یکی از مهم ترین امور در کسب و کار و دیجیتال مارکتینگ، تجربه مشتری می باشد. تجربیات مشتری، شامل احساساتی هستند که در فروش مستقیم و غیر مستقیم کالا ها در میان خریدار و فروشنده قرار می گیرند. زمانی که شما بتوانید در فروشگاه خود، یک حس خوبی به مشتری خود بدهید موجب می شود تا او بتواند احساس خوبی نسبت به کسب و کار شما داشته باشد و در نتیجه بتواند با اشتیاق بیشتری از شما خرید کند و برای خرید مجدد کالا به فروشگاه شما بیاید و شما بتوانید لیست مشتریان ثابت خود را پر کنید.

مزایای تجربه مشتری

یکی از مهم ترین بخش های تجربیات مشتری، افزایش مشتریان می باشد. همانطور که می دانید، امروزه می بایست هزینه های بسیار بالایی را پرداخت کنید تا بتوانید مشتریان را مجذوب کسب و کار خود نمایید. به همین دلیل، اگر به گونه ای رفتار کنید که آن ها دیگر تمایلی به خرید از فروشگاه شما نداشته باشند، تمامی هزینه های شما جهت تبلیغات و جذب مشتری به هدر می رود. اما، با استفاده از تجربیات مشتری موجب می شود تا مشتریان علاقه بیشتری به کسب و کار پیدا نمایند و در نتیجه برای خرید کالا مجددا به فروشگاه شما بیایند.

یکی دیگر از مزایای تجربه مشتری، افزایش در آمد می باشد. زمانی که شما بتوانید یک حس بسیار خوب به مشتریان خود ارائه کنید و با یک رفتار شایسته و پسندیده، آن ها را نسبت به فروشگاه خود علاقه مند سازید، موجب می شود تا آن ها فروشگاه شما را به دوستان و اطرافیان خود معرفی نمایند و در نتیجه شما بتوانید مشتریان بسیار زیاد تری داشته باشید و علاوه بر آن، در کمترین زمان ممکن در آمد خود را چندین برابر کنید و به موفقیت های زیادی دست یابید.

ایجاد حس وفاداری به مشتری، یکی دیگر بخش های مهم تجربه مشتری می باشد. همانطور که در بخش های قبل به آن اشاره شد، زمانی که مشتری وارد فروشگاه شما می شود از شما توقع یک رفتار شایسته و پسندیده دارد. زمانی که شما بتوانید مطابق اخلاق فردی هر فرد با او رفتار کنید و بتوانید رضایت مشتری را نسبت به کسب و کار خود جلب نمایید، موجب می شود تا مشتری تمایل بیشتری برای خرید از فروشگاه شما داشته باشد و در نتیجه محل دیگری را برای خرید انتخاب نکند. این امر سبب می شود تا شما بتوانید مشتریان ثابت بسیار زیادی داشته باشید و نگران امنیت شغلی خود نباشید.

اصطلاحات مهم در تجربه مشتری

رضایت مشتری، یکی از اصطلاحات بسیار مهم در تجربیات مشتری محسوب می گردد. رضایت مشتری، یعنی اینکه شما بتوانید با استفاده از تجربیات خود مشتریان را به کسب و کار خود فرا بخوانید و با ارائه محصولات خوب، رفتار شایسته و پسندیده و تعدد محصولات بتوانید رضایت مشتریان را کسب نمایید. یکی دیگر از اصطلاحات در تجربیات مشتری، وفاداری مشتری می باشد. وفاداری مشتری بدان معنی است که فروشگاه شما را به فروشگاه ها و کسب و کار های دیگر ترجیح می دهد و تمایل بیشتری برای خرید از فروشگاه شما دارد.

خدمات مشتری، از اصطلاحات تجربه مشتری به حساب می آید که بسیار مهم می باشد. خدمات مشتری، یعنی از بدو ورود مشتری تا خروج آن از فروشگاه و برطرف نمودن نیاز آن با ارائه کالا خوب با قیمتی مناسب و منصفانه و رفتار شایسته و پسندیده با مشتری می باشد.

بازخورد مشتری، یکی دیگر از اصطلاحات پر کاربرد تجربیات مشتری محسوب می شود. زمانی که شما بتوانید رفتار بسیار خوبی با مشتریان خود داشته باشید و بتوانید کالا های مورد نیاز آن ها را با بهترین قیمت و کیفیت ارائه نمایید، موجب می شود تا شما بازخورد رفتار خود را مشاهده نمایید و بتوانید مشتریان بیشتری داشته باشید.

همانطور که در بخش های قبل به آن اشاره شد، امروزه جذب مشتری و تبلیغات امری پر هزینه محسوب می شود که می بایست به نکات حساسی توجه نمایید تا هزینه هایی که برای جذب مشتری و تبلیغات پرداخت کرده اید، به هدر نرود. بهترین راه برای جذب مشتریان و کسب رضایت آن ها از فروشگاه خود، استفاده از ارکان تجربه مشتری می باشد. با استفاده از ارکان و نکات تجربیات مشتری می توانید تعداد مشتریان خود روز به روز زیاد تر کنید و در کمترین زمان ممکن به در آمد بالایی برسید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.