اینفوگرافیک یا اطلاع نگاشت، شامل تصاویری می باشد که اطلاعاتی درون آن از جمله نمودار ها قرار دارد. در بسیاری از مواقع، ممکن است مشاهده کرده باشید که در وبسایت های اطلاع رسانی رمز ارز ها یا دیگر وبسایت ها، یک محتوای تصویری وجود دارد که بر روی آن یک نمودار یا اطلاعاتی قرار دارد و شما با مشاهده آن می توانید به پاسخ سوال خود برسید. اطلاع نگاشت ها، می تواند یکی از مهم ترین بخش های دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی های اینترنتی باشند. در ادامه با ما همراه باشید تا با اطلاع نگاشت ها بیشتر آشنا شوید.

اینفوگرافیک از چند بخش تشکیل شده است؟

اینفوگرافیک، تشکیل شده از دو بخش اینفو به معنای اطلاعات و گرافیک به معنای تصویر؛ به عنوان مثال، شما مقداری ارز خریداری نموده اید و می خواهید نوسانات آن را مشاهده نمایید. اعداد و ارقام، به تنهایی نمی توانند نوسانات بازار را برای شما شرح دهند. به همین دلیل، از اطلاع نگاشت ها استفاده می شود. استفاده از اطلاع نگاشت موجب می شود تا شما بتوانید تمامی نوسانات بازار را به خوبی مشاهده نمایید و بدون آن که نیاز داشته باشید کسی آن را برای شما تشریح نماید، خود به تنهایی بتوانید متوجه نوسانات و جزئیات بشوید.

چهار مرحله اصلی اینفوگرافیک

اولین مرحله اصلی اطلاع نگاشت، انتخاب موضوع مناسب می باشد. برای آن که بتوانید موضوعات خوب و پر طرفداری را انتخاب نمایید، می بایست در وبسایت های دیگر جستجو کنید تا بتوانید داغ ترین مبحث ها را بیابید و موضوع خود را طبق آن ها انتخاب نمایید. اما اگر برای انتخاب موضوع اطلاع نگاشت، نتوانید از بحث های داغ و مهم استفاده نمایید، ممکن است با مشکل مواجه بشوید و کمتر کسی برای بازدید از وبسایت حاضر شود. به عنوان مثال، اگر موضوع خود را رمز ارز دیجیتال قرار دهید، موجب می شود تا بتوانید بازدید های فراوانی داشته باشید.

مرحله دوم اینفوگرافیک، ساده سازی می باشد. ساده سازی با کمک اطلاع نگاشت، فرآیندی می باشد که شما می توانید با استفاده از اطلاعات جمع آوری شده و تخصصی، آن ها را به اطلاعات ساده و قابل مفهوم برای عام تبدیل نمایید. این امر موجب می شود تا تمامی افراد، حتی آن هایی که سطح سواد ضعیفی دارند بتوانند متوجه موضوع شما بشوند. البته، فراموش نکنید که در هنگام ساده سازی مطالب جمع آوری شده، می بایست نکته ای را از قلم نیاندازید و تمامی مطالب را به صورت کامل و جامع در اطلاع نگاشت خود قرار دهید.

مرحله سوم اینفوگرافیک، ساخت اطلاع نگاشت از روند های بازار و جامعه می باشد. امروزه، بیش از 85 درصد افراد به دنبال آخرین خبر ها درباره قیمت کالا ها و ارز ها می باشند. به همین دلیل، اگر بتوانید اطلاع نگاشت خود را مربوط به قیمت کالا ها و انواع ارز ها درست کنید، موجب می شود تا افراد بیشتری جذب وبسایت شما بشوند و در نتیجه شما بتوانید موفقیت های زیادی را کسب نمایید. البته، فراموش نکنید که اگر اطلاعات نادرستی را درون اطلاع نگاشت قرار دهید، موجب می شود تا افراد فقط یک بار وبسایت شما را بازدید نمایند و برای مرتبه دوم، از وبسایت شما استفاده نکنند.

آخرین مرحله اینفوگرافیک، توزیع مناسب می باشد. همانطور که می دانید، امروزه بسیاری از افراد اوقات خود را در وبسایت ها و شبکه های اجتماعی سپری می کنند. اما مسئله اینجا است که باید بدانید در کدام وبسایت اطلاع نگاشت خود را قرار دهید تا بازخورد بیشتری داشته باشد. به همین دلیل، می بایست پس از تولید و اتمام اطلاع نگاشت به دنبال وبسایت ها و کانال های شبکه های اجتماعی پر بازدید باشید تا بتوانید اطلاع نگاشت بدست آمده خود را درون آن ها منتشر نمایید و موفق بشوید.

همانطور که در بخش های قبل به آن اشاره شد، اینفوگرافیک در زندگی امروزه ما نقش بسزایی دارد. جالب است بدانید که هر روزی که افراد از خواب بیدار می شوند، به دنبال نمودار صحیح قیمت ها می باشند. به همین دلیل، می بایست تولید اطلاع نگاشت بسیار دقیق انجام شود. برای آن که بتوانید یک اطلاع نگاشت بسیار قوی و بدون نقصی داشته باشید، می بایست طبق قوانین و چهار گام اصلی اینفوگرافیک پیش بروید تا بتوانید از طریق اطلاع نگاشت، به موفقیت و در آمد خوبی برسید. برای مطالعه مقاله پادکست اینجا کلیک کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.