر اینترنت باشد یا یک کسب و کار حقیقی، در هر صورت راه حل گسترش بازار، بازاریابی دیجیتالی است. برای این‌که بدانیم دیجیتال مارکتینگ چیست و آن را به طور روشنی تعریف کنیم، باید درباره‌ی آن‌چه که با آن مرتبط نیست صحبت کنیم. قبل از هر چیز باید گفت که این نوع بازاریابی شامل شکل‌های سنتی بازاریابی مثل رادیو، تلویزیون، بیل‌بورد و یا موارد چاپی نمی‌شود زیرا این شیوه‌ها بازخورد و گزارش سریع ارائه نمی‌دهند. برای مطالعه سایر مقالات به صفحه اصلی سایت آواتاج مراجعه نمایید.

مطمئنا، برخی از آدم‌ها ممکن است به “درخواست به اقدام” یک آگهی از این رسانه‌ها واکنش نشان بدهند اما به هیچ وجه نمی‌توانیم تعداد کسانی که آن را دیده یا شنیده‌اند، بدانیم. چنین داده‌هایی (البته در حد حدس و گمان) مدت‌ها بعد از درج نخستین آگهی جمع‌آوری می‌شود. دیجیتال مارکتینگ اساسا بر اینترنت تمرکز دارد، که هم یک وسیله‌ی ارتباطی است و هم یک رسانه‌ی بازاریابی بسیار قدرتمند، چنان‌چه دابل‌کلیکِ گوگل اخیرا ثابت کرده‌است. بنابراین بازاریابی دیجیتال می‌تواند به عنوان ترکیبی از ارسال و دریافت فناوری‌های اینترنتی برای اجرای کمپین‌های بازاریابی دیده شود.

از آن‌جا که این نوع بازاریابی، دیجیتال است، یک موتور گزارش‌گر می‌تواند درون یک کمپین گذاشته شود و به سازمان اجازه بدهد که بلافاصله روند عملکرد کمپین را ببیند، مثلا این‌که چه چیزی توسط یک کاربر دیده می‌شود، چند بار و به چه مدت و همین‌طور نرخ واکنش و خریدهایی که صورت می‌گیرد. لطفا توجه داشته باشید که فناوری‌های بازاریابی هر کدام روشی دارند و همه‌ی آنها نمی‌توانند انواع یکسان گزارش را ارائه بدهند. همچنین بازاریابی دیجیتالی دائما در حال تغییر و تحول است و تمام مدت فناوری‌های جدید به وجود می‌آیند.

دیجیتال مارکتینگ در مشهد

دیجیتال مارکتینگ به چه بسترهایی نیاز دارد؟

دیجیتال مارکتینگ عمل ترویج محصولات و خدمات است با استفاده از کانال‌های توزیع برخط که بر اساس پایگاه داده هستند، برای دست‌یابی به مصرف‌ کنندگان به صورت سر وقت، مرتبط، شخصی و مقرون به صرفه. پهنای باند اینترنت، وای فای و دسترسی به وب از طریق تلفن همراه نیز محرک رشد جهانی هستند. یک گزارش جدید نشان داد که استفاده از وب هر روز روند افزایش داشته است. عجیب نیست که میلیاردها دلاری که صرف کانال‌های سنتی می‌شد، امروز به طرف کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ تغییر جهت داده‌است و این روند با رشد و بالغ شدن وب، همچنان افزایش خواهد یافت

کمپین های تبلیغاتی در دیجیتال مارکتینگ یکی از مهمترین راهکارها برای افزایش فروش و بهبود روند بازاریابی هستند. تمامی فرایند ها مثل بازاریابی محتوا در زیر مجموعه بازاریابی دیجیتالی قرار می گیرند. اگر همه اجزاء این نوع بازاریابی به صورت تخصصی و در کنار مشاوره بازاریابی دیجیتال صورت پذیرد، مطمئن باشید که کسب و کار دیجیتال چه نوپا باشد و چه در حال گسترش، خیلی زود به نتایج مطلوبی خواهد رسید.

با بازاریابی آنلاین، یک فعالیت یا تبلیغ را به صورت زنده دریافت کنید!

بازاریابی آنلاین که معمولاً به عنوان “بازاریابی اینترنتی” نیز شناخته می شود، زیرمجموعه ای از دیجیتال مارکتینگ است. مشخصه اصلی بازاریابی آنلاین این است که برای کار به یک اتصال اینترنتی زنده نیاز دارد، بنابراین برای مثال اگر یک فعالیت PPC را برای تجارت خود اجرا می کنید، نوعی بازاریابی آنلاین را انجام می دهید. مثال دیگر، اجرای برنامه های پاپ آپ در وب سایت خود برای تبلیغ و ارائه یا خدمات است. در مورد تبلیغات نمایشگر از هر فرمی، اعم از تبلیغات، بنرها یا تبلیغات متنی، همین مسئله وجود دارد. همانند دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی آنلاین با فناوری تکامل می یابد. با این حال استدلال می كنیم كه بازاریابی آنلاین با گذشت زمان به صورت تصاعدی بهبود یابد. همچنین برای یک تازه کار می تواند بیش از حد آشفته به نظر برسد چرا که اصطلاحات و مهارت های خاصی اغلب مورد نیاز است.

بازاریابی آنلاین

برخی از فعالیت های بازاریابی آنلاین شامل موارد زیر است:

 • SEO (بهینه سازی موتور جستجو)
 • PPC (جستجوی Google ، جستجوی بینگ و غیره)
 • نمایش تبلیغات (متن، تصویر، فیلم، تبلیغات خرید)
 • بازاریابی رسانه های اجتماعی (فیس بوک ، لینکدین)
 • تلویزیون (شبکه نمایش Google)

 

دیجیتال مارکتینگ در مقابل بازاریابی آنلاین؛ آیا تفاوت دارد؟

صرف نظر از راهی که برای انجام بازاریابی انتخاب کرده اید، باید یک برنامه عملی داشته باشید. شما می خواهید چه نتیجه ای بگیرید؟ چگونه برای دستیابی به این هدف برنامه ریزی می کنید؟ آیا می خواهید در معرض دید مخاطبان بیشتر قرار بگیرید یا می خواهید مخاطبان خود را بشناسید و پولی را که سرمایه گذاری کرده اید در کوتاه ترین زمان بازگردانید؟!
پاسخ دادن به این سؤالات در صورت تمرکز بر بازاریابی آنلاین، دیجیتال مارکتینگ یا هر دو به شما کمک خواهد کرد.

اهداف تبلیغات آنلاین در اصفهان

دیجیتال مارکتینگ در اصفهان

اجرای تمام استراتژی ها و فرآیندهای دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارها یک امتیاز بزرگ است. در این میان، اصطلاحات و واژه هایی وجود دارد که فقط افراد حرفه ای در این زمینه می توانند آن را به خوبی اجرا کنند. یک کسب و کار هر اندازه که کوچک یا بزرگ باشد در نهایت برای پیشرفت به روش ها و تکنیک های دیجیتال مارکتینگ نیاز خواهد داشت. خدمات دیجیتال مارکتینگ در اصفهان برای مدیران مشاغل و وبسایت های اینترنتی با کیفیت بالا ارائه می شود. شرکت تجارت الکترونیکی “آواتاج” در این حوزه توانسته است کسب و کارهای زیادی را تحت پوشش قرار دهد و زمینه رشد و توسعه آنها را در فضای اینترنت فرآهم آورد. اگر شما هم تمایل دارید در رقابت آنلاین در حوزه خود شرکت کنید و موفق شوید، استراتژی های قوی دیجیتال مارکتینگ را نیاز دارد.

 

آژانس دیجیتال مارکتینگ

در آژانس دیجیتال مارکتینگ چه می گذرد و یک بازاریاب دیجیتال چه کاری انجام می دهد؟

بازاریاب های دیجیتال وظیفه هدایت یک برند یا کسب و کار و آگاهی دادن به آن را بر عهده دارند. آنها این کار را از طریق تمام کانال های دیجیتال – رایگان و پولی – که در اختیار یک شرکت است، انجام می دهند. این کانال ها شامل رسانه های اجتماعی، وب سایت شخصی یا شرکت، رتبه بندی موتورهای جستجو، ایمیل، تبلیغات نمایشگر و وبلاگ می باشد.

بازاریاب دیجیتال معمولاً برای هر کانال روی شاخص عملکرد کلیدی متفاوتی (KPI) متمرکز است تا بتواند عملکرد شرکت را به درستی در هر یک از آنها اندازه گیری کند. برای مثال، یک بازاریاب دیجیتال که مسئولیت SEO را بر عهده دارد، “ترافیک طبیعی” وب سایت را اندازه گیری می کند – این میزان ترافیک مربوط به بازدید کنندگان وب سایت است که از طریق جستجوی گوگل، صفحه ای از وب سایت تجارت یا کسب و کار را پیدا کرده اند. روش های دیجیتال مارکتینگ امروزه در بسیاری از موقعیت های بازاریابی انجام می شود. در شرکت های کوچک ممکن است یک مدیر، بسیاری از تاکتیک های بازاریابی دیجیتال را که همزمان در بالا توضیح داده شد، در اختیار داشته باشد. در شرکت های بزرگتر ، این تاکتیک ها دارای چندین متخصص هستند که هرکدام فقط بر روی یکی یا دو کانال دیجیتال برند تجاری تمرکز دارند.

دیجیتال مارکتینگ و ابزارها

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ استفاده از اینترنت، دستگاه های تلفن همراه، رسانه های اجتماعی، موتورهای جستجو و سایر کانال ها برای دستیابی به مصرف کنندگان است. برخی از کارشناسان بازاریابی، دیجیتال مارکتینگ را یک تلاش کاملاً جدید می دانند که نیاز به روشی جدید برای نزدیک شدن به مشتری و روش های جدید برای درک چگونگی رفتار مشتریان در مقایسه با بازاریابی سنتی دارد. در ادامه، بیشتر در این حوزه اطلاعات را به دست خواهیم آورد.

شرکت دیجیتال مارکتینگ

شرکت دیجیتال مارکتینگ به مجموعه ای حرفه ای و متخصص گفته می شود که در راستای اهداف تبلیغات در فضای آنلاین، مدیران کسب و کارها را یاری می کند. کارشناسان مختلف در بخش های متنوع فعالیت می کنند و هر یک، یک مسئولیت های ویژه ای بر عهده دارند. در ادامه این قسمت با بخش های یک شرکت دیجیتال مارکتینگ و کارمندان آن آشنا می شویم:

 • مدیر سئو
  KPI های اصلی: کنترل ترافیک طبیعی سایت
  به طور خلاصه، مدیران SEO می توانند رتبه کسب و کار را در گوگل ارتقا دهند. با استفاده از روش های متنوع در بهینه سازی برای موتورهای جستجو، این مدیران ممکن است مستقیماً با تولیدکنندگان محتوا کار کنند تا از محتوای تولید شده در Google بازخورد خوبی به دست آورند – حتی اگر شرکت نیز این محتوا را در رسانه های اجتماعی منتشر کند.
 • متخصص بازاریابی محتوا
  KPI های اصلی: زمان ماند در صفحه، ترافیک کلی وبلاگ یا وبسایت، مشترکین کانال های اجتماعی
  متخصصان بازاریابی محتوا، سازندگان محتوای دیجیتال هستند. آنها غالباً برنامه های وبلاگ نویسی شرکت را ارزیابی می کنند و یک استراتژی محتوا ارائه می دهند که شامل فیلم و ویدیو نیز هست. این متخصصان غالباً برای اطمینان از میزان بازدید از محصولات و یا صفحات راه اندازی شده در مشاغل با محتوای تبلیغاتی در هر کانال دیجیتال، با افراد در بخش های دیگر همکاری می کنند.
 • مدیر رسانه های اجتماعی
  نقش مدیر رسانه های اجتماعی در دیجیتال مارکتینگ به راحتی از این عنوان استنباط می شود، اما اینکه کدام شبکه های اجتماعی را برای شرکت مدیریت می کنند به نوع و شیوه کسب و کار بستگی دارد. مهمتر از همه، مدیران رسانه های اجتماعی یک برنامه ارسال برای محتوای نوشتاری و تصویری شرکت تعیین می کنند. این کارمندان همچنین ممکن است با متخصصان بازاریابی محتوا همکاری کنند تا بتوانند استراتژی هایی را تهیه نموده و معین کنند که محتوا را برای کدام شبکه اجتماعی باید ارسال نمایند.

شرکت دیجیتال مارکتینگ

آیا دیجیتال مارکتینگ برای همه مشاغل مفید است؟

دیجیتال مارکتینگ می تواند برای هر تجارت و در هر صنعتی کار کند. صرف نظر از آنچه شرکت شما به فروش می رساند، بازاریابی دیجیتال هنوز مستلزم ایجاد بستری برای شناسایی نیازهای مخاطبان و ایجاد محتوای آنلاین و با ارزش است. با این حال، به این معنا نیست که همه مشاغل باید یک استراتژی بازاریابی دیجیتال را به همان روش، مشترک و تکراری، پیاده سازی کنند.

