دیجیتال مارکتینگ و استراتژی های برتر بازاریابی دیجیتال

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال شامل کلیه فعالیت های بازاریابی است که برای اجرای آن از دستگاه های الکترونیکی یا اینترنت استفاده می شود. مشاغل و کسب و کارها برای ارتباط بهتر با مشتریان فعلی و تحقق اهداف آینده خود از کانال های دیجیتالی مانند موتورهای جستجو، رسانه های اجتماعی، ایمیل و وب سایت های دیگر بهره می گیرند. در حالی که بازاریابی سنتی به شیوه های شناخته شده تبلیغات چاپی، ارتباط تلفنی یا بازاریابی فیزیکی وجود دارد، بازاریابی دیجیتالی می تواند بصورت الکترونیکی و آنلاین اتفاق بیفتد. این جمله بدان معنی است که تعدادی فرصت های بی انتها و ارزشمندی برای برندها فرآهم است تا از ایمیل، ویدئو، رسانه های اجتماعی استفاده کنند و یا از فرصت های بازاریابی مبتنی بر وب سایت بهره گیرند.

از آنجا که در دیجیتال مارکتینگ، گزینه ها و استراتژی های زیادی وجود دارد می توانید با بودجه مالی مختلفی از انواع روش های بازاریابی استفاده کنید. با استفاده از بازاریابی دیجیتال می توانید از ابزارهایی مانند پیشخوان آنالیز نیز استفاده کنید تا موفقیت و رشد کمپین های خود را بیش از آنچه که ممکن است با یک محتوای تبلیغاتی سنتی – مانند بیلبورد یا تبلیغات چاپی – در اختیار داشته باشید، نظارت کنید.

 

چگونه یک تجارت، دیجیتال مارکتینگ را تعریف می کند؟

دیجیتال مارکتینگ با استفاده از تاکتیک ها و کانال های دیجیتالی بی شمار برای ارتباط با مشتریان تعریف می شود؛ درست در جایی که مردم بیشتر وقت خود را به صورت آنلاین می گذرانند. از وب سایت گرفته تا دارایی های تجاری آنلاین – تبلیغات دیجیتالی، بازاریابی ایمیل، بروشور آنلاین و غیره – طیف گسترده ای از تاکتیک ها وجود دارد که زیر چتر “بازاریابی دیجیتال” قرار گرفته اند. بهترین بازاریاب های دیجیتال تصویر روشنی از نحوه پشتیبانی کمپین های دیجیتال مارکتینگ و اهداف کلی خود دارند. بسته به اهداف و استراتژی بازاریابی، بازاریابان می توانند از طریق کانال های رایگان و غیر رایگان که در اختیارشان است از یک کمپین بزرگتر حمایت کنند.

به عنوان مثال، یک بازاریاب محتوا می تواند مجموعه ای از پست های وبلاگ را ایجاد کند که برخی از آنها به صورت کتاب های الکترونیکی جدید منتشر شوند. بازاریاب رسانه های اجتماعی در شرکت های دیجیتال مارکتینگ به تبلیغ این پست های وبلاگ از طریق پست های ویرایش شده و دست اول در حساب های رسانه های اجتماعی اقدام می کنند و به این روش به رشد این تجارت کمک می نمایند. شاید بازاریاب ایمیل، یک کمپین نامه الکترونیکی ایجاد کند تا برای کسانی که کتاب الکترونیکی را دریافت می کنند اطلاعات بیشتری درباره شرکت ارسال کنند.

 

دیجیتال مارکتینگ – بازاریابی اینترنتی

“بازاریابی آنلاین” و “دیجیتال مارکتینگ” هر دو اصطلاحاتی هستند که غالباً توسط افراد اشتباه گرفته می شوند یا برخی نمی توانند آنها را از یکدیگر تشخیص دهند. دانستن تفاوت این دو روش می تواند به شما در شکل دادن استراتژی کلی بازاریابی کمک کند. همچنین می تواند به شما در تجزیه و تحلیل استراتژی فعلی خود کمک کرده تا با دسته بندی در انواع بازاریابی بتوانید فعالیت های خود را بهبود ببخشید. آیا شما در حال برنامه ریزی طولانی مدت و پایدار برای کسب و کار خود هستید که به طور مداوم نتایج مهم را به دست می آورد؟ در این صورت به یک استراتژی قوی در این حوزه نیاز دارید.

 

اصطلاح Umbrella یا “چتر” در دیجیتال مارکتینگ

اصطلاح “دیجیتال مارکتینگ” به استفاده از کانال های دیجیتال، دستگاه ها و سیستم عامل ها (صرف نظر از اینکه آنلاین یا غیر هستند) برای ساخت یا تبلیغ پیام های بازاریابی اشاره دارد. به عبارت دیگر، با بازاریابی دیجیتال، شما خود را محدود به استفاده از اینترنت نمی کنید. به این ترتیب، بازاریابی دیجیتال می تواند به عنوان یک اصطلاح “چتر” باشد زیرا بسیاری از تکنیک های بازاریابی را تحت پوشش و حمایت خود قرار داده است.

