اینستاگرام مارکتینگ و خدمات بازاریابی در اینستاگرام

اینستاگرام مارکتینگ

اینستاگرام مارکتینگ یا بازاریابی اینستاگرام در حال حاضر یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین روش های بازاریابی دیجیتال است. از زمانی که اینستاگرام در سال ۲۰۱۰ راه اندازی شد، دنیای رسانه های اجتماعی را با یک تحول و تغییر عظیم روبرو کرد. کاربران شبکه اینستاگرام در تمام جهان، عکس ها، تصاویر و فایل های ویدیویی خود را به اشتراک می گذارند؛ چیزی که هم اکنون به عنوان پیج اینستاگرام میشناسیم.

اینستاگرام یک پلتفرم مورد علاقه برای بیشتر از ۹۰ درصد کاربران در سراسر جهان است. جای تعجب نیست که متخصصان بازاریابی دیجیتال از این رسانه به عنوان یک ابزار کارآمد برای موفقیت و تبلیغات استفاده کنند. روش های اینستاگرام مارکتینگ، مزایا و معایب خاص خود را دارد. بازاریابان از این شبکه برای به اشتراک گذاری عکس استفاده می کنند. حتی برخی از متخصصان که در بازاریابی شبکه های اجتماعی فعالیت می‌ کنند تمایل دارند مخاطبان خود را از هر گوشه و کنار جهان پیدا کنند؛ اگر در یک فضا موفق نشوند به مسیر دیگری تغییر می ‌دهند.

روش ها و استراتژی های اینستاگرام مارکتینگ آشکار است؛ فقط کافی است اندکی در این باره مطالعه کنید و اطلاعات خود را افزایش دهید. دلایل زیادی وجود دارد که کسب و کارهای آنلاین را به استفاده از روش اینستاگرام مارکتینگ هدایت می کند. نکات مهمی نیز در استفاده از شبکه اینستاگرام برای بازاریابی یا فعالیت وجود دارد. به طور کلی برای اینکه یک استراتژی اینستاگرام مارکتینگ داشته باشید باید اهداف خود را تعیین کنید و نتایجی را که به دست می آورید تجزیه و تحلیل نمایید. شاید تعجب کنید اما ریزترین نکات در بازاریابی اینستاگرام وجود دارد که اگر آن‌ ها را رعایت کنید به موفقیت می رسید.

 

اینستاگرام مارکتینگ چیست؟

اینستاگرام مارکتینگ یا بازاریابی اینستاگرام روشی است که برندها از آن برای ارتباط با مخاطبان هدف خود استفاده می کنند. به این روش، آنها پیشنهادهای خود را برای فروش محصولات یا خدمات خود به بازار عرضه می نمایند. روش های تبلیغات در اینستاگرام به تازگی محبوبیت زیادی در کاربران ایرانی نیز نصب کرده است. صدها و هزاران مدل تبلیغاتی در حوزه بازاریابی اینستاگرام وجود دارد که هر کدام مزایا و معایبی دارند.

مشابه با سایر شبکه‌ های اجتماعی نظیر فیس‌بوک و توئیتر، هر نفر می تواند یک حساب کاربری اینستاگرام ایجاد کند که مجهز به یک پروفایل و خبرنامه است. کاربران در روش‌های اینستاگرام مارکتینگ می‌ توانند سایر پیج ها را دنبال نموده، پیام ‌های خصوصی مبادله کنند، در نظرسنجی شرکت کنند و فیلم‌ ها و تصاویر را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. فیلترها و برنامه هایی که در داخل شبکه اینستاگرام قرار دارد موجب شده است این برنامه منحصر به فرد باشد. در روش اینستاگرام مارکتینگ، هر کسب و کار یا هر فرد یک پروفایل مخصوص به خود خواهد داشت. بنابراین به راحتی می تواند از تصاویر بیشتری از محصولات خدمات یا مطالب مورد نظر خود را در پیج بارگذاری کند. مسئله طراحی پست مخصوص اینستاگرام مارکتینگ، یک چالش اصلی برای کسب و کارها است؛ چرا که تصاویر با مخاطبان ارتباط برقرار می کنند.