 • دیجیتال مارکتینگ B2B
  اگر شرکت شما در حوزه یک تجارت (B2B) مشغول به فعالیت است، احتمالاً تلاش های دیجیتال مارکتینگ شما در حول یک رهبری آنلاین، متمرکز است و هدف نهایی این است که شخص بتواند با یک فروشنده صحبت کند. به همین دلیل، هدف اصلی استراتژی بازاریابی شما، جذب و تبدیل بازدیدکنندگان به خریداران از طریق وب سایت است؛ چیزی که بتواند به خوبی از کانال های دیجیتال پشتیبانی کرده و کیفیت عملکردی را نیز ارتقا دهد. فراتر از وب سایت، احتمالاً سعی خواهید کرد که تلاش های خود را بر روی کانال های متمرکز بر مشاغل مانند LinkedIn متمرکز کنید.
 • دیجیتال مارکتینگ B2C
  اگر شرکت شما از نوع تجارت “شرکت – مصرف کننده (B2C)” است، بسته به قیمت محصولات، به احتمال زیاد هدف از دیجیتال مارکتینگ، جذب افراد به وب سایت است که بتواند در نهایت، آنها را تبدیل به مشتری کند بدون اینکه دیگر نیازی داشته باشید در نقش یک فروشنده با آنها صحبت کنید.

 

آموزش دیجیتال مارکتینگ – آموزش دیجیتال مارکتینگ رایگان

درست 50 سال پیش، ایده داشتن وبسایت یا کانال های تبلیغاتی آنلاین که بسیاری از وقایع را منتشر می کرد، ایده ای ناشناخته بود. امروزه، این چیزی است که مردم آن را به طور کامل تصور می کنند و با آن سروکار دارند. با این حال، با چنین تغییرات عظیم در فناوری و جامعه، تغییراتی چشمگیر در نحوه انجام کار و تبلیغات آن ایجاد می شود. بازاریابی به عنوان یک سنگ بنای اصلی برای هر تجارت موفق، در قرن بیست و یکم به سرعت در حال تغییر است. در حال حاضر بازاریابی موفقیت آمیز، دیجیتال مارکتینگ است، به همین دلیل آموزش دیجیتال مارکتینگ در بازار کار امروز، برای یک شغل، شکوفایی و برای هر فرد حرفه ای که علاقه مند به ادامه ارتباطات باشد، بسیار مهم است.

 • بازاریابی، مدام در حال تحول است
  این درک همواره وجود داشت که روش های قدیمی بازاریابی مانند بیلبوردهای تبلیغاتی در کنار جاده یا حتی تبلیغات 30 ثانیه ای در تلویزیون، کارایی خود را از دست می دهند. این بدان معنا نیست که در واقع بازاریابی در حال از بین رفتن است.
  با روش های آنلاین تبلیغاتی و جذب مشتری، آموزش دیجیتال مارکتینگ بسیار مهم است. اگر بازاریابی سنتی دیگر کار نمی کند، پس تکلیف چیست؟

آژانس دیجیتال مارکتینگ آواتاج

“رسانه های آنالوگ” مانند تلویزیون، تبلیغات چاپی و رادیو هنوز پابرجا هستند، اما آنها دیگر هیچ نقشی در جذب مصرف کنندگان ایفا نمی کنند!

رایانه ها به شکل رومیزی، لپ تاپ یا تلفن هوشمند همه جا به مرکز اکثر فعالیت های روزانه تبدیل شده اند. در حقیقت، تلفن هوشمند، محبوب ترین دستگاه رایانه ای در جهان است. این تعداد بسیار زیاد در مقایسه با ارقام مربوط به مشاهده تلویزیون، تیراژ روزنامه ها یا شنوندگان رادیو است. بنابراین، آموزش دیجیتال مارکتینگ در این دنیای جدید و دیجیتالی چه چیزی را پوشش خواهد داد؟

 • بازاریابی هدفمند، بازاریابی مؤثر است
  روش های رسانه ای آنالوگ دو ضعف عمده برای بازاریابان دارد:
 1. رسانه آنالوگ، منفعل است و در جمع آوری داده ها ضعیف است. به عنوان مثال یک تبلیغ تلویزیونی همانند یک برنامه آتش بازی است؛ آتش بازی در هوا پراکنده می شود، نور و سر و صدا ایجاد می کند در حالی که همه مخاطبان می توانند آن را تماشا کنند؛ سپس همه آنها به خانه می روند و برنامه پایان می پذیرد.
 2. میزان ارتباط بین بازاریابی، رسانه و مخاطب؛ این روش، کاملاً یک طرفه است. مخاطب هیچ راهی برای تعامل با رسانه ها ندارد. آنها فقط می توانند آن را مصرف کنند. یک بازاریاب هیچ تعاملی با مصرف کننده ندارد.

همه اینها بدان معناست که اکنون برای مشاغل، بخصوص مشاغلی که به بازاریابی رسانه ای سنتی یا آنالوگ متکی هستند، لازم است تکنیک های دیجیتال مارکتینگ را نیز بیاموزند. ادامه سرمایه گذاری در بازاریابی متداول و رسانه ای، نتایج کمتری را به همراه خواهد داشت. برای نسل جدیدی از بازاریابان، دانستن چگونگی استفاده از سیستم عامل های نوین و مدرن به معنای آماده بودن برای کار است.

مزایای ارائه آموزش دیجیتال مارکتینگ

تدوین برنامه درسی برای آموزش دیجیتال مارکتینگ در حال حاضر، در حالی که میزان تقاضا زیاد و رو به افزایش است باعث می شود که مدرسان این حوزه در آینده شاهد افزایش چشمگیر ثبت نام شوند. دریافت آموزش بازاریابی دیجیتال از مشاغلی که در جلسات و دوره های آموزشی سرمایه گذاری می کنند، فراگیرانی که به دنبال اشتغال هستند، بازاریاب های دیجیتالی که می خواهند در شغل خود پیشرفت کنند و سایر علاقه مندان، در هر زمان قابل دسترسی است. سرمایه گذاری در آموزش دیجیتال مارکتینگ راهی برای متخصصان آینده است که می توانند مجموعه ای از مهارت های بسیار مطلوب را برای نیروی کار به ارمغان بیاورند.

آموزش دیجیتال مارکتینگ

کیفیت آموزش هنوز اهمیت دارد

هماهنگ كنندگان برنامه یا مديران كسب و كار كه به دنبال برنامه يا جلسات آموزشي دیجیتال مارکتینگ هستند دقیقاً متوجه هستند كه آموزش همواره در حال تغيير است. با وجود فن آوری های جدید، بازارها و صنایع جدید، فارغ التحصیلان و کارمندان با دانش و آموزش های مربوطه در بازاریابی دیجیتال، نیاز روزافزونی برای آموزش های دیجیتال مارکتینگ وجود دارد. برای حفظ اهمیت این تکنیک، آموزش های با کیفیت باید مبتنی بر شرایط موجود در بازار و نیروی کار تنظیم شوند. مؤسسات باید در ارائه آنچه برای فراگیران خود ایجاد می کنند، حساس تر باشند؛ در حالی که مشاغل نیز برای کارکنان، فرصت هایی را فراهم کنند تا مهارت های خود را ارتقا دهند.

تحقیق در مورد بازار و تهیه یک برنامه از ابتدا یا به روز کردن یک نسخه قدیمی تر در دیجیتال مارکتینگ، زمان می برد. به همین دلیل است که بسیاری از شرکت ها با متخصصان همکاری می کنند تا محتوا و برنامه های یادگیری را ارائه دهند که می تواند شکاف های موجود در کسب و کار آنها را پر کند؛ یا یک برنامه موجود را تقویت کنند تا دانش و ارزش بیشتری ارائه دهد. یک آموزش ارزشمند دیجیتال مارکتینگ (برای دانشجویان و مشاغل) نباید شبیه ارائه یک مدرک دیپلم باشد. دوره ها و مباحث باید تمام استراتژی ها، ابزارها و گرایش هایی را که افراد را برای موقعیت ها و چالش های واقعی آماده می کند، شامل شود. آموزش دیجیتال مارکتینگ، منطقه ای از توسعه حرفه ای است که با توجه به ماهیت متغیر بودن مشاغل در صنایع و ادارات، هر ساله در حال افزایش است.

 

معرفی ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

در اینجا به برخی از رایج ترین تاکتیک های دیجیتال مارکتینگ و کانال های مرتبط در هر یک می پردازیم.

 

بهینه سازی برای موتور جستجو (SEO)

این فرآیند بهینه سازی، وب سایت شما برای “رتبه” بالاتر در صفحات نتایج موتور جستجو نمایش می دهد؛ در نتیجه میزان ترافیک طبیعی (یا رایگان) وب سایت شما افزایش می یابد. کانال هایی که از SEO بهره می برند شامل وب سایت ها، وبلاگ ها و اینفوگرافیک ها هستند. به منظور ایجاد ترافیک واجد شرایط به وب سایت شما، چندین روش برای نزدیک شدن به اصول سئو وجود دارد. این موارد شامل قسمت های زیر است:

بهینه سازی موتور جستجو

 • SEO در صفحه: این نوع سئو هنگام جستجوی وب سایت روی کلیه مطالبی که در صفحه وجود دارد تمرکز می کند. با تحقیق در مورد کلمات کلیدی برای حجم جستجوها و هدف می توانید به سؤالات خوانندگان پاسخ دهید و در صفحات نتایج موتور جستجو، رتبه بندی کنید.
 • SEO off page: این نوع سئو هنگام جستجو برای بهینه سازی وب سایت، بر روی کلیه فعالیت هایی که “خارج از صفحه” انجام می شود متمرکز شده است. این تعریف همچنین به عنوان بک لینک شناخته می شود. تعداد ناشرانی که به شما پیوند دارند، اعتبار و شهرت نسبی آن ناشر تا اندازه ای بر کلمات کلیدی مورد نظر تأثیر می گذارد. با برقراری ارتباط با ناشران دیگر، نوشتن پست های مهمان در وب سایت ها (و پیوند دادن به وب سایت خود) و جلب توجه از خارج سایت، می توانید از بک لینک های مورد نیاز برای جابجایی وب سایت خود بر روی تمام SERP های مناسب استفاده کنید.
 • سئو فنی: این نوع سئو بر روی پس زمینه وب سایت شما و نحوه کدگذاری صفحات شما تمرکز دارد. فشرده سازی تصویر، داده ها و بهینه سازی پرونده های CSS، همه اشکالی از SEO فنی هستند که می توانند سرعت بارگذاری وب سایت شما را افزایش دهند – یک عامل مهم رتبه بندی در نظر موتورهای جستجوگر مانند گوگل است.

 

بازاریابی محتوا

این اصطلاح به معنای ایجاد و ارتقای دارایی های محتوا به منظور ایجاد آگاهی از برند، رشد ترافیک، رهبری و جذب مشتریان است. کانالهایی که می توانند در استراتژی بازاریابی محتوای شما نقش ایفا کنند عبارتند از:

 • پست های وبلاگ: نوشتن و انتشار مقالات در وبلاگ شرکت به شما کمک می کند تا تخصص صنعت خود را نشان داده و ترافیک جستجوی طبیعی را برای تجارت خود ایجاد کنید. این در نهایت به شما فرصت بیشتری می دهد تا بازدید کنندگان وب سایت را به مخاطبان منتخب خود تبدیل کنید.
 • کتاب های الکترونیکی: کتابهای الکترونیکی، تصاویر و مطالب با فرم طولانی مشابه به آموزش بیشتر، به افزایش بازدید کنندگان وب سایت کمک می کند. همچنین این امکان را به شما می دهد تا اطلاعات برای مخاطب تولید کنید و افراد را از طریق یک محتوای تأثیرگذار به سمت خرید کردن تشویق کنید.
 • اینفوگرافیک: اینفوگرافیک نوعی محتوای بصری است که به بازدید کنندگان وب سایت کمک می کند تا مفهومی را که می خواهید برای یادگیری ارائه دهید، تجسم کنند.

بازاریابی محتوا

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

بازاریابی رسانه های اجتماعی یکی از روش های دیجیتال مارکتینگ است و باعث محبوبیت برند و محتوای شما در کانال های رسانه های اجتماعی می شود. این روش، آگاهی از برند، بازدید و ترافیک و تولید مسیرهایی را برای مشاغل شما افزایش می دهد. کانال هایی که می توانید در بازاریابی رسانه های اجتماعی استفاده کنید عبارتند از:

 • فیس بوک
 • توییتر
 • لینکدین
 • اینستاگرام
 • اسنپ چت
 • پینترست

اگر در سیستم عامل های اجتماعی تازه کار هستید می توانید از ابزاری مانند HubSpot برای اتصال کانال هایی مانند LinkedIn و Facebook در یک مکان استفاده کنید. به این ترتیب شما می توانید به راحتی مطالب را برای چندین کانال به طور همزمان برنامه ریزی کنید و تجزیه و تحلیل از طریق سیستم عامل را نیز کنترل کنید. در کنار اتصال به حساب های اجتماعی برای اهداف ارسال محتوا، می توانید صندوق ورودی رسانه های اجتماعی خود را نیز در HubSpot تلفیق کنید، بنابراین می توانید پیام های مستقیم خود را در یک مکان دریافت کنید.