 

به عنوان یک مثال، فرض کنید می خواهید یک کمپین تلفن همراه اجرا کنید که در آن، متن های پیامکی را برای مشتریان خود ارسال می کنید؛ پیام هایی که تبلیغات آینده را برای تجارت شما ارائه می دهند. مجدداً از فناوری برای ایجاد و ارسال پیام استفاده شده است، اما به اتصال مستقیم اینترنت نیازی نیست تا کاربران شما آن را دریافت کنند. به راحتی می توان درک کرد تا زمانی که فناوری در حال پیشرفت است، بازاریابی دیجیتال نیز ادامه خواهد یافت. همچنین می توان گفت که هر چیزی که پایه دیجیتال داشته باشد را می توان بازاریابی دیجیتال در نظر گرفت. به توجه به این مفاهیم، استراتژی های زیادی برای انتخاب وجود دارد. در این باره به موارد زیر دقت کنید:

 •  بازی های رایانه ای
 • بازاریابی محتوا
 • بازاریابی ویدیویی
 • بازاریابی موبایل (متن پیام کوتاه)
 • تبلیغات تلویزیونی

پیدایش دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی یکی از مهمترین نیازهای هر بازاری است و بازاریابی دیجیتالی از جدید ترین انواع بازاریابی به حساب می آید. برای پیشبرد اهداف یک کسب و کار در فضای دیجیتال، نیاز به این نوع بازاریابی به شدت احساس می شود و باید کاملا مورد توجه قرار گیرد. فرقی نمی کند کسب و کار مبتنی بر اینترنت باشد یا یک کسب و کار حقیقی، در هر صورت راه حل گسترش بازار، بازاریابی دیجیتالی است. برای این‌که بدانیم دیجیتال مارکتینگ چیست و آن را به طور روشنی تعریف کنیم، باید درباره‌ی آن‌چه که با آن مرتبط نیست صحبت کنیم. قبل از هر چیز باید گفت که این نوع بازاریابی شامل شکل‌های سنتی بازاریابی مثل رادیو، تلویزیون، بیل‌بورد و یا موارد چاپی نمی‌شود زیرا این شیوه‌ها بازخورد و گزارش سریع ارائه نمی‌دهند.

مطمئنا، برخی از آدم‌ها ممکن است به “درخواست به اقدام” یک آگهی از این رسانه‌ها واکنش نشان بدهند اما به هیچ وجه نمی‌توانیم تعداد کسانی که آن را دیده یا شنیده‌اند، بدانیم. چنین داده‌هایی (البته در حد حدس و گمان) مدت‌ها بعد از درج نخستین آگهی جمع‌آوری می‌شود. دیجیتال مارکتینگ اساسا بر اینترنت تمرکز دارد، که هم یک وسیله‌ی ارتباطی است و هم یک رسانه‌ی بازاریابی بسیار قدرتمند، چنان‌چه دابل‌کلیکِ گوگل اخیرا ثابت کرده‌است. بنابراین بازاریابی دیجیتال می‌تواند به عنوان ترکیبی از ارسال و دریافت فناوری‌های اینترنتی برای اجرای کمپین‌های بازاریابی دیده شود.

از آن‌جا که این نوع بازاریابی، دیجیتال است، یک موتور گزارش‌گر می‌تواند درون یک کمپین گذاشته شود و به سازمان اجازه بدهد که بلافاصله روند عملکرد کمپین را ببیند، مثلا این‌که چه چیزی توسط یک کاربر دیده می‌شود، چند بار و به چه مدت و همین‌طور نرخ واکنش و خریدهایی که صورت می‌گیرد. لطفا توجه داشته باشید که فناوری‌های بازاریابی هر کدام روشی دارند و همه‌ی آنها نمی‌توانند انواع یکسان گزارش را ارائه بدهند. همچنین بازاریابی دیجیتالی دائما در حال تغییر و تحول است و تمام مدت فناوری‌های جدید به وجود می‌آیند.

دیجیتال مارکتینگ به چه بسترهایی نیاز دارد؟

دیجیتال مارکتینگ عمل ترویج محصولات و خدمات است با استفاده از کانال‌های توزیع برخط که بر اساس پایگاه داده هستند، برای دست‌یابی به مصرف‌ کنندگان به صورت سر وقت، مرتبط، شخصی و مقرون به صرفه. پهنای باند اینترنت، وای فای و دسترسی به وب از طریق تلفن همراه نیز محرک رشد جهانی هستند. یک گزارش جدید نشان داد که استفاده از وب هر روز روند افزایش داشته است. عجیب نیست که میلیاردها دلاری که صرف کانال‌های سنتی می‌شد، امروز به طرف کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ تغییر جهت داده‌است و این روند با رشد و بالغ شدن وب، همچنان افزایش خواهد یافت

کمپین های تبلیغاتی در دیجیتال مارکتینگ یکی از مهمترین راهکارها برای افزایش فروش و بهبود روند بازاریابی هستند. تمامی فرایند ها مثل بازاریابی محتوا در زیر مجموعه بازاریابی دیجیتالی قرار می گیرند. اگر همه اجزاء این نوع بازاریابی به صورت تخصصی و در کنار مشاوره بازاریابی دیجیتال صورت پذیرد، مطمئن باشید که کسب و کار دیجیتال چه نوپا باشد و چه در حال گسترش، خیلی زود به نتایج مطلوبی خواهد رسید.

با بازاریابی آنلاین، یک فعالیت یا تبلیغ را به صورت زنده دریافت کنید!

بازاریابی آنلاین که معمولاً به عنوان “بازاریابی اینترنتی” نیز شناخته می شود، زیرمجموعه ای از دیجیتال مارکتینگ است. مشخصه اصلی بازاریابی آنلاین این است که برای کار به یک اتصال اینترنتی زنده نیاز دارد، بنابراین برای مثال اگر یک فعالیت PPC را برای تجارت خود اجرا می کنید، نوعی بازاریابی آنلاین را انجام می دهید. مثال دیگر، اجرای برنامه های پاپ آپ در وب سایت خود برای تبلیغ و ارائه یا خدمات است. در مورد تبلیغات نمایشگر از هر فرمی، اعم از تبلیغات، بنرها یا تبلیغات متنی، همین مسئله وجود دارد. همانند دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی آنلاین با فناوری تکامل می یابد. با این حال استدلال می كنیم كه بازاریابی آنلاین با گذشت زمان به صورت تصاعدی بهبود یابد. همچنین برای یک تازه کار می تواند بیش از حد آشفته به نظر برسد چرا که اصطلاحات و مهارت های خاصی اغلب مورد نیاز است.