 

اصول بازاریابی در اینستاگرام

اصول بازاریابی اینستاگرام و استراتژی ها و تکنیک هایی که در این حوزه وجود دارند به کمک کسب و کارها و شرکت ‌های تجاری می‌آیند تا بتوانند فعالیت های خود را توسعه دهند. لازم است در اجرای اینستاگرام مارکتینگ برای تجارت دقیقاً بدانیم که این روش چه سودی برای شرکت ها دارد و چگونه از آن استفاده کنند. بستر های گسترده ای در رسانه های اجتماعی وجود دارد که بازاریابان شرکت می توانند از میان آن ها گزینه ‌هایی را انتخاب کنند که بهترین فرصت ها را برای فروش و بازاریابی در اختیار آنها قرار می دهد. یکی از اصول بازاریابی اینستاگرام می‌گوید باید تعیین کنید که مخاطبان شما در چه موقعیت جغرافیایی زندگی می کنند و چه نیازی دارند و چرا باید از پیج اینستاگرام شما بازدید کنند. ارزش واقعی اینستاگرام مارکتینگ در بازاریابی محصولات بسیار آشکار و مشخص است. هر ساله میلیون ها کاربر در اینستاگرام از صفحات مختلف بازدید می‌کنند؛ حتی اگر بتوانید ۶۰ درصد از این ترافیک را در پیج خود را در اختیار بگیرید حتما موفق می شوید.

در مدیریت و برنامه ریزی برای اجرای اصول بازاریابی اینستاگرام لازم است بدانید که شبکه ‌های موجود در این رسانه تا چه میزان درگیر هستند. فرض کنید یک تجارت در حوزه محصولات ساختمانی فعالیت می کند؛ از میزان ۱۰۰ درصد از کاربران اینستاگرام، حدود ۷۵ درصد از پیج های تجاری دیدن می کنند و این به مفهوم آن است که شما می توانید با هدف قرار دادن مخاطبان، محصولات خود را معرفی کنید. برای این شرکت ساختمانی اگر بتواند تا حدود ۴۰ درصد از ۷۵ درصد کاربران تجاری را به خود جلب کند، حتما موفق می شود.

 

به اشتراک گذاری پست ها و ویدیوها و همچنین افزودن کامنت ها در پیج های پرطرفدار می تواند یکی از اصول بازاریابی اینستاگرام باشد. تمام این موارد برای کسب و کارهای تجاری، فروشگاه های اینترنتی یا کسب و کارهایی که خدمات را ارائه می‌ دهند نیز وجود دارد. یکی از اصول بازاریابی اینستاگرام به شما می‌گوید اگر بتوانید در هر پست، برچسب های مرتبط با حوزه خود را منتشر کنید، فرصت های بیشتری برای تعامل به دست می آورید. در حقیقت همان چیزی است که مدیران کسب و کارها به دنبال آن هستند.

از طرف دیگر، برنامه ریزی برای اصول بازاریابی اینستاگرام، تهیه پست های مناسب و تبلیغات در اینستاگرام، بسیار اهمیت دارد. از آنجا که بیشتر از یک میلیارد کاربر در اینستاگرام وجود دارند، این یک پلتفرم بزرگ تبلیغاتی است که تمام افراد می توانند از آن استفاده کنند. آمار نشان داده است که حدود ۲ درصد از کاربران اینستاگرام با یکدیگر تعامل دارند و این در واقع در حالی است که ارتباط در کاربران فیسبوک حدود ۲ دهم درصد است. بسیاری از استراتژی ها و برنامه ریزی برای اصول بازاریابی اینستاگرام نشان داده است که بیشترین درآمد تبلیغاتی در موبایل از طریق این شبکه بوده است.

دوره بازاریابی اینستاگرام

دوره بازاریابی اینستاگرام عبارت است از یک دوره آموزشی جامع و کامل که کاربران با استفاده از آن می توانند در این شبکه موفق عمل کنند. شرکت در دوره آموزشی اینستاگرام مارکتینگ اهمیت زیادی دارد. در این دوره های آموزشی، به خصوص کسب و کارها یا افرادی که برای خودشان به صورت مستقل کار می کنند می توانند فروش خود را افزایش دهند. سرفصل های مختلفی با عناوین مشابه در دوره بازاریابی اینستاگرام ارائه می‌شود. برخی از حوزه های کسب و کار، آموزش های خود را در این حوزه به صورت آموزش های ویدیویی در اختیار کاربران قرار می دهند و برخی دیگر نیز صرفاً به تولید محتوا در حوزه شبکه اینستاگرام می پردازند.
آموزش بازاریابی اینستاگرام شامل سر فصل ها و مباحث تقریباً مشابهی است. مباحثی نظیر الگوریتم های اینستاگرام، تعریف بازاریابی اینستاگرام، تدوین و برنامه ریزی استراتژی اینستاگرام مارکتینگ، برنامه ریزی برای استفاده از هشتگ در اینستاگرام، شیوه های مناسب برای تولید محتوا در اینستاگرام، نمونه ‌ای از این سرفصل ها هستند. یک شرکت تجاری تولیدکننده یا واردکننده یک محصول، اگر بخواهد بازاریابی اینستاگرام خود را تقویت کند دوره بازاریابی اینستاگرام نیاز دارد. صفر تا صد اینستاگرام مارکتینگ در یک دوره جامع کامل ارائه می شود. شرکت در این دوره به کاربران می آموزد که چگونه کمپین ‌های اینستاگرامی تولید کنند و راه های افزایش فروش از طریق اینستاگرام را نیز می آموزند. ابزار اینستاگرام مارکتینگ بسیار قدرتمند است. همچنین امکان تعاملات را در میان مخاطبان بیشتر از تمام نقاط جهان فراهم می آورد. اگر شما هم محصولی در اینستاگرام دارید یا خدماتی ارائه می دهید هم اکنون فرصت استفاده از این خدمات گسترده است.