تبلیغات کلیکی

پرداخت به ازای هر کلیک (PPC)

PPC روشی برای هدایت ترافیک به وب سایت شما با پرداخت هزینه ای از سوی یک ناشر به ازای هر بار کلیک بر روی تبلیغ شما است. یکی از متداول ترین انواع PPC ، Google Ads است که به شما امکان می دهد برای صفحات برتر موتورهای جستجوگر گوگل با قیمتی “در هر کلیک” از پیوندهایی که قرار می دهید، پرداخت کنید. کانال های دیگری که می توانید از PPC استفاده کنید عبارتند از:

 • تبلیغات پرداخت شده در فیس بوک: در اینجا کاربران می توانند مبلغی را برای سفارشی کردن یک فیلم، ارسال تصویر یا نمایش پرداخت کنند؛ به این ترتیب، فیس بوک آن را در خبرنامه افرادی که با مخاطبان تجارت شما مطابقت دارند، منتشر می کند.
 • تبلیغات توییتر: در اینجا کاربران می توانند مبلغی را برای ارسال اخبار یا مشخصات نمایه در فیدهای خبری مخاطبان خاص هزینه می كنند؛ همگی برای تحقق یك هدف خاص برای كسب و كار شما استوار هستند این هدف می تواند افزایش ترافیک وب سایت، دنبال کنندگان بیشتر توییتر، مکالمات توییت یا حتی دانلود برنامه ها باشد.
 • پیام های حمایت شده در LinkedIn: در اینجا کاربران می توانند مبلغی را ارسال کنند که مستقیماً برای کاربران خاص LinkedIn بر اساس صنعت و پیشینه خود ارسال می شود.

بازاریابی ایمیلی

شرکت ها از بازاریابی ایمیلی به عنوان راهی برای برقراری ارتباط با مخاطبان خود استفاده می کنند. ایمیل اغلب برای تبلیغ محتوا، تخفیف ها و رویدادها و همچنین جهت هدایت مردم به سمت وب سایت مشاغل استفاده می شود. انواع ایمیل هایی که ممکن است در یک کمپین بازاریابی از طریق ایمیل ارسال کنید عبارتند از:

 • خبرنامه اشتراک وبلاگ
 • ایمیل های پیگیری شده برای بازدید کنندگان وب سایت که چیزی دانلود کرده اند
 • ایمیل استقبال مشتری
 • تبلیغات به اعضای برنامه ها
 • نکات یا ایمیل های سری مشابه برای رضایتمندی مشتری

اصول دیجیتال مارکتینگ

هر بازاریاب باید بداند که چگونه می تواند کمپین ها را با استفاده از طیف وسیعی از ابزارها و تکنیک های دیجیتال مارکتینگ پیاده سازی کند. این دوره عملی شما را با دانش برنامه ریزی و اجرای برنامه های ارتباطات دیجیتالی مؤثر با استفاده از تمام کانال های اصلی دیجیتال، آشنا خواهد کرد.

در اصول دیجیتال مارکتینگ، شما یاد خواهید گرفت که چگونه:

 • مشتریان جدید را با استفاده از کانال های جستجوگر، تبلیغات آنلاین و کانال های دیجیتال به دست آورید
 • افزایش تعامل از طریق وب سایت، کانال های اجتماعی و محتوا
 • ایجاد روابط قوی تر از طریق بازاریابی ایمیلی
 • یک روش آزمون و یادگیری و نحوه ارزیابی عملکرد کمپین تهیه کنید

اصول دیجیتال مارکتینگ برای افرادی طراحی شده است که می خواهند با هدف بهبود فعالیت های بازاریابی دیجیتالی خود و همچنین سنجش اثربخشی آنها، از مهارت ها و تکنیک های کلیدی دیجیتال مارکتینگ آگاهی بیشتری کسب کنند. این امر به ویژه برای افراد یا بازاریابی دیجیتال (یا جنبه های خاصی از آن) و یا کسانی که مایل به فعالیت در این حوزه هستند، مفید است.

 

بازاریابی ایمیلی در دیجیتال مارکتینگ

نتایج یادگیری اصول دیجیتال مارکتینگ چیست؟

 • چگونگی پیاده سازی ابزارها و تکنیک های کلیدی بازاریابی دیجیتال را درک می کنید
 • ایجاد یک وب سایت جذاب و یک برنامه محتوا
 • یاد بگیرید که چگونه سایت خود را برای افزایش تعامل، بهینه کنید
 • از کلمات کلیدی برای ایجاد استراتژی جستجو و محتوای خود استفاده کنید
 • چگونگی به حداکثر رساندن اثربخشی تبلیغات نمایشگر و رسانه های اجتماعی برای هدایت ترافیک را درک می کنید
 • بیاموزید که چگونه با کلمات کلیدی تأثیرگذار، به مخاطبان گسترده تری دسترسی پیدا کنید
 • درک کنید که کانال های اجتماعی برای مخاطبان هدف شما مناسب هستند
 • حداکثر تعامل و رسیدن به رسانه های اجتماعی
 • درک کنید که چه زمانی یک برنامه تلفن همراه تهیه کنید و چه زمانی محتوای وب را فعال کنید
 • اصول مهم بازاریابی ایمیل مؤثر را بیاموزید
 • در مورد ابزارها و تکنیک های اندازه گیری کمپین های دیجیتال اطلاعات کسب کنید
 • در طول روز از یک مطالعه موردی استفاده کنید تا نحوه استفاده عملی از مهارت ها و تکنیک ها را مشاهده کنید

رشته دیجیتال مارکتینگ

قطعاً شما قبلاً مهارت هایی را در مورد دیجیتال مارکتینگ کسب کرده اید. شاید شما بخواهید شغل خود را در این مسیر تازه را آغاز کنید. در اینجا ، یک سطح مشخص برای همه تعیین نشده است. انستیتوی دیجیتال مارکتینگ دوره هایی را در دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی آنلاین، فروش دیجیتال و شبکه های اجتماعی، استراتژی و برنامه ریزی دیجیتال، بازاریابی رسانه های اجتماعی، بازاریابی موبایل و بازاریابی جستجو ارائه می دهد – فقط حوزه مورد علاقه خود را انتخاب کنید. امروزه می توانید در یک مدت زمان کوتاه چند ماهه به یک متخصص بازاریابی دیجیتال تبدیل شوید.

چگونه بازاریابی دیجیتال می تواند به رشد تجارت شما کمک کند؟ چرا بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ برای تجارت شما مهم است؟

در یک دوره آموزش بازاریابی دیجیتال، کاربران آنلاین زیادی در جستجوی این هستند که بتوانند مشتریان بیشتری را به سمت کسب و کار خود جلب کنند. بسیاری از مدیران به این نیاز دارند تا از خدمات یک مشاور بازاریابی دیجیتال هم بهره ببرند. این دوره های آنلاین و برخی از دوره های حضوری دیجیتال مارکتینگ می تواند به رشد و ارتقای یک کسب و کار کمک کند.

اهمیت بازاریابی انلاین

چرا بازاریابی آنلاین اهمیت دارد؟

شاید شما هم شنیده باشید که برای ایجاد یک تجارت آنلاین، الزاماً به یک وب سایت احتیاج دارید، اما داشتن یک وب سایت، فقط می تواند یک مزیت رقابتی لازم برای رشد تجارت آنلاین باشد اما جزئیات کامل را در اختیار شما قرار نمی دهد. وب سایت شما برای جذب کاربران اینترنت و مشتری به وب سایت شما به یک استراتژی بازاریابی موثر نیاز دارد. اگر هیچ کاربری در فضای آنلاین نتواند وب سایت شما را پیدا کند، چگونه خواهند توانست از شما خرید کنند؟

تنها راه جذب مشتری به سایت، استفاده از تکنیک های مناسب بازاریابی دیجیتال مانند سئو، PPC، بازاریابی محتوا، بازاریابی در شبکه های اجتماعی و موارد دیگر است. اینها تمام مواردی است که بهترین مشاور بازاریابی دیجیتال به شما ارائه می دهد. حتی با شرکت در دوره های آموزش بازاریابی دیجیتال در اصفهان هم می توانید به راحتی اینها را فرابگیرید. بازاریابی آنلاین (بازاریابی دیجیتال) از نظر هزینه مقرون به صرفه است زیرا برای ایجاد کمپین های سفارشی برای جذب بهتر مخاطبان، مؤثر می باشد. به این ترتیب، با این تکنیک ها می توان بازار هدف را مطابق با علایق آنها به سمت یک کسب و کار جذب نمود.

یک کمپین بازاریابی دیجیتال می تواند اهداف تعریف شده را ردیابی کند و به تحلیل داده ها نیز کمک می کند؛ چیزی که برای مقیاس بندی و بهینه سازی کمپین بازاریابی به روش بهتر، می تواند فاکتور حیاتی باشد. ابزارها و تکنیک های بازاریابی دیجیتال به صاحبان مشاغل کمک می کند تا از مزایای رقابتی و فرصت های رشد کسب و کار خود آگاه شوند. خدمات مشاوره بازاریابی دیجیتال در اصفهان و دوره های آموزش بازاریابی دیجیتال می تواند این مسیر را ساده تر و هموارتر سازد. در ادامه این قسمت، برخی از دلایل ارائه شده اند که نشان می دهند سرمایه گذاری در بازاریابی دیجیتال تصمیمی عاقلانه برای بازاریابی موثر تجارت آنلاین است.

کمپین دیجیتال مارکتینگ

چرا به خدمات مشاوره بازاریابی دیجیتال نیاز داریم؟

 • یک مشاور بازاریابی دیجیتال، ابزار مناسب برنامه ریزی دقیق را در اختیار دارد
  اولین دلیل استفاده از خدمات مشاور بازاریابی دیجیتال یا آژانس بازاریابی دیجیتال این است که آنها این امکان را دارند که با استراتژی و تکنیک های مناسب، تجارت و کسب و کار شما را به پیشرفت بهتری برسانند. این افراد از ابزارهای مناسب برای ایجاد یک کمپین موفق و معنادار، به دست آمده بر اساس مطالعه بازار هدف کسب وکار شما، استفاده می کنند.
 • با مشاوره بازاریابی دیجیتال، به سادگی برنامه زمانی و اهداف تجاری خود را به اشتراک می گذارید
  استفاده از خدمات یک آژانس بازاریابی اینترنتی می تواند به شما کمک کند تا تمرکز بیشتری بر روی تجارتتان داشته باشید. مسئولیت مشاوره با یک تیم جدید مشاوره، هزینه های آموزش بازاریابی دیجیتال، منابع و زمان برای آموزش، بر عهده مشاور بازاریابی دیجیتال یا آژانس دیجیتال مارکتینگ است.
  این در حالی است که یک آژانس بازاریابی دیجیتال می تواند زمانی مفید واقع شود که شما برای دستیابی به نتایج دلخواه، به سادگی، اهداف و بازه زمانی تجاری خود را با آنها به اشتراک بگذارید.
 • با خدمات مشاوره بازاریابی دیجیتال، ایده های جدید به دست می آورید
  دنیای بازاریابی دیجیتال، پایدار نیست و هر بار، وضعیت، تغییر می کند. همیشه نمی توان گفت شما موفق هستید یا صرفاً به شکست محکوم هستید! یک شرکت بازاریابی دیجیتال می تواند در یافتن ایده ها و دیدگاه های جدید به شما کمک کند؛ ایده ها و نظریاتی که می توانند شما را به نتیجه دلخواه سوق دهد. همچنین یک آژانس بازاریابی دیجیتال به شما کمک می کند بینش و گزارش روشنی در مورد یافتن و انتخاب کلمات کلیدی و نحوه تعامل با مشتریان به دست بیاورید.
 • مشاور بازاریابی دیجیتال کمک می کند نتایج قابل اندازه گیری تجارت خود را بررسی کنید
  ROI چیزی است که اندازه گیری آن در اکثر مواقع، دشوار است. با این حال، مشاور بازاریابی دیجیتال در یک آژانس بازاریابی می تواند در تعیین شاخص کلیدی عملکرد (KPI) و ROI به شما کمک کند. مشاوران در این مرکز همچنین به شما کمک می کنند معیارهای مهمی را که باید از طریق کانال های مختلف بازاریابی دنبال کنید، تعیین نمایید.

با خدمات مشاوره بازاریابی دیجیتال در اصفهان هم می توانید کارایی کمپین های تبلیغاتی خود را ارزیابی کنید. شما قادر خواهید بود بر اساس گزارش های ماهانه ارائه شده توسط آژانس، تصمیمات کلیدی و مهم برای تجارت خود بگیرید. بسیاری از این مفاهیم را می توانید حتی با دوره های آموزش بازاریابی دیجیتال هم به دست آورید. اما به شما پیشنهاد می دهیم که از این روش ها تحت نظر یک مشاور بازاریابی دیجیتال در اصفهان استفاده کنید.

آژانس بازاریابی دیجیتال مناسب را برای شغل خود پیدا کنید…

واقعیت این است که یک آژانس بازاریابی دیجیتال می تواند به سرعت، تجارت شما را نسبت به سایر تکنیک های بازاریابی، رشد دهد. با استفاده از دیجیتال مارکتینگ می توانید فوراً کمپین خود را شروع کرده و نتایج آن را مشاهده کنید. خدمات مشاوره بازاریابی دیجیتال در اصفهان را از ما بخواهید…

شرکت توسعه تجارت آواتاج

10 دلیل که ثابت می کند شما به یک استراتژی بازاریابی دیجیتال در سال 2020 نیاز دارید

اگر می خواهید یک استراتژی بازاریابی دیجیتال داشته باشید، از کجا شروع می کنید؟ این مسئله هنوز یک چالش مشترک برای بسیاری از کسب و کارها است؛ زیرا بسیاری از مشاغل نمی دانند کانال های دیجیتال و موبایل محور، چقدر برای جذب و حفظ مشتری حیاتی هستند. با این وجود، آنها برنامه های یکپارچه برای رشد و جذب موثر مخاطبان خود ندارند. اگر تجارت شما برنامه ای نداشته باشد، از ده مشکلی که در ادامه در این مقاله به آنها اشاره می کنیم، رنج خواهید برد و در مقابل رقبای باهوش تر و فعال تر، شما در فضای دیجیتال، بیشتر ضرر خواهید کرد. در این حالت است که به شدت تأکید داریم خدمات مشاوره بازاریابی دیجیتال را در دستور کار خود قرار دهید.