برخی از فعالیت های بازاریابی آنلاین شامل موارد زیر است:

 • SEO (بهینه سازی موتور جستجو)
 • PPC (جستجوی Google ، جستجوی بینگ و غیره)
 • نمایش تبلیغات (متن، تصویر، فیلم، تبلیغات خرید)
 • بازاریابی رسانه های اجتماعی (فیس بوک ، لینکدین)
 • تلویزیون (شبکه نمایش Google)

 

دیجیتال مارکتینگ در مقابل بازاریابی آنلاین؛ آیا تفاوت دارد؟

صرف نظر از راهی که برای انجام بازاریابی انتخاب کرده اید، باید یک برنامه عملی داشته باشید. شما می خواهید چه نتیجه ای بگیرید؟ چگونه برای دستیابی به این هدف برنامه ریزی می کنید؟ آیا می خواهید در معرض دید مخاطبان بیشتر قرار بگیرید یا می خواهید مخاطبان خود را بشناسید و پولی را که سرمایه گذاری کرده اید در کوتاه ترین زمان بازگردانید؟!
پاسخ دادن به این سؤالات در صورت تمرکز بر بازاریابی آنلاین، دیجیتال مارکتینگ یا هر دو به شما کمک خواهد کرد.

دیجیتال مارکتینگ در اصفهان

اجرای تمام استراتژی ها و فرآیندهای دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارها یک امتیاز بزرگ است. در این میان، اصطلاحات و واژه هایی وجود دارد که فقط افراد حرفه ای در این زمینه می توانند آن را به خوبی اجرا کنند. یک کسب و کار هر اندازه که کوچک یا بزرگ باشد در نهایت برای پیشرفت به روش ها و تکنیک های دیجیتال مارکتینگ نیاز خواهد داشت. خدمات دیجیتال مارکتینگ در اصفهان برای مدیران مشاغل و وبسایت های اینترنتی با کیفیت بالا ارائه می شود. شرکت تجارت الکترونیکی “آواتاج” در این حوزه توانسته است کسب و کارهای زیادی را تحت پوشش قرار دهد و زمینه رشد و توسعه آنها را در فضای اینترنت فرآهم آورد. اگر شما هم تمایل دارید در رقابت آنلاین در حوزه خود شرکت کنید و موفق شوید، استراتژی های قوی دیجیتال مارکتینگ را نیاز دارد.

 

آژانس دیجیتال مارکتینگ

در آژانس دیجیتال مارکتینگ چه می گذرد و یک بازاریاب دیجیتال چه کاری انجام می دهد؟

بازاریاب های دیجیتال وظیفه هدایت یک برند یا کسب و کار و آگاهی دادن به آن را بر عهده دارند. آنها این کار را از طریق تمام کانال های دیجیتال – رایگان و پولی – که در اختیار یک شرکت است، انجام می دهند. این کانال ها شامل رسانه های اجتماعی، وب سایت شخصی یا شرکت، رتبه بندی موتورهای جستجو، ایمیل، تبلیغات نمایشگر و وبلاگ می باشد.

بازاریاب دیجیتال معمولاً برای هر کانال روی شاخص عملکرد کلیدی متفاوتی (KPI) متمرکز است تا بتواند عملکرد شرکت را به درستی در هر یک از آنها اندازه گیری کند. برای مثال، یک بازاریاب دیجیتال که مسئولیت SEO را بر عهده دارد، “ترافیک طبیعی” وب سایت را اندازه گیری می کند – این میزان ترافیک مربوط به بازدید کنندگان وب سایت است که از طریق جستجوی گوگل، صفحه ای از وب سایت تجارت یا کسب و کار را پیدا کرده اند. روش های دیجیتال مارکتینگ امروزه در بسیاری از موقعیت های بازاریابی انجام می شود. در شرکت های کوچک ممکن است یک مدیر، بسیاری از تاکتیک های بازاریابی دیجیتال را که همزمان در بالا توضیح داده شد، در اختیار داشته باشد. در شرکت های بزرگتر ، این تاکتیک ها دارای چندین متخصص هستند که هرکدام فقط بر روی یکی یا دو کانال دیجیتال برند تجاری تمرکز دارند.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ استفاده از اینترنت، دستگاه های تلفن همراه، رسانه های اجتماعی، موتورهای جستجو و سایر کانال ها برای دستیابی به مصرف کنندگان است. برخی از کارشناسان بازاریابی، دیجیتال مارکتینگ را یک تلاش کاملاً جدید می دانند که نیاز به روشی جدید برای نزدیک شدن به مشتری و روش های جدید برای درک چگونگی رفتار مشتریان در مقایسه با بازاریابی سنتی دارد. در ادامه، بیشتر در این حوزه اطلاعات را به دست خواهیم آورد.

شرکت دیجیتال مارکتینگ

شرکت دیجیتال مارکتینگ به مجموعه ای حرفه ای و متخصص گفته می شود که در راستای اهداف تبلیغات در فضای آنلاین، مدیران کسب و کارها را یاری می کند. کارشناسان مختلف در بخش های متنوع فعالیت می کنند و هر یک، یک مسئولیت های ویژه ای بر عهده دارند. در ادامه این قسمت با بخش های یک شرکت دیجیتال مارکتینگ و کارمندان آن آشنا می شویم:

 • مدیر سئو
  KPI های اصلی: کنترل ترافیک طبیعی سایت
  به طور خلاصه، مدیران SEO می توانند رتبه کسب و کار را در گوگل ارتقا دهند. با استفاده از روش های متنوع در بهینه سازی برای موتورهای جستجو، این مدیران ممکن است مستقیماً با تولیدکنندگان محتوا کار کنند تا از محتوای تولید شده در Google بازخورد خوبی به دست آورند – حتی اگر شرکت نیز این محتوا را در رسانه های اجتماعی منتشر کند.
 • متخصص بازاریابی محتوا
  KPI های اصلی: زمان ماند در صفحه، ترافیک کلی وبلاگ یا وبسایت، مشترکین کانال های اجتماعی
  متخصصان بازاریابی محتوا، سازندگان محتوای دیجیتال هستند. آنها غالباً برنامه های وبلاگ نویسی شرکت را ارزیابی می کنند و یک استراتژی محتوا ارائه می دهند که شامل فیلم و ویدیو نیز هست. این متخصصان غالباً برای اطمینان از میزان بازدید از محصولات و یا صفحات راه اندازی شده در مشاغل با محتوای تبلیغاتی در هر کانال دیجیتال، با افراد در بخش های دیگر همکاری می کنند.
 • مدیر رسانه های اجتماعی
  نقش مدیر رسانه های اجتماعی در دیجیتال مارکتینگ به راحتی از این عنوان استنباط می شود، اما اینکه کدام شبکه های اجتماعی را برای شرکت مدیریت می کنند به نوع و شیوه کسب و کار بستگی دارد. مهمتر از همه، مدیران رسانه های اجتماعی یک برنامه ارسال برای محتوای نوشتاری و تصویری شرکت تعیین می کنند. این کارمندان همچنین ممکن است با متخصصان بازاریابی محتوا همکاری کنند تا بتوانند استراتژی هایی را تهیه نموده و معین کنند که محتوا را برای کدام شبکه اجتماعی باید ارسال نمایند.

آیا دیجیتال مارکتینگ برای همه مشاغل مفید است؟

دیجیتال مارکتینگ می تواند برای هر تجارت و در هر صنعتی کار کند. صرف نظر از آنچه شرکت شما به فروش می رساند، بازاریابی دیجیتال هنوز مستلزم ایجاد بستری برای شناسایی نیازهای مخاطبان و ایجاد محتوای آنلاین و با ارزش است. با این حال، به این معنا نیست که همه مشاغل باید یک استراتژی بازاریابی دیجیتال را به همان روش، مشترک و تکراری، پیاده سازی کنند.

 • دیجیتال مارکتینگ B2B
  اگر شرکت شما در حوزه یک تجارت (B2B) مشغول به فعالیت است، احتمالاً تلاش های دیجیتال مارکتینگ شما در حول یک رهبری آنلاین، متمرکز است و هدف نهایی این است که شخص بتواند با یک فروشنده صحبت کند. به همین دلیل، هدف اصلی استراتژی بازاریابی شما، جذب و تبدیل بازدیدکنندگان به خریداران از طریق وب سایت است؛ چیزی که بتواند به خوبی از کانال های دیجیتال پشتیبانی کرده و کیفیت عملکردی را نیز ارتقا دهد. فراتر از وب سایت، احتمالاً سعی خواهید کرد که تلاش های خود را بر روی کانال های متمرکز بر مشاغل مانند LinkedIn متمرکز کنید.
 • دیجیتال مارکتینگ B2C
  اگر شرکت شما از نوع تجارت “شرکت – مصرف کننده (B2C)” است، بسته به قیمت محصولات، به احتمال زیاد هدف از دیجیتال مارکتینگ، جذب افراد به وب سایت است که بتواند در نهایت، آنها را تبدیل به مشتری کند بدون اینکه دیگر نیازی داشته باشید در نقش یک فروشنده با آنها صحبت کنید.

 

آموزش دیجیتال مارکتینگ – آموزش دیجیتال مارکتینگ رایگان

درست 50 سال پیش، ایده داشتن وبسایت یا کانال های تبلیغاتی آنلاین که بسیاری از وقایع را منتشر می کرد، ایده ای ناشناخته بود. امروزه، این چیزی است که مردم آن را به طور کامل تصور می کنند و با آن سروکار دارند. با این حال، با چنین تغییرات عظیم در فناوری و جامعه، تغییراتی چشمگیر در نحوه انجام کار و تبلیغات آن ایجاد می شود. بازاریابی به عنوان یک سنگ بنای اصلی برای هر تجارت موفق، در قرن بیست و یکم به سرعت در حال تغییر است. در حال حاضر بازاریابی موفقیت آمیز، دیجیتال مارکتینگ است، به همین دلیل آموزش دیجیتال مارکتینگ در بازار کار امروز، برای یک شغل، شکوفایی و برای هر فرد حرفه ای که علاقه مند به ادامه ارتباطات باشد، بسیار مهم است.

 • بازاریابی، مدام در حال تحول است
  این درک همواره وجود داشت که روش های قدیمی بازاریابی مانند بیلبوردهای تبلیغاتی در کنار جاده یا حتی تبلیغات 30 ثانیه ای در تلویزیون، کارایی خود را از دست می دهند. این بدان معنا نیست که در واقع بازاریابی در حال از بین رفتن است.
  با روش های آنلاین تبلیغاتی و جذب مشتری، آموزش دیجیتال مارکتینگ بسیار مهم است. اگر بازاریابی سنتی دیگر کار نمی کند، پس تکلیف چیست؟

“رسانه های آنالوگ” مانند تلویزیون، تبلیغات چاپی و رادیو هنوز پابرجا هستند، اما آنها دیگر هیچ نقشی در جذب مصرف کنندگان ایفا نمی کنند!