بازاریابی در اینستاگرام به چه معناست؟

بازاریابی اینستاگرام به معنای بازاریابی در شبکه اینستاگرام است. این تعریف بسیار ساده است اما زیر شاخه ها و حوزه های متنوعی را شامل می شود. اگر می خواهید به بازاریابی اینستاگرام بپردازید، لازم است اصول و فنون بازاریابی صحیح را بدانید. همچنین با مهمترین راهکارها و نکات برای کار با اینستاگرام نیز آشنا باشید. اگرچه شرکت در دوره ‌های آموزشی اینستاگرام مارکتینگ می تواند به شما کمک کند اما زمانی که وارد عمل می شوید ممکن است بازخوردهایی غیر از آنچه آموخته اید به دست آورید. نگران نباشید با تلاش طولانی مدت و مستمر به نتیجه دلخواه می رسید.
در بازاریابی اینستاگرام توجه داشته باشید که میزان فالوورهای شما باید افزایش پیدا کند. تولید محتوای قوی برای اینستاگرام، شما را در این راه موفق می گرداند. همچنین اگر تعامل مثبت با سایر کاربران داشته باشید منجر به افزایش بازخورد مثبت خواهد شد که در این صورت افزایش فروش محصول یا استفاده از خدمات را در پی خواهد داشت. تمام بازاریابان اینترنتی و متخصصان حوزه دیجیتال مارکتینگ به بازاریابی اینستاگرام نیاز دارند. اینستاگرام مارکتینگ یک ابزار تخصصی و بازدهی بالا است. اگر می خواهید در این شبکه موفق شوید لازم است فعالیت مستمر و هدفمند داشته باشید. زمانی که تعداد مخاطبان به اینستاگرام شما زیاد می شود برای شما بسیار لذت بخش خواهد بود.

استراتژی های اینستاگرام مارکتینگ

ایجاد یک استراتژی اینستاگرام مارکتینگ به صورت کاملاً قوی ضرورت دارد. یک بازاریاب رسانه های اجتماعی به خوبی می داند که قبل از ورود به یک بستر جدید باید استراتژی خود را تدوین کند. از آنجایی که هر پلت فرم فرصت های جدید را ایجاد می‌کند و از ظرافت ‌های خاص خود را دارد، نمی توانید دقیقا پیش بینی کنید که در آینده تا چه میزان به موفقیت دست پیدا می کنید؛ اما اگر استراتژی اینستاگرام مارکتینگ را به درستی برنامه‌ریزی و اجرا کنید تا حدودی می توانید آینده کاری خود را حدس بزنید.

با وجود اینستاگرام، ساختن یک استراتژی اینستاگرام مارکتینگ محکم از اهمیت بالایی برخوردار است. هر پست باید حاوی ترکیبی منحصر به فرد از تصویر ویدیو و یک عنوان جذاب باشد. همچنین هشتگ های مربوط به پست باید به درستی انتخاب شوند تا کاربران شما را پیدا کنند. تاثیر گذاری تصاویر در اینستاگرام مارکتینگ به قدری بالاست که حتی برخی از کسب و کارها از خدمات عکاسی صنعتی از محصول استفاده می کنند.

اولین قدم برای تدوین استراتژی اینستاگرام مارکتینگ  این است که شما هدف خود را از طریق این بستر اجتماعی تعیین کنید. از خود بپرسید که هدف برند شما چه مخاطبانی هستند. اینستاگرام از اینکه توانسته است صاحبان کسب و کارها و شرکت ها را به خود جلب کند بسیار هیجان زده شده و در هر دوره امکانات و قابلیت های خود را ارتقا می ‌دهد.