چالش های ایجاد استراتژی بازاریابی دیجیتال چیست؟

یک چالش مشترک این است که شما به عنوان صاحب کسب و کار باید از کجا شروع به تهیه برنامه بازاریابی دیجیتال کنید؟! یک استراتژی قوی و برنامه ریزی درست می تواند بهترین نتیجه را حاصل کند. توصیه می کنیم یک برنامه دیجیتال دست اول را بر اساس الگوهای برنامه ریزی 90 روزه خود ایجاد کنید. به این ترتیب برنامه بازاریابی دیجیتال فعالیت خود را برای جذب کاربران و مشتریان بیشتر به سرعت اجرا خواهید نمود.  برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آموزش بازاریابی دیجیتال یا خدمات مشاوره بازاریابی دیجیتال در اصفهان می توانید با ما تماس بگیرید.

چالش دیگر در این حوزه، دامنه گسترده و مقیاس بازاریابی دیجیتال است. بسیاری از تکنیک های عالی بازاریابی دیجیتال از موتورهای جستجوگر گرفته تا بازاریابی اجتماعی و ایمیل مارکتینگ برای بهبود فعالیت دیجیتالی وب سایت شما وجود دارند.

 

استراتژی بازاریابی دیجیتال

یک روش پیشنهادی برای تدوین استراتژی بازاریابی دیجیتال

خواه شما یک استراتژی داشته باشید یا نه، در حین فعالیت بازاریابی دیجیتال، برنامه ریزی و تدوین استراتژی، اقدام کردن برای بهبود وضعیت روش های بازاریابی دیجیتال، معیارهای مناسبی برای ارزیابی پتانسیل و مقایسه جایگاه فعلی با جایگاه شما در آینده به شمار می رود. برای شروع کار، لازم است معیار مناسبی را در بازاریابی دیجیتال و ایجاد یک استراتژی مناسب داشته باشیم. تاکتیک های کلیدی مانند بهینه سازی موتورهای جستجوگر، تبلیغات رسانه های اجتماعی، بازاریابی از طریق ایمیل و طراحی سایت، نمونه هایی از این برنامه ها هستند.

خدمات مشاوره بازاریابی دیجیتال برای شرکت های بزرگ و کسب و کارهای شلوغ تر به این صورت تعریف می شود:

 ابتدا یک طرح بازاریابی دیجیتال جداگانه تدوین می شود. این کار برای دستیابی به نمایش فرصت ها و مشکلات است و می تواند مسیر تعیین اهداف و استراتژی های خاص برای دیجیتال را ترسیم کند. این برنامه ها شامل نحوه ادغام بازاریابی دیجیتال با سایر فعالیت های تجاری مفید است. اگر کسب و کار شما استراتژی ندارد یا ممکن است بخواهید بررسی کنید که کدام یک از موضوعات تجاری مهم است و باید در یک بررسی استراتژیک گنجانده شود، در ادامه این قسمت، 10 مشکل رایج را را بیان کرده ایم که می توانید از آنها به عنوان راه شناسایی استفاده کنید. اگر این چالش ها را دارید، قطعاً به خدمات مشاوره بازاریابی دیجیتال نیاز دارید.

10 دلیل که نشان می دهد شما به یک مشاوره بازاریابی دیجیتال نیاز دارید

1-کسب و کار شما بی جهت است!

اکثر شرکت هایی که استراتژی بازاریابی دیجیتال ندارند، هدف استراتژیک مشخصی را برای جذب مشتری جدید یا ایجاد روابط عمیق تر با مشتریان ندارند. اگر هیچ برنامه و هدفی در کار نباشد، اهداف بازاریابی دیجیتال به عمل تبدیل نمی شوند و هیچ نتیجه ای ندارند. اگر در این دسته قرار دارید باید به سرعت نسبت به خدمات مشاوره بازاریابی دیجیتال اقدام کنید.

2- مخاطبان آنلاین یا سهم بازار خود را هنوز نمی شناسید!

یکی از مهم ترین علائمی که نشان می دهد شما به خدمات مشاوره بازاریابی دیجیتال نیاز دارید، عدم شناخت صحیح و دقیق از بازار هدف است. اگر هنوز در این مورد تحقیق نکرده اید، تقاضای مشتری برای خدمات آنلاین، نادیده گرفته می شود. حضور در بازار آنلاین، ارتباط با روش های سنتی و بررسی رقبا می تواند به شما کمک کند جایگاه خود را بهتر بشناسید. ابزارهای بسیار خوبی از نظر بازاریابی دیجیتال وجود دارند که با تکیه بر آنها می توان از این وضعیت مطلع شد. با استفاده از سیستم جستجوی کلمات کلیدی Google یک تجزیه و تحلیل انجام دهید. به این روش می توانید تعداد و حجم جستجوی کاربران را بررسی کنید؛ چیزی که به شما کمک می کند مشخص کنید مخاطبان واقعاً به چه محصولات یا خدمات یا مطالبی علاقه من هستند. یک مشاور بازاریابی دیجیتال بسیار به شما کمک می کند. فرصت را از دست ندهید و خدمات مشاوره بازاریابی دیجیتال یا آموزش بازاریابی دیجیتال را از ما بخواهید.

3- رقبا و شرکت های تازه تاسیس، سهم بازار را به دست می آورند

اگر منابع و فرصت کافی را به بازاریابی دیجیتال اختصاص ندهید، یا از فعالیت های موقت و بدون استراتژی مشخص استفاده می کنید، رقبای شما به سرعت جای شما را در این فضا خواهند گرفت و شما شکست می خورید!

4- برای کسب و کار خود، یک پیشنهاد ارزشمند ندارید!

یک پیشنهاد ارزشمند به صورت آنلاین برای مشتری که کاملاً مشخص شده باشد و متناسب با شخصیت های مختلف مشتری هدف باشد، به شما کمک می کند خدمات خود را بهتر معرفی کنید و مشتریان فعلی و جدید را به مشتریان وفاداری تبدیل نمایید. توسعه استراتژی بازاریابی محتوایی رقابتی، برای بسیاری از سازمان ها یک فعالیت کلیدی است. بهترین محتوا مخاطبان شما را از طریق کانال های مختلف مانند موتورهای جستجوگر، رسانه های اجتماعی، بازاریابی از طریق ایمیل و وبلاگ شما درگیر می کند. برای تسلط به پیچ و خم های این مسیر می توانید از یک مشاور بازاریابی دیجیتال کمک بگیرید.

5- شما مشتریان آنلاین خود را به اندازه کافی نمی شناسید!

ابزارهایی مثل Google Analytics و موارد مشابه، حجم بازدیدها را از سایت شما نشان می دهد اما احساس بازدیدکنندگان را نشان نمی دهد. برای تحلیل یافته ها و اطلاعات باید از ابزارهای دیگری استفاده کنید. اگر از خدمات مشاوره بازاریابی دیجیتال استفاده کنید یا دور دوره های آموزش بازاریابی دیجیتال بهره ببرید قطعاً با این موارد آشنا خواهید شد. لازم است اشکال دیگر ابزار بررسی بازخورد کاربران وب سایت را برای شناسایی نقاط ضعف خود استفاده کرده و سپس آنها را برطرف کنید.

6- فعالیت یکنواخت و یکپارچه ندارید!

انجام فعالیت های بازاریابی دیجیتال، چه یک بازاریاب دیجیتال متخصص و حرفه ای، چه در حوزه IT یا یک آژانس دیجیتال باید حرفه ای و متمایز باشد. وقتی رسانه های دیجیتال با رسانه های سنتی و کانال های پاسخگویی فیزیکی ادغام شوند، بهترین عملکرد را دارند. فعالیت های بازاریابی دیجیتال به طور معمول بخشی از برنامه های بازاریابی دیجیتال و همچنین بخشی از تجارت شما خواهد بود.

7- بازاریابی دیجیتال بدون بودجه مالی مناسب!

منابع ناکافی مالی، برنامه ریزی ضعیف و نداشتن استراتژی مالی می تواند منجر به شکست بازاریابی دیجیتال مقدماتی شود. اگر فضا، رقابتی باشد، این مسئله بیشتر اهمیت پیدا می کند.

8- شما با کپی کردن، پول و وقت خود را هدر می دهید!

حتی اگر منابع کافی داشته باشید ممکن است انرژی و پول شمل به هدر رود. این امر بخصوص در شرکت های بزرگتر مشاهده می شود. در برخی از شرکت ها هیچ برنامه ای برای بازاریابی دیجیتال وجود ندارد و آنها فقط پول خرج می کنند! در برخی از سازمان ها صرفاً ابزارهای مختلفی را خریداری می کنند یا از نمایندگی های مختلف برای انجام کارهای مشابه بازاریابی آنلاین استفاده می کنند. به جای این کار، بهتر است به صورت مستقیم با یک مشاور بازاریابی دیجیتال حرفه ای مشورت کنید.

9- سریع و دقیق عمل نمی کنید!

اگر به برترین برندهای آنلاین مانند آمازون، دل، گوگل و … نگاه کنید، متوجه می شوید که همه آنها پویا و فعال هستند. این شرکت ها همیشه روش های جدید را برای به دست آوردن مشتریان جدید یا حفظ مخاطبان آنلاین خود امتحان می کنند. اگر می خواهید مانند اینها عمل کنید، به مشاوره بازاریابی دیجیتال نیاز دارید.

10- به بهینه سازی کسب و کار خود اهمیت نمی دهید.

هر شرکتی که یک وب سایت دارد، به تجزیه و تحلیل نیاز خواهد داشت. متاسفانه بسیاری از مدیران ارشد مطمئن نیستند که تیم کاری یا کارمندان آنها در حال صحیح کار کردن هستند یا خیر! این مدیران هرگز وقت لازم برای بررسی و عمل به آنها را ندارند. هنگامی که یک استراتژی شما را قادر می سازد اصول را به درستی اجرا کنید، پس از آن می توانید به پیشرفت مستمر و جنبه های اصلی مانند سئو، تحلیل کاربران سایت، ایمیل و بازاریابی در شبکه های اجتماعی بپردازید.

خدمات مشاوره دیجیتال مارکتینگ

خدمات مشاوره بازاریابی دیجیتال در اصفهان

مهندس محمدرضا شیخ بهایی، مدرس حرفه ای در حوزه بازاریابی دیجیتال، خدمات تخصصی خود را برای کسب و کارها و مشاغل مختلف ارائه می دهد. دوره های آموزش بازاریابی دیجیتال در اصفهان و مشاوره به بزرگ ترین صنایع اصفهان و دانشگاه ها و موسسات آموزشی کسب و کار و بازاریابی در کارنامه عملی و شغلی این مدرس باتجربه دیده می شود. اگر شما هم به رشد و پیشرفت شغل خود در دنیای آنلاین و اینترنت علاقه دارید، خدمات مشاوره بازاریابی دیجیتال در اصفهان را به شما پیشنهاد می دهیم.

انواع دیجیتال مارکتینگ

انواع دیجیتال مارکتینگ را می توان به طور کلی به 8 دسته اصلی تقسیم کرد که عبارتند از: بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر یا همان سئو؛ پرداخت به ازای کلیک؛ بازاریابی رسانه های اجتماعی؛ بازاریابی محتوایی؛ بازاریابی ایمیلی؛ بازاریابی موبایلی؛ تجزیه و تحلیل بازاریابی و بازاریابی مشارکتی. در دهه گذشته، بازاریابی دیجیتال به یک جزء حیاتی در استراتژی بازاریابی کلی یک سازمان تبدیل شده است. این روش ها به شرکت‌ها اجازه می‌دهد پیام‌ها را برای دستیابی به مخاطبان از یک گروه خاص تنظیم کنند، و این امکان را فراهم می‌کند که مستقیماً برای افرادی که احتمالاً به محصول آنها علاقه دارند، بازاریابی نمایند.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابی دیجیتالی یا دیجیتال مارکتینگ، طیف گسترده ای از تاکتیک ها و فناوری های بازاریابی را در بر می گیرد که برای دستیابی به مشتریان آنلاین استفاده می شود. به عنوان شکلی از بازاریابی آنلاین، دیجیتال مارکتینگ به سازمان ها اجازه می دهد تا هویت برند خود را ایجاد کنند. این استراتژی ها، صنعت بازاریابی را متحول کرده اند. با شرکت در دوره های آموزش دیجیتال مارکتینگ می توانید با این روش ها و نکات مهم برای اجرای آنها بهتر آشنا شوید. بهترین مشاور دیجیتال مارکتینگ نیز به شما کمک می کند تا تصمیم گیری صحیح برای کسب و کار خود داشته باشید.