رایانه ها به شکل رومیزی، لپ تاپ یا تلفن هوشمند همه جا به مرکز اکثر فعالیت های روزانه تبدیل شده اند. در حقیقت، تلفن هوشمند، محبوب ترین دستگاه رایانه ای در جهان است. این تعداد بسیار زیاد در مقایسه با ارقام مربوط به مشاهده تلویزیون، تیراژ روزنامه ها یا شنوندگان رادیو است. بنابراین، آموزش دیجیتال مارکتینگ در این دنیای جدید و دیجیتالی چه چیزی را پوشش خواهد داد؟

 • بازاریابی هدفمند، بازاریابی مؤثر است
  روش های رسانه ای آنالوگ دو ضعف عمده برای بازاریابان دارد:
 1. رسانه آنالوگ، منفعل است و در جمع آوری داده ها ضعیف است. به عنوان مثال یک تبلیغ تلویزیونی همانند یک برنامه آتش بازی است؛ آتش بازی در هوا پراکنده می شود، نور و سر و صدا ایجاد می کند در حالی که همه مخاطبان می توانند آن را تماشا کنند؛ سپس همه آنها به خانه می روند و برنامه پایان می پذیرد.
 2. میزان ارتباط بین بازاریابی، رسانه و مخاطب؛ این روش، کاملاً یک طرفه است. مخاطب هیچ راهی برای تعامل با رسانه ها ندارد. آنها فقط می توانند آن را مصرف کنند. یک بازاریاب هیچ تعاملی با مصرف کننده ندارد.

همه اینها بدان معناست که اکنون برای مشاغل، بخصوص مشاغلی که به بازاریابی رسانه ای سنتی یا آنالوگ متکی هستند، لازم است تکنیک های دیجیتال مارکتینگ را نیز بیاموزند. ادامه سرمایه گذاری در بازاریابی متداول و رسانه ای، نتایج کمتری را به همراه خواهد داشت. برای نسل جدیدی از بازاریابان، دانستن چگونگی استفاده از سیستم عامل های نوین و مدرن به معنای آماده بودن برای کار است.

مزایای ارائه آموزش دیجیتال مارکتینگ

تدوین برنامه درسی برای آموزش دیجیتال مارکتینگ در حال حاضر، در حالی که میزان تقاضا زیاد و رو به افزایش است باعث می شود که مدرسان این حوزه در آینده شاهد افزایش چشمگیر ثبت نام شوند. دریافت آموزش بازاریابی دیجیتال از مشاغلی که در جلسات و دوره های آموزشی سرمایه گذاری می کنند، فراگیرانی که به دنبال اشتغال هستند، بازاریاب های دیجیتالی که می خواهند در شغل خود پیشرفت کنند و سایر علاقه مندان، در هر زمان قابل دسترسی است. سرمایه گذاری در آموزش دیجیتال مارکتینگ راهی برای متخصصان آینده است که می توانند مجموعه ای از مهارت های بسیار مطلوب را برای نیروی کار به ارمغان بیاورند.

کیفیت آموزش هنوز اهمیت دارد

هماهنگ كنندگان برنامه یا مديران كسب و كار كه به دنبال برنامه يا جلسات آموزشي دیجیتال مارکتینگ هستند دقیقاً متوجه هستند كه آموزش همواره در حال تغيير است. با وجود فن آوری های جدید، بازارها و صنایع جدید، فارغ التحصیلان و کارمندان با دانش و آموزش های مربوطه در بازاریابی دیجیتال، نیاز روزافزونی برای آموزش های دیجیتال مارکتینگ وجود دارد. برای حفظ اهمیت این تکنیک، آموزش های با کیفیت باید مبتنی بر شرایط موجود در بازار و نیروی کار تنظیم شوند. مؤسسات باید در ارائه آنچه برای فراگیران خود ایجاد می کنند، حساس تر باشند؛ در حالی که مشاغل نیز برای کارکنان، فرصت هایی را فراهم کنند تا مهارت های خود را ارتقا دهند.

تحقیق در مورد بازار و تهیه یک برنامه از ابتدا یا به روز کردن یک نسخه قدیمی تر در دیجیتال مارکتینگ، زمان می برد. به همین دلیل است که بسیاری از شرکت ها با متخصصان همکاری می کنند تا محتوا و برنامه های یادگیری را ارائه دهند که می تواند شکاف های موجود در کسب و کار آنها را پر کند؛ یا یک برنامه موجود را تقویت کنند تا دانش و ارزش بیشتری ارائه دهد. یک آموزش ارزشمند دیجیتال مارکتینگ (برای دانشجویان و مشاغل) نباید شبیه ارائه یک مدرک دیپلم باشد. دوره ها و مباحث باید تمام استراتژی ها، ابزارها و گرایش هایی را که افراد را برای موقعیت ها و چالش های واقعی آماده می کند، شامل شود. آموزش دیجیتال مارکتینگ، منطقه ای از توسعه حرفه ای است که با توجه به ماهیت متغیر بودن مشاغل در صنایع و ادارات، هر ساله در حال افزایش است.

 

معرفی ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

در اینجا به برخی از رایج ترین تاکتیک های دیجیتال مارکتینگ و کانال های مرتبط در هر یک می پردازیم.

 

بهینه سازی برای موتور جستجو (SEO)

این فرآیند بهینه سازی، وب سایت شما برای “رتبه” بالاتر در صفحات نتایج موتور جستجو نمایش می دهد؛ در نتیجه میزان ترافیک طبیعی (یا رایگان) وب سایت شما افزایش می یابد. کانال هایی که از SEO بهره می برند شامل وب سایت ها، وبلاگ ها و اینفوگرافیک ها هستند. به منظور ایجاد ترافیک واجد شرایط به وب سایت شما، چندین روش برای نزدیک شدن به اصول سئو وجود دارد. این موارد شامل قسمت های زیر است:

 • SEO در صفحه: این نوع سئو هنگام جستجوی وب سایت روی کلیه مطالبی که در صفحه وجود دارد تمرکز می کند. با تحقیق در مورد کلمات کلیدی برای حجم جستجوها و هدف می توانید به سؤالات خوانندگان پاسخ دهید و در صفحات نتایج موتور جستجو، رتبه بندی کنید.
 • SEO off page: این نوع سئو هنگام جستجو برای بهینه سازی وب سایت، بر روی کلیه فعالیت هایی که “خارج از صفحه” انجام می شود متمرکز شده است. این تعریف همچنین به عنوان بک لینک شناخته می شود. تعداد ناشرانی که به شما پیوند دارند، اعتبار و شهرت نسبی آن ناشر تا اندازه ای بر کلمات کلیدی مورد نظر تأثیر می گذارد. با برقراری ارتباط با ناشران دیگر، نوشتن پست های مهمان در وب سایت ها (و پیوند دادن به وب سایت خود) و جلب توجه از خارج سایت، می توانید از بک لینک های مورد نیاز برای جابجایی وب سایت خود بر روی تمام SERP های مناسب استفاده کنید.
 • سئو فنی: این نوع سئو بر روی پس زمینه وب سایت شما و نحوه کدگذاری صفحات شما تمرکز دارد. فشرده سازی تصویر، داده ها و بهینه سازی پرونده های CSS، همه اشکالی از SEO فنی هستند که می توانند سرعت بارگذاری وب سایت شما را افزایش دهند – یک عامل مهم رتبه بندی در نظر موتورهای جستجوگر مانند گوگل است.

 

بازاریابی محتوا

این اصطلاح به معنای ایجاد و ارتقای دارایی های محتوا به منظور ایجاد آگاهی از برند، رشد ترافیک، رهبری و جذب مشتریان است. کانالهایی که می توانند در استراتژی بازاریابی محتوای شما نقش ایفا کنند عبارتند از:

 • پست های وبلاگ: نوشتن و انتشار مقالات در وبلاگ شرکت به شما کمک می کند تا تخصص صنعت خود را نشان داده و ترافیک جستجوی طبیعی را برای تجارت خود ایجاد کنید. این در نهایت به شما فرصت بیشتری می دهد تا بازدید کنندگان وب سایت را به مخاطبان منتخب خود تبدیل کنید.
 • کتاب های الکترونیکی: کتابهای الکترونیکی، تصاویر و مطالب با فرم طولانی مشابه به آموزش بیشتر، به افزایش بازدید کنندگان وب سایت کمک می کند. همچنین این امکان را به شما می دهد تا اطلاعات برای مخاطب تولید کنید و افراد را از طریق یک محتوای تأثیرگذار به سمت خرید کردن تشویق کنید.
 • اینفوگرافیک: اینفوگرافیک نوعی محتوای بصری است که به بازدید کنندگان وب سایت کمک می کند تا مفهومی را که می خواهید برای یادگیری ارائه دهید، تجسم کنند.

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

بازاریابی رسانه های اجتماعی یکی از روش های دیجیتال مارکتینگ است و باعث محبوبیت برند و محتوای شما در کانال های رسانه های اجتماعی می شود. این روش، آگاهی از برند، بازدید و ترافیک و تولید مسیرهایی را برای مشاغل شما افزایش می دهد. کانال هایی که می توانید در بازاریابی رسانه های اجتماعی استفاده کنید عبارتند از:

 • فیس بوک
 • توییتر
 • لینکدین
 • اینستاگرام
 • اسنپ چت
 • پینترست

اگر در سیستم عامل های اجتماعی تازه کار هستید می توانید از ابزاری مانند HubSpot برای اتصال کانال هایی مانند LinkedIn و Facebook در یک مکان استفاده کنید. به این ترتیب شما می توانید به راحتی مطالب را برای چندین کانال به طور همزمان برنامه ریزی کنید و تجزیه و تحلیل از طریق سیستم عامل را نیز کنترل کنید. در کنار اتصال به حساب های اجتماعی برای اهداف ارسال محتوا، می توانید صندوق ورودی رسانه های اجتماعی خود را نیز در HubSpot تلفیق کنید، بنابراین می توانید پیام های مستقیم خود را در یک مکان دریافت کنید.

پرداخت به ازای هر کلیک (PPC)

PPC روشی برای هدایت ترافیک به وب سایت شما با پرداخت هزینه ای از سوی یک ناشر به ازای هر بار کلیک بر روی تبلیغ شما است. یکی از متداول ترین انواع PPC ، Google Ads است که به شما امکان می دهد برای صفحات برتر موتورهای جستجوگر گوگل با قیمتی “در هر کلیک” از پیوندهایی که قرار می دهید، پرداخت کنید. کانال های دیگری که می توانید از PPC استفاده کنید عبارتند از:

 • تبلیغات پرداخت شده در فیس بوک: در اینجا کاربران می توانند مبلغی را برای سفارشی کردن یک فیلم، ارسال تصویر یا نمایش پرداخت کنند؛ به این ترتیب، فیس بوک آن را در خبرنامه افرادی که با مخاطبان تجارت شما مطابقت دارند، منتشر می کند.
 • تبلیغات توییتر: در اینجا کاربران می توانند مبلغی را برای ارسال اخبار یا مشخصات نمایه در فیدهای خبری مخاطبان خاص هزینه می كنند؛ همگی برای تحقق یك هدف خاص برای كسب و كار شما استوار هستند این هدف می تواند افزایش ترافیک وب سایت، دنبال کنندگان بیشتر توییتر، مکالمات توییت یا حتی دانلود برنامه ها باشد.
 • پیام های حمایت شده در LinkedIn: در اینجا کاربران می توانند مبلغی را ارسال کنند که مستقیماً برای کاربران خاص LinkedIn بر اساس صنعت و پیشینه خود ارسال می شود.