8 گام اصلی در تدوین استراتژی اینستاگرام مارکتینگ

 • مخاطب خود را مشخص کنید
 • اهداف کلی و اهداف جزئی برند را تعیین کنید
 • تیم کاری خود را بسازید و نقش ‌های هر یک را معین کنید
 • برای برند خود شخصیت سازی کنید
 • موضوع پیج اینستاگرام خود را به وجود آورید
 • از استوری در اینستاگرام استفاده کنید
 • برای اینستاگرام مارکتینگ باید یک تقویم مشخص داشته باشید
 • از برنامه تحلیلگر اینستاگرام استفاده کنید

زمانی که تصمیم می گیرید در اینستاگرام چیزی را به دست آورید یعنی زمان آن رسیده است که برای برند خود شخصیتی ایجاد کنید. وقتی موضوع اینستاگرام را تعیین می کنید در حقیقت دارید هدف آینده خود را معین می کنید. دسترسی به یک موفقیت چشمگیر در شبکه اینستاگرام جز با استراتژی اینستاگرام مارکتینگ که به صورت اصولی طراحی شده باشد، امکان پذیر نخواهد بود. علاوه بر شبکه اینستاگرا،م سایر استراتژی های بازاریابی در شبکه های اجتماعی نیز به شما کمک می کند. شما می توانید انواع پست های آموزشی، ویدیویی، شخصی، تصاویر، عکس نوشته، جملات بزرگان، پست های گردشگری، معرفی محصولات و خدمات و ده‌ ها عنوان دیگر را در بازاریابی اینستاگرام اجرا کنید. پست ها می تواند به صورت ویدیویی و تصویری باشد.

آموزش اینستاگرام مارکتینگ

اگر با عبارتی با عنوان “دیجیتال مارکتینگ اینستاگرام” مواجه شدید تعجب نکنید! این در حقیقت همان اینستاگرام مارکتینگ است. در دوره آموزشی دیجیتال مارکتینگ اینستاگرام می آموزید که چگونه کسب و کار خود را در اینستاگرام راه اندازی کنید و سپس برای آن بازاریابی نمایید. بسیار اهمیت دارد که شما بتوانید محصولات یا خدمات یا هرگونه فعالیت خود را در شبکه های اینستاگرامی به کاربران مختلف معرفی کنید. این دوره‌ های آموزشی به شما یاد می دهد که چطور متفاوت جلوه کنید و بتوانید محتواهای جذاب و زیبا تولید کنید. یکی از سرفصل هایی که در دوره دیجیتال مارکتینگ اینستاگرام به شما ارائه می شود، روش های آموزش تولید محتوا برای اینستاگرام است. همچنین یاد می گیرید که چگونه می توانید پست های زیبا طراحی کنید و چه زمان آنها را منتشر نمایید. اگر هیچ تجربه ای ندارید این دوره ها برای شما ضرورت دارد. اما اگر تجربه نسبی دارید باز هم توصیه می‌کنیم از دوره های اینستاگرام استفاده کنید.

آموزش اینستاگرام مارکتینگ

همه می دانیم که این روزها اینستاگرام به یک ابزار بسیار کاربردی و مهم برای دیجیتال مارکتینگ و فعالیت های بازاریابی انواع مجموعه کسب و کارهای بزرگ و کوچک تبدیل شده است. اینستاگرام مارکتینگ را می توانیم به این صورت معنا کنیم؛ شما از امکانات و بسترهای مختلف اینستاگرام استفاده می کنید تا به واسطه این امکانات بتوانید محصول و خدمات خود را معرفی کرده و به فروش برسانید. اینستاگرام مارکتینگ، یکی از برگ ترین و پرکاربردترین و پرطرفدارترین و در دسترس ترین ابزاری است که به واسطه آن می توانید کسب و کارتان معرفی کنید و حالا استفاده از این ابزار برای انواع بازاریابی ها آنقدر زیاد شده که می توانیم اینستاگرام را یک بازار بزرگ تبلیغاتی معرفی نماییم. در ادامه قصد داریم تا به صورت کاملاً خلاصه، شما را مباحث مختلف آموزش بازاریابی در اینستاگرام آشنا کنیم. بنابراین پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با این بستر امن برای تبلیغات، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