انواع دیجیتال مارکتینگ

6 تا از مهم ترین انواع دیجیتال مارکتینگ را بشناسیم

 • سئو

هدف سئو این است که یک کسب و کار در نتایج جستجوی گوگل، رتبه بالاتری کسب کند و در نهایت، ترافیک موتورهای جستجو را به وب سایت همان کسب و کار افزایش دهد. برای انجام این کار، بازاریابان سئو در مورد کلمات کلیدی و عباراتی که مخاطبان برای جستجوی اطلاعات آنلاین استفاده می کنند، تحقیق کرده و از آن عبارات در محتوای خود استفاده می کنند.
تولید محتوای اصولی، لینک سازی قوی و تحقیق کلمات کلیدی، سه نمونه از بهترین تکنیک ها در این انواع دیجیتال مارکتینگ به شمار می روند. این کار را در دوره های آموزش دیجیتال مارکتینگ یاد خواهید گرفت.

 • پرداخت به ازای کلیک (PPC)

پرداخت به ازای کلیک، به تبلیغات پولی و نتایج موتور جستجوگر اشاره دارد. این نوع دیجیتال مارکتینگ، یک شکل کوتاه مدت از بازاریابی دیجیتال است، به این معنی که وقتی پولی پرداخت نکنید، تبلیغ، دیگر وجود نخواهد داشت. مانند SEO، PPC نیز راهی برای افزایش ترافیک جستجو به یک تجارت آنلاین است.
پرداخت به ازای کلیک به تبلیغاتی که در بالا و کناره‌های صفحه نتایج جستجو می‌بینید، تبلیغاتی که هنگام مرورگر وب می‌بینید، تبلیغات قبل از ویدیوهای YouTube و در تبلیغات در برنامه‌های تلفن همراه اشاره دارد.

 • بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

سوشال مدیا مارکتینگ، شامل هر اقدام تبلیغاتی است که یک تجارت آنلاین از طریق کانال های رسانه های اجتماعی انجام می دهد. تقریباً همه با رسانه های اجتماعی آشنایی دارند، اما بازاریابان باید با رویکردهای یکپارچه و استراتژیک به شبکه های اجتماعی نگاه کنند. بازاریابی رسانه های اجتماعی، بسیار فراتر از ایجاد پست برای کانال های اجتماعی و پاسخ دادن به نظرات است.

این نوع از انواع دیجیتال مارکتینگ باید با تیم بازاریابی گسترده‌تر شرکت همکاری داشته باشند تا پیام خود را در همه پلتفرم‌ها، به صورت آنلاین و غیرحضوری هماهنگ نمایند؛ به طوری که هر بخش از برند، داستان یکسانی را بیان کند. بخش مهمی از بازاریابی در رسانه های اجتماعی، تجزیه و تحلیل است؛ بازاریابان رسانه های اجتماعی باید در تجزیه و تحلیل عملکرد پست های خود و ایجاد استراتژی ها بر اساس آن داده ها هوشمندانه عمل کنند.

 • بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا، از تکنیک وش داستان سرایی و به اشتراک گذاری اطلاعات برای افزایش آگاهی از برند استفاده می کند. در نهایت، هدف این دیجیتال مارکتینگ این است که خواننده برای تبدیل شدن به یک مشتری، اقدامی انجام دهد؛ مانند درخواست اطلاعات بیشتر، یا ثبت نام در لیست ایمیل یا خرید. «محتوا» می‌تواند به صورت پست‌های وبلاگ، کتاب‌های الکترونیکی، ویدیوهای دیجیتال، پادکست‌ها و موارد دیگر باشد. این روش به طور کلی، باید قبل از هر چیز، ارزشی برای مصرف کننده ایجاد کند، نه اینکه فقط برند را تبلیغ کند یا سعی در فروش داشته باشد. بازاریابی محتوا در مورد ایجاد یک رابطه پایدار و قابل اعتماد با مشتریان شما است که به طور بالقوه می تواند منجر به فروش های بیشتر در طول زمان شود، نه تنها یک معامله را انجام دهد.

بازاریابی محتوا در راستای انواع دیجیتال مارکتینگ عمل می کند؛ این، روشی برای ترکیب با عبارات جستجوی SEO در محتوای جدید وب سایت است و محتوای ایجاد شده را می توان به عنوان پست های رسانه های اجتماعی و در نشریات بازاریابی ایمیلی به اشتراک گذاشت.

 • بازاریابی ایمیلی

حتی با ظهور رسانه های اجتماعی، اپلیکیشن های تلفن همراه و سایر کانال ها، ایمیل هنوز یکی از موثرترین تکنیک های دیجیتال مارکتینگ است. این می تواند بخشی از یک استراتژی بازاریابی محتوایی باشد، ارزشی برای مصرف کنندگان فراهم کند و در طول زمان، مخاطب را به مشتری تبدیل کند. متخصصان بازاریابی ایمیلی نه تنها می دانند که چگونه کمپین های قانع کننده ایجاد کنند، بلکه دسترسی بهینه مخاطبان را نیز درک کرده و در تجزیه و تحلیل از داده های مشتری دارند.

 • بازاریابی موبایلی

این نوع دیجیتال مارکتینگ بر روی دستیابی به مخاطبان هدف در تلفن هوشمند یا تبلت، متمرکز است. بازاریابی موبایلی از طریق پیام‌های متنی، رسانه‌های اجتماعی، وب‌سایت‌ها، ایمیل و اپلیکیشن‌های تلفن همراه به مردم دسترسی پیدا می‌کند. بازاریابان می‌توانند پیشنهادها یا محتوای ویژه را برای یک مکان یا زمان جغرافیایی تنظیم کنند، مانند زمانی که مشتری وارد فروشگاه می‌شود. می توانید تمامی تکنیک های انواع دیجیتال مارکتینگ را در دوره های آموزش دیجیتال مارکتینگ فرا بگیرید و خودتان برای کسب و کارتان اجرا نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

دیجیتال مارکتینگ در ایران

اگر می‌خواهید اهمیت دیجیتال مارکتینگ در ایران در عصر امروز را درک کنید، باید بگوییم که عوامل مختلفی بر آن تاثیر می گذارد. تصمیم داریم در این مطلب به این موضوع مهم و برجسته اشاره داشته باشیم. همچنین می خواهیم ببینیم که دامنه بازاریابی دیجیتالی چگونه است و در قرن جدید چه کمکی به کسب و کارهای آنلاین می کند. در سال ۲۰۲۱، رشد دیجیتال مارکتینگ بسیار شدید بود؛ آنچنان که بسیاری از بازاریابان در شرکت ها انتظار این توسعه چشمگیر را نداشتند! تمام آمار اعداد و ارقام فوق العاده که ثبت می شدند، ثابت کردند که این وضعیت در سال ۲۰۲۲ می‌تواند حتی شدیدتر باشد.

به این ترتیب آیا فکر نمی‌کنید که بهتر است درباره استراتژی های دیجیتال مارکتینگ در ایران دقیق تر و بهتر تحقیق کنیم؟

آموزش دیجیتال مارکتینگ، یکی از مهمترین دوره هایی است که هر فرد بنا بر مهارت و نیاز خود می تواند آنها را دریافت کند. شخصی که به عنوان مشاور دیجیتال مارکتینگ فعالیت می‌کند، یک راهنمای حرفه‌ای است و کسب و کارهای آنلاین را تا رسیدن به اهداف حمایت خواهد کرد. بیشتر از ۶۰ درصد جمعیت جهان از اینترنت استفاده می کنند. در چند سال اخیر، مشاغل آنلاین بسیار گسترده شده و این افزایش تا ۲۰ درصد هم بوده است؛ به این ترتیب به جرات می توانیم بگوییم که به دلیل دسترسی بالا، قابل مشاهده بودن و قابلیت اندازه گیری نتایج، دیجیتال مارکتینگ می تواند سریع ترین شکل بازاریابی باشد.

اگر صاحب کسب و کار اینترنتی هستید، آیا می دانید که چگونه وارد این بازار پر رقابت شوید؟ آیا می خواهید دیجیتال مارکتینگ را اجرا کنید اما نمی دانید از کجا آغاز نمایید؟ ما در اینجا هستیم تا به شما بگوییم دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ در ایران شامل چه مزیت هایی می شود و مشاور دیجیتال مارکتینگ چطور می تواند به کسب و کار شما کمک کند.

چرا دیجیتال مارکتینگ در ایران مهم است و باید آن را اجرا کنیم؟

دلایل بسیاری وجود دارد که اهمیت دیجیتال مارکتینگ در ایران برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ را توضیح می دهد. اکنون که می دانیم دامنه و وسعت این بازاریابی دیجیتالی چقدر است. اجازه دهید به نکات مهم و مزایای این روش بازاریابی اشاره‌ای داشته باشیم. کسب و کارهای کوچک و نوپا باید استراتژی های دقیق تری نسبت به اجرای این روش ها داشته باشند؛ چیزی که آنها را بتواند در میان رقبای قوی خود برجسته تر و ارزشمندتر سازد. در قسمت زیر ۸ مزیت مهم را ملاحظه می کنید که اهمیت دیجیتال مارکتینگ در ایران را نشان می دهد:

 • دیجیتال مارکتینگ مقرون به صرفه است

اولین مزیت بازاریابی دیجیتال، مقرون به صرفه بودن آن است. روش های بازاریابی سنتی، سرمایه گذاری زیادی نیاز دارند، اما برای کسب و کارهای کوچک، ابزارهای دیجیتال مارکتینگ، بسیاری از ویژگی ها و مفاهیم اساسی را بدون نیاز به هزینه های زیاد ارائه می دهند. بازاریابی دیجیتال به کسب و کارها کمک می کند تا بهترین استفاده را ببرند. لازم است با انواع ابزارهای بازاریابی دیجیتال آشنا شوید تا بتوانید به موقع و درست از آنها استفاده کنید.

 • امکان دسترسی بدون محدودیت زمانی و مکانی

برای بازاریابی دیجیتال، دسترسی شما به تمام منابع جهانی بدون محدودیت زمانی و مکانی امکان پذیر است. شما می توانید محصولات یا خدمات خود را به سراسر جهان معرفی کنید. نیازی نیست در یک منطقه محدود شوید. وقتی صحبت از بازاریابی دیجیتالی به میان می آید، یعنی هر فرد از هر گوشه جهان می تواند شما را بررسی کند.

 • برندسازی قوی

یکی دیگر از مزایای دیجیتال مارکتینگ در ایران، ایجاد آگاهی از برند است. اگر مشتری نسبت به برند شما آگاهی نداشته باشد نمی تواند به محصولات یا خدمات شما اعتماد کند. به این ترتیب دیده شدن برند شما بسیار اهمیت دارد. با انواع تبلیغات در فضای اینترنت می‌توانید آگاهی از برند ایجاد کنید و به اهداف کوچک و بزرگ کسب و کارتان برسید. دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ، این فرصت بزرگ را برای شما به وجود می آورد.

 •  ایجاد پایگاه قوی از مشتریان

همیشه چالش کسب و کارهای کوچک این بوده است که بتوانند یک پایگاه قوی از مشتریان خود ایجاد کنند. با استفاده از ابزارهایی از جمله نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری یا crm، این مشکل برطرف خواهد شد. دیجیتال مارکتینگ بر اساس همین ابزار می تواند مشتریان شما را حفظ کند و کسب و کارتان را توسعه دهد.

 • تصویرسازی مناسب از برند

دیجیتال مارکتینگ می تواند یک تصویر خوب، معتبر و مناسب از برند شما در ذهن مخاطب به وجود بیاورد. استراتژی های کمپین های تبلیغاتی به کمک تصویرسازی برند شما می آید. هر طور بتوانید کمپین های موثرتری را طراحی کنید، در این زمینه موفق تر هستید.

 • دسترسی به نتایج قابل اندازه گیری

یکی دیگر از مزایای دیجیتال مارکتینگ در ایران ایجاد نتایج قابل اندازه گیری است. با این اعداد و ارقام به راحتی می‌توانید اثربخشی کمپین‌های خود را تجزیه تحلیل کنید و بر همان اساس، استراتژی هایی را تدوین نمایید. امروزه اهمیت تجزیه و تحلیل داده ها برای ارزیابی اثربخشی و موفقیت کمپین های شما بسیار مهم است.

 • افزایش ROI

شرکت ها می توانند با سرمایه گذاری در تبلیغات و در نتیجه، افزایش تبدیل، درآمد خود را با رسانه های دیجیتال افزایش دهند. سرمایه گذاری در رسانه های دیجیتال، بسیار کمتر از رسانه های سنتی است و بازده آن نیز بیشتر است. شما می توانید تبلیغات را روی پلتفرم های دیجیتالی خاص با کمتر از 1 دلار هم اجرا کنید.

 • حفظ مشتریان وفادار

هدف اصلی بازاریابی دیجیتال برای کسب‌وکارهای بزرگ، مجزا از رونق کسب‌وکارشان، اطمینان از وفاداری و رضایت مشتریانشان است. اینها دلایل کافی هستند تا نشان دهند که اهمیت بازاریابی دیجیتال برای مشاغل بسیار مهم است و بنابراین، باید آن را برای تجارت خود در نظر بگیرید. یک گزینه هوشمندانه برای این راه حل، گذراندن آموزش دیجیتال مارکتینگ است. این برنامه های آموزشی بر اساس نیازها، اهداف و نیازهای شما سفارشی شده و ارائه می شوند.

ابزار دیجیتال مارکتینگ

یکی از مهم ترین نکات برای پیشرفت در فروشگاه های اینترنتی، داشتن ابزار دیجیتال مارکتینگ است. البته، فکر نکنید که ابزار های دیجیتال مارکتینگ همان آچار ها هستند؛ ابزار های دیجیتال، شامل نکات و ترفند هایی است که اگر آن ها را بلد باشید می توانید به خوبی در فروشگاه های اینترنتی موفق شوید. به عنوان مثال، اگر بخواهید خودرویی را تعمیر کنید ولی ابزار مناسب را نداشته باشید، کار شما ممکن است بسیار سخت بشود و در نتیجه با شکست مواجه شوید. به همین دلیل، دارا بودن ابزار در فروشگاه های اینترنتی امری ضروری برای دست یافتن به موفقیت های بزرگ می باشد.