بازاریابی ایمیلی

شرکت ها از بازاریابی ایمیلی به عنوان راهی برای برقراری ارتباط با مخاطبان خود استفاده می کنند. ایمیل اغلب برای تبلیغ محتوا، تخفیف ها و رویدادها و همچنین جهت هدایت مردم به سمت وب سایت مشاغل استفاده می شود. انواع ایمیل هایی که ممکن است در یک کمپین بازاریابی از طریق ایمیل ارسال کنید عبارتند از:

 • خبرنامه اشتراک وبلاگ
 • ایمیل های پیگیری شده برای بازدید کنندگان وب سایت که چیزی دانلود کرده اند
 • ایمیل استقبال مشتری
 • تبلیغات به اعضای برنامه ها
 • نکات یا ایمیل های سری مشابه برای رضایتمندی مشتری

اصول دیجیتال مارکتینگ

هر بازاریاب باید بداند که چگونه می تواند کمپین ها را با استفاده از طیف وسیعی از ابزارها و تکنیک های دیجیتال مارکتینگ پیاده سازی کند. این دوره عملی شما را با دانش برنامه ریزی و اجرای برنامه های ارتباطات دیجیتالی مؤثر با استفاده از تمام کانال های اصلی دیجیتال، آشنا خواهد کرد.

در اصول دیجیتال مارکتینگ، شما یاد خواهید گرفت که چگونه:

 • مشتریان جدید را با استفاده از کانال های جستجوگر، تبلیغات آنلاین و کانال های دیجیتال به دست آورید
 • افزایش تعامل از طریق وب سایت، کانال های اجتماعی و محتوا
 • ایجاد روابط قوی تر از طریق بازاریابی ایمیلی
 • یک روش آزمون و یادگیری و نحوه ارزیابی عملکرد کمپین تهیه کنید

اصول دیجیتال مارکتینگ برای افرادی طراحی شده است که می خواهند با هدف بهبود فعالیت های بازاریابی دیجیتالی خود و همچنین سنجش اثربخشی آنها، از مهارت ها و تکنیک های کلیدی دیجیتال مارکتینگ آگاهی بیشتری کسب کنند. این امر به ویژه برای افراد یا بازاریابی دیجیتال (یا جنبه های خاصی از آن) و یا کسانی که مایل به فعالیت در این حوزه هستند، مفید است.

 

نتایج یادگیری اصول دیجیتال مارکتینگ چیست؟

 • چگونگی پیاده سازی ابزارها و تکنیک های کلیدی بازاریابی دیجیتال را درک می کنید
 • ایجاد یک وب سایت جذاب و یک برنامه محتوا
 • یاد بگیرید که چگونه سایت خود را برای افزایش تعامل، بهینه کنید
 • از کلمات کلیدی برای ایجاد استراتژی جستجو و محتوای خود استفاده کنید
 • چگونگی به حداکثر رساندن اثربخشی تبلیغات نمایشگر و رسانه های اجتماعی برای هدایت ترافیک را درک می کنید
 • بیاموزید که چگونه با کلمات کلیدی تأثیرگذار، به مخاطبان گسترده تری دسترسی پیدا کنید
 • درک کنید که کانال های اجتماعی برای مخاطبان هدف شما مناسب هستند
 • حداکثر تعامل و رسیدن به رسانه های اجتماعی
 • درک کنید که چه زمانی یک برنامه تلفن همراه تهیه کنید و چه زمانی محتوای وب را فعال کنید
 • اصول مهم بازاریابی ایمیل مؤثر را بیاموزید
 • در مورد ابزارها و تکنیک های اندازه گیری کمپین های دیجیتال اطلاعات کسب کنید
 • در طول روز از یک مطالعه موردی استفاده کنید تا نحوه استفاده عملی از مهارت ها و تکنیک ها را مشاهده کنید

رشته دیجیتال مارکتینگ

قطعاً شما قبلاً مهارت هایی را در مورد دیجیتال مارکتینگ کسب کرده اید. شاید شما بخواهید شغل خود را در این مسیر تازه را آغاز کنید. در اینجا ، یک سطح مشخص برای همه تعیین نشده است. انستیتوی دیجیتال مارکتینگ دوره هایی را در دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی آنلاین، فروش دیجیتال و شبکه های اجتماعی، استراتژی و برنامه ریزی دیجیتال، بازاریابی رسانه های اجتماعی، بازاریابی موبایل و بازاریابی جستجو ارائه می دهد – فقط حوزه مورد علاقه خود را انتخاب کنید. امروزه می توانید در یک مدت زمان کوتاه چند ماهه به یک متخصص بازاریابی دیجیتال تبدیل شوید.

چگونه بازاریابی دیجیتال می تواند به رشد تجارت شما کمک کند؟ چرا بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ برای تجارت شما مهم است؟

در یک دوره آموزش بازاریابی دیجیتال، کاربران آنلاین زیادی در جستجوی این هستند که بتوانند مشتریان بیشتری را به سمت کسب و کار خود جلب کنند. بسیاری از مدیران به این نیاز دارند تا از خدمات یک مشاور بازاریابی دیجیتال هم بهره ببرند. این دوره های آنلاین و برخی از دوره های حضوری دیجیتال مارکتینگ می تواند به رشد و ارتقای یک کسب و کار کمک کند.