آموزش اینستاگرام مارکتینگ

 • هدف گذاری کنید:
  برای اینکه بتوانید فعالیت های بازاریابی خود را در اینستاگرام در مسیر درست قرار دهید، ابتدا نیاز است که هدف خود را تعیین کنید. در واقع شما باید مشخص کنید که هدف تان از حضور در اینستاگرام چیست، آیا فقط می خواهید محصول تان را تبلیغ کنید یا تمایل دارید در همین صفحه، فروش محصولات خود را نیز انجام دهید. هر کدام از این ها، کارها و برنامه ریزی های خاص خودشان را می طلبد، بنابراین سعی کنید که ابتدا مشخص کنید که از این پلتفرم چه انتظاری دارید!
 • مشتری های را بشناسید:
  این موضوع به شدت می تواند در موفقیت شما تاثیرگذار باشد. شما باید بدانید که مخاطبین شما چه کسانی هستند، بزرگسالان؟ خانم ها! آقایان؟ کودکان و نوجوانان؟ و یا عموم مردم؟ با مشخص کردن این موضوع، چندین قدم به هدف نمایی تان نزدیک خواهید شد؛ چون این کار، تکلیف شما را با مسیر پیش روی تان مشخص می کند و بسیاری از سردرگمی ها را از بین خواهد برد.
 • رقبای خود را بشناسید:
  تعریف رقیب در دنیای امروز در مقایسه با دنیا سنتی دیروز تغییر بسیار زیادی کرده است. در واقع دیگر مثل قدیم نیست که ما رقیب را تنها برای این بشناسیم که او را زمین بزنیم. بلکه در اکثر مواقع، شناختن رقیب به معنای پیگیری کردن عملکرد او، بررسی نتایج عملکرد او درس گرفتن از این تجربه ها است. البته خیلی از مواقع هم پیش می آید که ما رقیبان را می شناسیم تا با آن ها همکاری کنیم و با این کار بتوانیم توجه جامعه گسترده تری را به سمت خود جذب کنیم. پس حتما در مسیر اینستاگرام مارکتینگ، شناخت کامل رقیبت تان را فراموش نکنید و بدانید که این موضوع یکی از اصول مهم آموزش اینستاگرام مارکتینگ محسوب می شود.
 • یک استراتژی بچینید:
  استراتژی به معنای برنامه ریزی است و شما بدون برنامه ریزی، در هیچ کاری موفق نخواهید شد. حتما در ابتدای کار سعی کنید که تکلیفتان را با هر قدم تان مشخص کنید و با تعیین هدف های کوتاه مدت طی استراتژی، سعی کنید که گام به گام به هدف تان نزدیک شوید. این کار می توانید به کارها و فکر شما نظم دهد و اعتماد به نفس شما را بالاتر ببرد. در واقع داشتن یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ، یکی از اصول آموزش اینستاگرام مارکتینگ محسوب می شود.
 • تولید محتوا کنید:
  این بخش یکی از مهم ترین بخش های آموزش اینستاگرام مارکتینگ می باشد. تولید محتوا، خود به تنهایی، یکی از ابزار مهم و تاثیرگذار در مارکتینگ در اینستاگرام می باشد. در واقع شما از این بازار مهم و موثر، استفاده می کنید تا بتوانید روند بازاریابی اینستاگرامی خود را در مسیر درستی قرار دهید. یادتان باشد که محتوای شما باید کوتاه و شامل هر آنچه که نیاز است باشد. در این مرحله دقت کنید که حس صمیمیت را به صورت تمام و کمال به خواننده القا کنید. برای اینکه تولید محتوای شما با استقبال مواجه شود، می توانید از اتفاقات و کارهای روزه مجموعه صحبت کنید و کاربران را در جریان امورات خود قرار دهید. این روش از تولید محتوا، می تواند کاربر را با شما همراه سازد و او را ترغیب کند که صفحه شما را دنبال نماید.
 • تحلیل داده ها و اطلاعات و عکس العمل ها:
  خوشبختانه حالا دیگر شما می توانید به راحتی با تحلیل یک سری داده که خود پلتفرم اینستاگرام در اختیار شما قرار می دهد، متوجه شوید که هر حرکت شما در این مسیر، چقدر تاثیر داشته، چگونه عمل کرده و نتیجه اش چه شده. نکته مهم آموزش اینستاگرام مارکتینگ همینجاست، شما اینجا می توانید با توجه به عملکردهای قبلی تان، استراتژی و برنامه ریزی هایتان را اصلاح کنید و هر بار محکم تر از بار دیگر قدم بردارید تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید. و این موضوع یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از اینستاگرام برای تبلیغ می باشد.