انواع ابزار دیجیتال مارکتینگ

برای آن که بتوانید از ابزار های دیجیتال مارکتینگ به خوبی استفاده نمایید، می بایست تمامی آن ها را بلد باشید. یکی از مهم ترین ابزار های دیجیتال مارکتینگ، ابزار های سئو می باشد. بخش گسترده ای از مشتریان، از طریق جستجو نیاز های خود در گوگل به سمت کسب و کار شما هدایت می شوند. به همین دلیل، سایت های سئو با ارائه محتوا های مناسب و مفید و بهینه سازی شدن می تواند مشتریان را در کمترین زمان ممکن به سمت کسب و کار شما فرا بخوانند.

گوگل سرچ کنسول، یکی دیگر از انواع ابزار دیجیتال مارکتینگ محسوب می شود که دارای کاربرد های بسیار فراوانی است. جالب است بدانید که وظیفه گوگل سرچ کنسول، با سایت های سئو کاملا متفاوت است. در گوگل سرچ کنسول، افراد می توانند وارد سایت های سئو فروشگاه اینترنتی خود بشوند و تمامی معایب سایت را پیدا کنند و به کمک ابزار گوگل سرچ کنسول آن ها را برطرف نمایند. استفاده از این ابزار، می تواند تعداد بازدید های فروشگاه اینترنتی شما را چندین برابر افزایش دهد.

یکی دیگر از انواع ابزار دیجیتال مارکتینگ که بسیار پر کاربرد است، ابزار ماز می باشد. ابزار ماز به صورت رایگان و غیر رایگان فعالیت می کند و با استفاده از ربات های تحلیل گر فوق حرفه ای خود، سایت های سئو افراد رقیب را جستجو می کند و گزارش آن ها را به شما می دهد. با انجام این کار، موجب می شود تا شما بتوانید نقاط ضعف دیجیتال مارکتینگ خود را از بین ببرید و نقاط قوت آن را افزایش دهید. اما در نظر داشته باشید که برای داشتن ابزار ماز قدرتمند، می بایست از نسخه غیر رایگان آن استفاده نمایید تا جستجو دقیق تری داشته باشید.

البته، فراموش نکنید که ابزار های فراوان دیگری نیز وجود دارند که بسیار پر کاربرد می باشند و می توانند در فروشگاه های اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ بسیار پر کاربرد باشند و استفاده از آن ها برای موفقیت در فروشگاه های اینترنتی ضروری است.

همانطور که در بخش های قبل به آن اشاره شد، وجود دیجیتال مارکتینگ می تواند تحولی عظیم را در کسب و کار افراد ایجاد کند. اما برای آن که بتوانید از دیجیتال مارکتینگ ها به بهترین شکل ممکن استفاده نمایید، می بایست حتما از انواع ابزار دیجیتال مارکتینگ استفاده نمایید تا بتوانید مشتریان زیادی را به کسب و کار خود فرا بخوانید.

آژانس دیجیتال مارکتینگ

امروزه، با گسترش تکنولوژی و به وجود آمدن آژانس دیجیتال مارکتینگ، موجب شده تا بسیاری از کسب کار ها پر رونق بشوند. در دنیای امروزی، تبلیغات و بازاریابی و جذب مشتری به روش های سنتی و پیش پا افتاده، نمی تواند گزینه خوبی برای افزایش رونق کسب و کار باشد. به همین دلیل، می بایست از دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار خود استفاده نماییم تا بتوانیم در کمترین زمان ممکن شاهد رشد شدید کسب و کار و افزایش مشتریان خود شویم از در آمد چندین برابر نهایت لذت را ببریم.

آژانس دیجیتال مارکتینگ چگونه به کسب و کارها کمک میکند؟

اگر بخواهیم فقط به معنای لغوی دیجیتال مارکتینگ فکر کنیم، متوجه می شویم که دیجیتال مارکتینگ، همان فروشگاه های مجازی می باشد. اما، بحث فقط معنای لغوی نیست؛ دیجیتال مارکتینگ ها، با سایر فروشگاه های اینترنتی متفاوت هستند. یکی از مهم ترین تفاوت آن ها با سایر فروشگاه های اینترنتی، دارا بودن امنیت بسیار بالا است. دیجیتال مارکتینگ، علاوه بر دارا بودن امنیت بسیار زیاد، امکانات بسیار زیادی دارد که موجب شده افراد برای خرید و فراهم کردن نیاز های خود از آن استفاده نمایند. به طور کلی، دیجیتال مارکتینگ یک فروشگاه اینترنتی امن و مطمئن است. جالب است بدانید که در آژانس های دیجیتال مارکتینگ، می توانید تمامی کار های تبلیغات و فروش را بدست افراد متخصص و مشاوران بسپارید.

مزایای استفاده از آژانس دیجیتال مارکتینگ

همانطور که در بخش قبل به آن اشاره شد، استفاده از دیجیتال مارکتینگ می تواند برای مشتریان بسیار مفید باشد. اما در بسیاری از مواقع، ممکن است فروشندگان نتوانند با استفاده از دیجیتال مارکتینگ، کسب و کار خود رونق دهند. لازم به ذکر است که برای استفاده درست و مفید از دیجیتال مارکتینگ، می بایست مدت زمان طولانی را صرف شرکت در کلاس های آموزشی آن کنید. اما راه و روش های آسان تری نیز می باشد؛

یکی از بهترین راه ها برای تبلیغات در فروشگاه های اینترنتی، سپردن کار تبلیغات و جذب مشتری به دست مشاوران و متخصصان آژانس دیجیتال مارکتینگ می باشد. زمانی که افراد از مشاوران آژانس فروشگاه های اینترنتی کمک می خواهند، موجب می شود تا مشاوران با استفاده از ترفند های مدرن و به روز، مشتریان زیادی را مجذوب کسب و کار افراد نمایند. علاوه بر آن، صاحبان کسب و کار دیگر مجبور نیستند که بخش انبوهی از زمان خود را صرف شرکت در کلاس های آموزش استفاده از دیجیتال مارکتینگ نمایند.

نحوه مشارکت با آژانس دیجیتال مارکتینگ

برای آن که بتوانید با آژانس های دیجیتال مارکتینگ مشارکت داشته باشید، می بایست ابتدا در شهر خود دفاتر آن ها را بیابید. پس از مراجعه به آژانس های فروشگاه اینترنتی، شرح کسب و کار خود را برای مشاوران بیان کنید تا آن ها بتوانند ترفند های مشتری یابی مربوط به کسب و کار شما را جست و جو نمایند.

همانطور که در بخش های قبل به آن اشاره شد، استفاده از آژانس های دیجیتال مارکتینگ، گامی بزرگ برای شکوفایی کسب و کار افراد می باشد و می توانند با مشارکت آژانس های دیجیتال مارکتینگ، شاهد افزایش چند برابری در آمد خود باشند.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ

امروزه، برای آن که بتوانید کسب و کار موفق و پر در آمدی داشته باشید، نیاز به استراتژی دیجیتال مارکتینگ دارید. به طور کلی، استراتژی دیجیتال مارکتینگ یعنی دانایی لازم و انجام کار هایی که بتواند مشتریان زیادی را به کسب و کار فرا بخواند. برای آن که بتوانید به صورت دیجیتالی و مجازی، افراد زیادی را به کسب و کار خود فرا بخوانید می بایست تمامی استراتژی ها و روش های دیجیتال مارکتینگ را بدانید تا بتوانید با استفاده از بازاریابی دیجیتالی مشتریان زیادی را مجذوب فروشگاه خود کنید و در کمترین زمان ممکن شاهد افزایش چندین برابری در آمد خود باشید.

گام های مهم در استراتژی دیجیتال مارکتینگ

مهم ترین و نخستین گام در استراتژی های دیجیتال مارکتینگ، ساخت پرسونا برای مشتریان و خریداران می باشد. پرسونا، کمک می کند تا شما بتوانید بر اساس فعالیت خود در کسب و کار، نیاز مشتریان را بشناسید و با روش های تبلیغاتی منحصر به فرد آن ها را مجذوب کسب و کار خود نمایید. برای آن که بتوانید پرسونا دقیق برای کسب و کار خود بسازید، می توانید به سایت های معتبر مراجعه نمایید و با وارد نمودن اطلاعات دقیق کسب و کار خود، پرسونا مناسبی را بسازید.

گام دوم استراتژی دیجیتال مارکتینگ، مشخص نمودن هدف می باشد. بسیاری از افراد رویای افزایش چندین برابری در آمد خود را دارند. البته فراموش نکنید که اگر بخواهید در سال جاری 20 درصد در آمد خود را افزایش دهید، ممکن است به مشکل برخورد کنید چرا که شاید رقبای شما به فکر افزایش 50 درصدی در آمد خود هستند. به همین دلیل در هنگام مشخص نمودن هدف می بایست به بیشترین درصد افزایش در آمد فکر کنید تا بتوانید کسب و کار خود را گسترش دهید. برای آن که بتوانید هدف بازاریابی خوبی داشته باشید، می بایست منابع مشخصی نیز داشته باشید و به کمک آن ها به اهداف خود دست بیابید.

گام چهارم در استراتژی دیجیتال مارکتینگ، تولید محتوا برای کسب و کار می باشد. بسیاری از افراد و مشتریان علاقه مند هستند پیش از خرید هر نوع کالایی، اطلاعات کافی را از آن کسب نمایند. برای آن که بتوانید مشتریان خود را افزایش دهید، می بایست برای تمامی کالا های خود محتوا های متنی و تصویری درست کنید تا مشتریان با استفاده از آن ها، اطلاعات لازم را برای کسب و کار شما بدست آورند و برای خرید و فراهم نمودن نیاز های خود به کسب و کار شما مراجعه نمایند.

همانطور که در بخش های قبل به آن اشاره شد، برای موفقیت در کسب و کار نیاز به استفاده از دیجیتال مارکتینگ داریم. اما استفاده از دیجیتال مارکتینگ دارای ترفند ها و استراتژی هایی است که سبب می شود صحنه رقابت بیشتری بین فروشندگان و صاحبان کسب و کار ها به وجود آید. برای آن که بتوانید در صحنه رقابت، رتبه خوبی داشته باشید می بایست تمامی استراتژی های دیجیتال مارکتینگ را بدانید و طبق آن ها عمل کنید تا در کمترین زمان ممکن بتوانید کسب و کار خود را افزایش دهید و شامل افزایش چندین برابری در آمد خود بشوید.

اصول دیجیتال مارکتینگ

یکی از راه های موفقیت برای رونق دادن به کسب و کار و افزایش تعداد مشتریان، دانستن اصول دیجیتال مارکتینگ می باشد. دانستن اصول بازاریابی دیجیتالی موجب می شود تا شما بتوانید به بهترین شکل ممکن و آسوده ترین روش ها، مشتریان زیادی را به کسب و کار خود فرا بخوانید و در کمترین زمان ممکن شاهد افزایش چندین برابری در آمد خود بشوید. برای آن که بتوانید تمامی اصول بازاریابی دیجیتالی را بیاموزید، می بایست در جلسات مشاوره دیجیتال مارکتینگ شرکت نمایید و تمامی نکات لازم را از اساتید و مشاوران فرا بگیرید.

مهم ترین اصول دیجیتال مارکتینگ

یکی از مهم ترین اصول در دیجیتال مارکتینگ، دارا بودن وبسایت می باشد. برای آن که بتوانید تبلیغ های کسب و کار خود را همه نشان دهید می بایست وبسایت مشخص و معتبری داشته باشید تا افراد با جستجو در گوگل، بتوانند تبلیغات شما را به بهترین شکل ممکن مشاهده نمایند. برای آن که بتوانید وبسایت خوبی برای کسب و کار خود داشته باشید، می بایست طراحی آن را به دست متخصصان طراحی سایت بسپارید تا آن ها با جدید ترین ترفند ها سایت کسب و کار شما را راه اندازی نمایند.
یکی دیگر از اصول دیجیتال مارکتینگ که دارای کاربرد های فراوانی است، بازاریابی مجدد است. بسیاری از افراد که در دیجیتال مارکتینگ فعالیت می کنند، با خود می اندیشند که فقط یک بار تبلیغ، برای کسب و کار آن ها کافی است. اما ممکن است برخی از کسب و کار ها با یک بار تبلیغ در دیجیتال مارکتینگ، نتوانند موفقیت زیادی حاصل نمایند. بهترین راه برای بهبود کیفیت کسب و کار، استفاده از تبلیغات مجدد می باشد. استفاده از تبلیغات مجدد موجب می شود میزان بازدید کنندگان افزایش یابند و در نتیجه مشتریان زیادی مجذوب کسب و کار شوند. اما در نظر داشته باشید که برای تبلیغات مجدد، استفاده از تبلیغ قبلی مجاز نیست.
بازاریابی سوشال مدیا، یکی دیگر از اصول دیجیتال مارکتینگ است که بر روی افزایش مشتریان بسیار تاثیر گذار است. امروزه، افراد بسیار زیادی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند. به همین دلیل تبلیغات در شبکه های اجتماعی می تواند گزینه بسیار خوبی برای افراد باشد. برای آن که بتوانید در صفحات مجازی تبلیغات خوبی داشته باشید، می بایست نکاتی را رعایت کنید و یک تبلیغ خاص و بدون همتا با استفاده از متن مفید و تصویر کسب و کار درست کنید تا مشتریان با دیدن تبلیغات شما لذت ببرند و تمایل بیشتری برای خرید از فروشگاه شما داشته باشند.
همانطور که در بخش های قبل به آن اشاره شد، استفاده از دیجیتال مارکتینگ دارای اصول خاصی می باشد که رعایت آن ها موجب می شود تا بتوانید به موفقیت های زیادی در کسب و کار خود بدست آورید. با رعایت نکات و اصول دیجیتال مارکتینگ، می توانید تعداد مشتریان خود را به چندین برابر افزایش دهید و در کمترین زمان ممکن شاهد افزایش چند برابری در آمد خوب بشوید.