چرا بازاریابی آنلاین اهمیت دارد؟

شاید شما هم شنیده باشید که برای ایجاد یک تجارت آنلاین، الزاماً به یک وب سایت احتیاج دارید، اما داشتن یک وب سایت، فقط می تواند یک مزیت رقابتی لازم برای رشد تجارت آنلاین باشد اما جزئیات کامل را در اختیار شما قرار نمی دهد. وب سایت شما برای جذب کاربران اینترنت و مشتری به وب سایت شما به یک استراتژی بازاریابی موثر نیاز دارد. اگر هیچ کاربری در فضای آنلاین نتواند وب سایت شما را پیدا کند، چگونه خواهند توانست از شما خرید کنند؟

تنها راه جذب مشتری به سایت، استفاده از تکنیک های مناسب بازاریابی دیجیتال مانند سئو، PPC، بازاریابی محتوا، بازاریابی در شبکه های اجتماعی و موارد دیگر است. اینها تمام مواردی است که بهترین مشاور بازاریابی دیجیتال به شما ارائه می دهد. حتی با شرکت در دوره های آموزش بازاریابی دیجیتال در اصفهان هم می توانید به راحتی اینها را فرابگیرید. بازاریابی آنلاین (بازاریابی دیجیتال) از نظر هزینه مقرون به صرفه است زیرا برای ایجاد کمپین های سفارشی برای جذب بهتر مخاطبان، مؤثر می باشد. به این ترتیب، با این تکنیک ها می توان بازار هدف را مطابق با علایق آنها به سمت یک کسب و کار جذب نمود.

یک کمپین بازاریابی دیجیتال می تواند اهداف تعریف شده را ردیابی کند و به تحلیل داده ها نیز کمک می کند؛ چیزی که برای مقیاس بندی و بهینه سازی کمپین بازاریابی به روش بهتر، می تواند فاکتور حیاتی باشد. ابزارها و تکنیک های بازاریابی دیجیتال به صاحبان مشاغل کمک می کند تا از مزایای رقابتی و فرصت های رشد کسب و کار خود آگاه شوند. خدمات مشاوره بازاریابی دیجیتال در اصفهان و دوره های آموزش بازاریابی دیجیتال می تواند این مسیر را ساده تر و هموارتر سازد. در ادامه این قسمت، برخی از دلایل ارائه شده اند که نشان می دهند سرمایه گذاری در بازاریابی دیجیتال تصمیمی عاقلانه برای بازاریابی موثر تجارت آنلاین است.

چرا به خدمات مشاوره بازاریابی دیجیتال نیاز داریم؟

 • یک مشاور بازاریابی دیجیتال، ابزار مناسب برنامه ریزی دقیق را در اختیار دارد
  اولین دلیل استفاده از خدمات مشاور بازاریابی دیجیتال یا آژانس بازاریابی دیجیتال این است که آنها این امکان را دارند که با استراتژی و تکنیک های مناسب، تجارت و کسب و کار شما را به پیشرفت بهتری برسانند. این افراد از ابزارهای مناسب برای ایجاد یک کمپین موفق و معنادار، به دست آمده بر اساس مطالعه بازار هدف کسب وکار شما، استفاده می کنند.
 • با مشاوره بازاریابی دیجیتال، به سادگی برنامه زمانی و اهداف تجاری خود را به اشتراک می گذارید
  استفاده از خدمات یک آژانس بازاریابی اینترنتی می تواند به شما کمک کند تا تمرکز بیشتری بر روی تجارتتان داشته باشید. مسئولیت مشاوره با یک تیم جدید مشاوره، هزینه های آموزش بازاریابی دیجیتال، منابع و زمان برای آموزش، بر عهده مشاور بازاریابی دیجیتال یا آژانس دیجیتال مارکتینگ است.
  این در حالی است که یک آژانس بازاریابی دیجیتال می تواند زمانی مفید واقع شود که شما برای دستیابی به نتایج دلخواه، به سادگی، اهداف و بازه زمانی تجاری خود را با آنها به اشتراک بگذارید.
 • با خدمات مشاوره بازاریابی دیجیتال، ایده های جدید به دست می آورید
  دنیای بازاریابی دیجیتال، پایدار نیست و هر بار، وضعیت، تغییر می کند. همیشه نمی توان گفت شما موفق هستید یا صرفاً به شکست محکوم هستید! یک شرکت بازاریابی دیجیتال می تواند در یافتن ایده ها و دیدگاه های جدید به شما کمک کند؛ ایده ها و نظریاتی که می توانند شما را به نتیجه دلخواه سوق دهد. همچنین یک آژانس بازاریابی دیجیتال به شما کمک می کند بینش و گزارش روشنی در مورد یافتن و انتخاب کلمات کلیدی و نحوه تعامل با مشتریان به دست بیاورید.
 • مشاور بازاریابی دیجیتال کمک می کند نتایج قابل اندازه گیری تجارت خود را بررسی کنید
  ROI چیزی است که اندازه گیری آن در اکثر مواقع، دشوار است. با این حال، مشاور بازاریابی دیجیتال در یک آژانس بازاریابی می تواند در تعیین شاخص کلیدی عملکرد (KPI) و ROI به شما کمک کند. مشاوران در این مرکز همچنین به شما کمک می کنند معیارهای مهمی را که باید از طریق کانال های مختلف بازاریابی دنبال کنید، تعیین نمایید.

با خدمات مشاوره بازاریابی دیجیتال در اصفهان هم می توانید کارایی کمپین های تبلیغاتی خود را ارزیابی کنید. شما قادر خواهید بود بر اساس گزارش های ماهانه ارائه شده توسط آژانس، تصمیمات کلیدی و مهم برای تجارت خود بگیرید. بسیاری از این مفاهیم را می توانید حتی با دوره های آموزش بازاریابی دیجیتال هم به دست آورید. اما به شما پیشنهاد می دهیم که از این روش ها تحت نظر یک مشاور بازاریابی دیجیتال در اصفهان استفاده کنید.

آژانس بازاریابی دیجیتال مناسب را برای شغل خود پیدا کنید…

واقعیت این است که یک آژانس بازاریابی دیجیتال می تواند به سرعت، تجارت شما را نسبت به سایر تکنیک های بازاریابی، رشد دهد. با استفاده از دیجیتال مارکتینگ می توانید فوراً کمپین خود را شروع کرده و نتایج آن را مشاهده کنید. خدمات مشاوره بازاریابی دیجیتال در اصفهان را از ما بخواهید…