اهمیت دیجیتال مارکتینگ

اهمیت دیجیتال مارکتینگ در رونق کسب و کار و افزایش در آمد بسیار بالا است. امروزه، نمی توان با استفاده از روش های سنتی و قدیمی مشتریان را به کسب و کار فرا خواند. با گسترش تکنولوژی و رایج شدن استفاده از صفحات مجازی و اینترنتی در میان مردم، بهترین کار برای گسترش کسب و کار، استفاده از دیجیتال مارکتینگ می باشد. دیجیتال مارکتینگ اهمیت بسیار زیادی در رونق کسب و کار و افزایش تعداد مشتریان دارد؛ به همین دلیل می بایست در هنگام راه اندازی کسب و کار، استفاده از دیجیتال مارکتینگ را جدی بگیرید.

اهمیت دیجیتال مارکتینگ چیست؟

یکی از دلایل پر اهمیت بودن دیجیتال مارکتینگ، جذب مشتریان زیاد می باشد. روش های سنتی برای جذب مشتری زحمت بسیار زیادی دارد و می بایست هزینه های زیادی برای تبلیغات پرداخت شود؛ علاوه بر آن، مدت زمان بسیار طولانی طول می کشد تا مشتریان محل کسب و کار شما را شناسایی کنند. علاوه بر آن، نیازی نیست مقدار بسیار زیادی برای چاپ بنر یا کارت های تبلیغاتی هزینه های سنگینی پرداخت نمایید و در نهایت با شکست مواجه شوید. می توانید با پرداخت اندکی هزینه جهت شرکت در دیجیتال مارکتینگ، برای کسب و کار خود تبلیغ انجام دهید.
یکی دیگر از مهم ترین اهمیت دیجیتال مارکتینگ، جذب مشتریان در هر زمان و ساعتی می باشد. بسیاری از افراد، به دلیل آن که نمی توانند به صورت 24 ساعته پاسخگو مشتریان باشند، نمی توانند کسب و کار پر رونقی داشته باشند. اما در نظر داشته باشید که با ثبت کسب و کار در دیجیتال مارکتینگ، می توانید به صورت غیر حضوری در هر زمان از روز، پاسخگو مشتریان خود باشید. اما برای آن که همیشه مجبور نباشید به صورت تلفنی کالا های خود را برای مشتریان شرح دهید، می توانید در بخش کالا ها توضیحات مربوطه را قرار دهید.
یکی دیگر اهمیت های دیجیتال مارکتینگ، خرید غیر حضوری و راه اندازی فروشگاه اینترنتی می شود. با شرکت در دیجیتال مارکتینگ، می توانید کالا و اجناس خود را به صورت غیر حضوری در اختیار خریداران قرار دهید و بجای آن که در طول روز به چند مشتری رسیدگی کنید، می توانید به چند ده مشتری رسیدگی کنید و در آمد خود را افزایش دهید. این امر موجب می شود تا کسب و کار شما در میان کسب و کار های دیگر مشهور بشود. به همین دلیل خرید غیر حضوری، یکی از مهم ترین بخش اهمیت دیجیتال مارکتینگ محسوب می شود.
همانطور که در بخش قبل به آن اشاره شد، دیجیتال مارکتینگ از اهمیت بالایی برخوردار است. برای آن که بتوانید کسب و کار خود را رونق دهید و مشتریان زیادی را به فروشگاه و محل کسب خود فرا بخوانید، می بایست فروشگاه خود را به صورت اینترنتی و طبق قوانین دیجیتال مارکتینگ تبلیغ نمایید. دانستن اهمیت دیجیتال مارکتینگ موجب می شود تا افراد بتوانند مزایای استفاده از روش بازاریابی دیجیتالی را بدانند و کسب و کار خود از این طریق گسترش دهند.

بهترین ابزار های دیجیتال مارکتینگ

برای آن که بتوانید تبلیغات مجازی خیلی خوبی داشته باشید، می بایست بهترین ابزار های دیجیتال مارکتینگ را به خوبی بشناسید. دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی دیجیتالی، دارای ابزار هایی است که موجب می شود افراد به وسیله آن ها بتوانند کسب و کار خود را به خوبی رونق دهند. دیجیتال مارکتینگ دارای ابزار های بسیار متعددی می باشد، اما چند ابزار دیجیتال مارکتینگ وجود دارند که نسبت به بقیه بسیار پر کاربرد و موثر تر برای تبلیغات می باشند و می توانند مشتریان را مجذوب کسب و کار افراد نمایند.

بهترین ابزار های دیجیتال مارکتینگ چیست؟

یکی از مهم ترین و برترین ابزار ها در دیجیتال مارکتینگ، ابزار ساخت لینک می باشد. بسیاری از افراد، در دیجیتال مارکتینگ به علت نداشتن اطلاع از ساخت لینک برای وبسایت خود دچار شکست می شوند و کسب و کار آن ها نمی تواند پر رونق شود. لینک ها، علاوه بر آن که مشتریان را به وبسایت اصلی کسب و کار هدایت می کنند، دارای اطلاعات فرا تری می باشند که موجب می شود کسب و کار شما را با امنیت بالا تری جلوه دهند. برای آن که بتوانید در دیجیتال مارکتینگ موفق باشید، می بایست حتما لینک مخصوص خود را داشته باشید.

یکی دیگر از مهم ترین ابزار های دیجیتال مارکتینگ، ایمیل مارکتینگ می باشد. امروزه، بیش از سه چهار مردم جهان از طریق ایمیل کالا و اجناس خود را به فروش می رسانند. افراد می توانند علاوه بر فروش کالا و اجناس خود به مشتریان، آن ها را به خارج از کشور نیز صادر نمایند. جالب است بدانید که داشتن ایمیل مارکتینگ، موجب می شود تا کسب و کار شما پر رونق شود. برای آن که بتوانید ایمیل مارکتینگ خوبی داشته باشید، می بایست تبلیغ خاص و منحصر به فردی برای خود درست کنید آن را بر روی پروفایل ایمیل خود قرار دهید.

سرویس میل چیمپ، یکی دیگر از بهترین ابزار های دیجیتال مارکتینگ محسوب می شود که دارای کاربرد بسیار زیادی است و می تواند مشتریان زیادی را مجذوب کار نماید. سرویس میل چیمپ، روزانه قادر است یک میلیارد ایمیل برای تمامی مشتریان ارسال نماید و متن تبلیغاتی کسب و کار افراد را برای آن ها ارسال نماید. برای آن که بتوانید در دیجیتال مارکتینگ موفق باشید، استفاده از سرویس میل چیمپ می تواند گزینه بسیار خوبی باشد. فراموش نکنید که برای استفاده از سرویس میل چیمپ می بایست هزینه ای را جهت هر مرتبه ارسال پرداخت نمایید.

امروزه، با گسترش تکنولوژی استفاده از دیجیتال مارکتینگ موجب شده تا بسیاری از کسب و کار ها پر رونق بشود. برای آن که بتوانید از دیجیتال مارکتینگ به خوبی استفاده نمایید، می بایست تمامی ابزار های آن را بشناسید. استفاده از بهترین ابزار های دیجیتال مارکتینگ موجب می شود تا بتوانید موفقیت های زیادی دست یابید و در کمترین زمان ممکن شاهد افزایش چندین برابری مشتریان خود بشوید و از افزایش در آمد خود لذت ببرید.

کمپین دیجیتال مارکتینگ

یکی از راه های موثر و موفقیت آمیز در زمینه بازاریابی دیجیتالی، راه اندازی کمپین دیجیتال مارکتینگ می باشد. کمپین بازاریابی دیجیتالی، به برنامه ریزی ها و اقداماتی گفته می شود که برای موفقیت و افزایش رونق کسب و کار در دیجیتال مارکتینگ انجام می شود. کمپین بازاریابی دیجیتال مارکتینگ، شامل تبلیغات در رسانه های ترکیبی، تبلیغات تلویزیونی و رادیویی و شبکه های اجتماعی می باشد. انجام تبلیغات در این رسانه ها، موجب می شود تا افراد زیادی مجذوب کسب و کار شما بشوند و بتوانید در کمترین زمان ممکن شاهد افزایش چند برابری در آمد خود بشوید.

اجزای کمپین دیجیتال مارکتینگ

یکی از مهم ترین اجزا در کمپین های بازاریابی دیجیتالی، مشخص نمودن اهداف و عملکرد می باشد. به عنوان مثال اگر یک پست تبلیغاتی در صفحات مجازی قرار می دهید، می بایست در طول ماهه 1000 بازدید داشته باشد و 10 دنبال کننده به صفحه شما اضافه شده باشند. با داشتن اهداف و عملکرد دقیق در دیجیتال مارکتینگ، می توانید در کمترین زمان ممکن مشتریان خود را چندین برابر افزایش دهید و علاوه بر آن بتوانید برای گسترش کسب و کار خود به وسیله کمپین های دیجتال مارکتینگ اقدام نمایید.

کانال ها، یکی دیگر از اجزای مهم کمپین دیجیتال مارکتینگ محسوب می شوند. امروزه، بسیاری از افراد اوقات فراغت خود را کانال های تبلیغاتی مجازی سپری می کنند. برای آن که بتوانید کسب و کار خود را به همه معرفی نمایید، می بایست در صفحات مجازی یک کانال تاسیس کنید و مشتریان خود را به آن اضافه نمایید. توجه داشته باشید که برای افزایش مشتریان و تعداد افراد درون کانال، می بایست محتوا های مفید راجع به کسب و کار خود قرار دهید تا مشتریان با خواندن مطالب مفید، به کسب و کار شما علاقه پیدا کنند و برای خرید کالا به فروشگاه شما بیایند.

بودجه، یکی دیگر از اجزای بسیار مهم کمپین دیجیتال مارکتینگ محسوب می شود. همانطور که می دانید برای خرید بسته اینترنتی، ایجاد حساب در وبسایت های مختلف و … نیاز به بودجه دارید. پیشنهاد می شود پیش از ان که بخواهید کمپین بازاریابی دیجیتالی خود را تاسیس نمایید، مقداری پول پس انداز نمایید تا بتوانید تمامی مخارج کمپین را تامین نمایید. هر چقدر بتوانید بودجه بیشتری برای کمپین فراهم کنید، شانس موفقیت شما در دیجیتال مارکتینگ چندین برابر می شود. اما به هیچ عنوان بودجه خود را صرف خرید بازدید کننده نکنید چرا که هیچ تاثیری در موفقیت شما ندارد.

همانطور که می دانید، امروزه با گسترش کسب و کار ها و پیشرفت تکنولوژی، برای تبلیغات نمی توان از روش های سنتی و قدیمی استفاده نمود چرا که افراد علاقه ای به فروشگاه های قدیمی ندارند و تمایل دارند از فروشگاه های مدرن خریداری کنند. برای آن که بتوانید به کسب و کار خود رونق دهید و مشتریان زیادی را به فروشگاه خود فرا بخوانید، می بایست یک کمپین دیجیتال مارکتینگ برای خود تاسیس نمایید و در کمترین زمان ممکن شاهد افزایش چند برابری در آمد خود بشوید.

صفر تا صد دیجیتال مارکتینگ

یکی از نکات بسیار مهمی که موجب می شود بتوانید در صحنه رقابتی کسب و کار برترین باشید، دانستن صفر تا صد دیجیتال مارکتینگ می باشد. با دانستن تمامی نکات و جزئیات درباره دیجیتال مارکتینگ، می توانید مشتریان بسیار زیادی را مجذوب کسب و کار خود نمایید و در کمترین زمان ممکن شاهد افزایش چندین برابری در آمد خود بشوید. اما فراموش نکنید که برای دانستن صفر تا صد جزئیات دیجیتال مارکتینگ، می بایست در جلسات و کلاس های آموزشی شرکت نمایید و تمامی نکات لازم را از اساتید و مشاوران متخصص فرا بگیرید.

آموزش صفر تا صد دیجیتال مارکتینگ

زمانی که درباره دیجیتال مارکتینگ صحبت می کنیم، تمامی افکار ما به اپلیکیشن های تبلیغاتی محدود می شود. اما دیجیتال مارکتینگ، شامل اپلیکیشن های تبلیغاتی نمی باشد و شامل تمامی سایت های سئو، شبکه های اجتماعی و تبلیغات پیامکی است. برای آن که بتوانید در کسب و کار خود به موفقیت های زیادی برسید، می بایست تمامی آموزشات صفر تا صد نکات دیجیتال مارکتینگ را بدانید و طبق آن ها، مرحله به مرحله جلو بروید تا بتوانید با استفاده از ترفند هایی که در جلسات آموزشی آموخته اید، مشتریان را مجذوب فروشگاه خود نمایید.

در جلسات آموزش صفر تا صد دیجیتال مارکتینگ، اساتید تمامی نکات ریز و درشت را درباره نحوه استفاده از آن را به شما می آموزند. در ابتدا، مشاوران به صاحبان کسب و کار ها آموزش می دهند که با استفاده از ترفند های مدرن، تبلیغاتی بسازند تا مشتریان با مشاهده آن ها، حس کنجکاوی بیشتری پیدا کنند و تمایل سر زدن به فروشگاه را داشته باشند. علاوه بر آن، مشاوران به صاحبان کسب و کار ها نحوه پخش تبلیغات خود در وبسایت های معتبر را آموزش می دهند تا آن ها بتوانند تبلیغات کسب و کار خود را در سایت های معتبر و پر بازدید قرار دهند.

چگونه آموزش صفر تا صد دیجیتال مارکتینگ را فرا بگیریم؟

این سوال ممکن است برای بسیاری از افراد پیش آید که آن ها چگونه می توانند تمامی ترفند ها و نکات مربوط به دیجیتال مارکتینگ را فرا بگیرند؟ برای آن که بتوانید تمامی ترفند های دیجیتال مارکتینگ را بیاموزید، می بایست در جلسات آموزشی مشاوران شرکت نمایید و تمامی نکات را بیاموزید. علاوه بر ان، اگر مشغله های کاری شما زیاد است و نمی توانید در طول روز در جلسات مشاوره آموزش دیجیتال مارکتینگ شرکت نمایید، می توانید به صورت مجازی و مشاهده ویدیو صفر تا صد نکات دیجیتال مارکتینگ را فرا بگیرید.

همانطور که در بخش های قبل به آن اشاره شد، دانستن تمامی ترفند ها و صفر تا صد دیجیتال مارکتینگ موجب می شود تا افراد بتوانند کسب و کار خود را در کمترین زمان ممکن متحول سازند. برای آن که بتوانید به کسب و کار خود رونق ببخشید و مشتریان زیادی را مجذوب فروشگاه خود کنید، می بایست تمامی نکات و ترفند های دیجیتال مارکتینگ را بدانید و مرحله به مرحله طبق آن عمل نمایید تا بتوانید به صورت هوشمندانه ای، مشتریان را جذب کسب و کار خود نمایید و در آمد خود چندین برابر افزایش دهید.

جعبه ابزار دیجیتال مارکتینگ

یکی از نکاتی که سبب می شود صاحبان کسب و کار ها و مشاوران بازاریابی بتوانند به موفقیت بسیار زیادی در بازاریابی دیجیتالی برسند، استفاده از جعبه ابزار دیجیتال مارکتینگ است. طبیعتا لازم انجام هر کاری، استفاده از ابزار مناسب و مرغوب است؛ به عنوان مثال: اگر شما قصد تعمیر یک دستگاه را داشته باشید اما در نزد خود ابزاری نداشته باشید، ممکن است در تعمیر آن به مشکل برخورد نمایید و نتوانید تعمیر دستگاه را به اتمام برسانید. دیجیتال مارکتینگ نیز به این گونه است؛ شما با وجود ابزار های خاص و مخصوص می توانید تبلیغات خود را به دست تمامی مردم به وسیله فضای مجازی برسانید. در ادامه با ما همراه باشید تا با چند ابزار خاص و مهم دیجیتال مارکتینگ بیشتر آشنا شوید.

چند ابزار مهم دیجیتال مارکتینگ

یکی از مهم ترین اجزای جعبه ابزار دیجیتال مارکتینگ، تبلیغات محسوب می گردد. زمانی که افراد بتوانند یک تبلیغ منحصر به فرد و بی نقص، با گرافیکی بی نظیر تولید کنند می توانند خود را به فروش بیشتر و در آمد بالا تری نزدیک کنند. برای ساخت یک تبلیغ منحصر به فرد و عالی، می توانید از وبسایت های معتبر تبلیغ ساز یا نرم افزار های خاص همانند فتوشاپ برای گرافیک تبلیغات خود استفاده نمایید.

یکی دیگر از اجزای مهم جعبه ابزار دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی شبکه های اجتماعی است. امروزه بیش از 96 درصد مردم جهان اکثر اوقات خود را صرف گشت و گذار در شبکه های اجتماعی می کنند. به همین دلیل، شما می توانید با ابزار های نشر دسته ای، تبلیغات کسب و کار خود را همزمان به صد ها نفر ارسال کنید. این امر موجب می شود تا افراد بسیار زیادی با محتوا تبلیغاتی شما آشنا شوند و مجذوب کسب و کار شما گردد.

یکی دیگر از ابزار های مهمی که درون جعبه ابزار دیجیتال مارکتینگ قرار دارد، ایمیل مارکتینگ است. استفاده از ابزار ایمیل مارکتینگ برای ارسال محتوا های تبلیغاتی بهترین گزینه است چرا که مصرف اینترنت بسیار کمی دارد و قادر است در هر یک دقیقه محتوای تبلیغاتی شما را به هزاران نفر ارسال نماید. برای استفاده از این ابزار، می بایست ابتدا تمامی ایمیل های مخاطبان و مشتریان خود را جمع آوری کنید و آن ها را در فهرست مخاطبان خود ذخیره نمایید. سپس، پس از آماده سازی محتوا تبلیغاتی با گزینه ارسال به همه، می توانید تبلیغات خود برای تمامی مخاطبان و مشتریان خود در کمترین زمان ممکن ارسال نمایید.

همانطور که در بخش های قبل به آن اشاره شد، استفاده از ابزار های ایمیل مارکتینگ سبب می شود تا شما بتوانید تبلیغات دیجیتالی خود را به شیوه بهتری انجام دهید. البته فراموش نکنید که برای استفاده از این روش، باید به نکاتی همچون نحوه استفاده صحیح از جعبه ابزار دیجیتال مارکتینگ نیز توجه نمایید. پیشنهاد می شود برای آن که بتوانید نتیجه مطلوبی جهت استفاده از ابزار های دیجیتال مارکتینگ دریافت کنید، پیش از انجام هر کاری تمامی ترفند های استفاده از آن ها را فرا بگیرید.

دیجیتال مارکتینگ حرفه ای

فرا گرفتن نحوه انجام دیجیتال مارکتینگ حرفه ای به صورت اصولی، می تواند گامی بلند در عرصه موفقیت شما باشد. امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی و فناوری، دیگر نمی توان از روش های پیش پا افتاده و قدیمی برای تبلیغات کسب و کار ها استفاده نمود. اما شما می توانید با استفاده از روش دیجیتال مارکتینگ یا همان تبلیغات مجازی و اینترنتی به صورت حرفه ای، کسب و کار خود را به بهترین شکل ممکن متحول سازید. در ادامه با ما همراه باشید تا با دیجیتال مارکتینگ حرفه ای بیشتر آشنا شوید.

نحوه انجام دیجیتال مارکتینگ حرفه ای

پیش از انجام هر کاری، می بایست با مفهوم دیجیتال مارکتینگ آشنا شوید. دیجیتال مارکتینگ تنها به معنای جذب مخاطبان و قرار دادن آگهی در وبسایت های تبلیغاتی نیست؛ بلکه با استفاده از این روش می بایست مشتریان خود را به صورت همیشگی نگه دارید تا بتوانید امنیت شغلی خوبی داشته باشید. بازاریابی دیجیتالی حرفه ای، در واقع به این معناست که شما بتوانید علاوه بر جذب مشتریان در کمترین زمان ممکن و رسیدن به حداکثر در آمد و افزایش تعداد مشتریان ثابت را بدون هیچ مشکلی انجام دهید.
برای انجام دیجیتال مارکتینگ حرفه ای، ابتدا می بایست اطلاعات و دانش کافی راجع به این کار را بدانید تا بتوانید مشتریان را مجذوب کسب و کار خود نمایید. در ابتدا می بایست با وبسایت های تبلیغاتی داخلی و بین المللی رایگان آشنا شوید تا بتوانید تبلیغات را به صورت رایگان درون آن ها ثبت کنید. پس از آن، با مشتریانی که از طریق وبسایت تبلیغاتی با شما ارتباط برقرار می کنند، را با استفاده از روش کلامی خوبی جذب خود کنید. این امر سبب می شود تا در کمترین زمان تعداد مشتریان شما چندین برابر افزایش یابد.

مزایای استفاده از دیجیتال مارکتینگ حرفه ای

یکی از مهم ترین مزایای استفاده از سیستم بازاریابی حرفه ای، جذب مشتریان در مدت زمان کمی و جلوگیری از ضرر های مالی است. اگر اجناس فروشگاه شما دارای تاریخ مصرف هستند و باید در مدت زمان بسیار کمی به فروش برسند، شما می توانید با استفاده از این روش آن ها را در کمترین زمان به فروش برسانید. علاوه بر آن، با استفاده از دیجیتال مارکتینگ به صورت حرفه ای، می توانید در آمد خود را چندین برابر افزایش دهید و به سود خوبی برسید. یکی دیگر از مزایای بازاریابی دیجیتالی حرفه ای، کسب در آمد است. شما می توانید با فرا گرفتن فنون دیجیتال مارکتینگ به صورت حرفه ای، علاوه بر کسب و کار خود برای دیگر کسب و کار ها تبلیغات کنید و از این روش نیز در آمد کسب نمایید.
همانطور که در بخش های قبل به آن اشاره شد، دیجیتال مارکتینگ حرفه ای می توان نقش بسزایی را در موفقیت شما در کسب و کار ایفا کند. به همین دلیل پیشنهاد می شود فرصت را غنیمت شمارید و در اسرع وقت برای فراگرفتن تمامی فنون و ترفنده های بازاریابی دیجیتالی اقدام کنید.

دیجیتال مارکتینگ پلن

اگر به دنبال راهی برای موفق شدن در بازار کسب و کار هستید و می خواهید به وسیله بازاریابی دیجیتال تعداد مشتریان خود را افزایش دهید، شما نیاز به دیجیتال مارکتینگ پلن دارید؛ پلن دیجیتال مارکتینگ، درواقع تمامی نقشه ها و مسیر هایی هستند که در بازاریابی اینترنتی از اهمیت بسزایی برخوردار هستند و شما می توانید با استفاده از آن ها، بازاریابی اینترنتی بسیار خوبی را تجربه کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا با پلن های دیجیتال مارکتینگ بیشتر آشنا شوید.

چرا باید دیجیتال مارکتینگ پلن داشته باشیم؟

یکی از محکم ترین و قاطع ترین دلیلی که شما باید پلن دیجیتال مارکتینگ داشته باشید، انجام به ترتیب مراحل بازاریابی اینترنتی است. بازاریابی اینترنتی هم همانند بسیاری از کار ها، دارای مراحلی است که باید به ترتیب انجام شوند. شما با استفاده از پلن دیجیتال مارکتینگ، می توانید در کمترین زمان ممکن مشتریان زیادی را به کسب و کار خود فرابخوانید و به در آمد های بسیار بالا برسید. به همین دلیل، می توان نتیجه گرفت که لازمه موفقیت در بازاریابی اینترنتی، استفاده از پلن های دیجیتال مارکتینگ می باشد.

مزایای داشتن دیجیتال مارکتینگ پلن

بسیاری از متخصصان دیجیتال مارکتینگ معتقدند که داشتن یک پلن حرفه ای و پیشرفته، می تواند مزایای فراوانی از جمله کاهش هزینه های تبلیغات را به همراه داشته باشد. یکی از مهم ترین مزایای پلن های دیجیتال مارکتینگ، کاهش و جلوگیری از هزینه های اضافی است. اگر شما بدون توجه به پلن خود پیش بروید، مجبور به پرداخت هزینه های اضافی زیادی می شوید و گاه ممکن است هزینه های شما هدر بشوند. اما اگر طبق پلن های برنامه ریزی شده پیش بروید، می توانید جلوی هزینه های اضافی دیجیتال مارکتینگ را بگیرید و صرفه اقتصادی خوبی را در دیجیتال مارکتینگ، برای کسب و کار خود رقم بزنید.

مراحل استارت دیجیتال مارکتینگ پلن

در ابتدا استارت، باید به تجزیه و تحلیل نقطه شروع بپردازید. برای آن که بدانید قرار است به وسیله دیجیتال مارکتینگ، قرار است چه تحولی در کسب و کار شما ایجاد شود، باید ابتدای کار به تجزیه و تحلیل نقطه شروع بپردازید. در مرحله دوم، باید تمامی اهداف خود را مشخص کنید تا بتوانید باتوجه به آن ها پیش بروید. پس از آن، باید به پرسونای خریدار یا تصور مشتری ایده آل بپردازید تا بتوانید به وسیله آن، برترین مشتری ها را به کسب و کار خود فرا بخوانید. در مرحله آخر، باید به دنبال تولید محتوا های تبلیغاتی در چهار قالب اصلی یعنی صوتی، تصویری، ویدئویی و متنی باشید.
همانطور که در بخش های قبل به آن اشاره شد، داشتن یک پلن دیجیتال مارکتینگ می تواند در رونق و افزایش تعداد مشتریان کسب و کار شما کمک بسیار زیادی کند. به همین دلیل پیشنهاد می شود برای تهیه و طراحی پلن دیجیتال مارکتینگ، با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید تا بتوانید نهایت سود را از این پروژه ببرید.