اینستاگرام مارکتینگ و خدمات بازاریابی در اینستاگرام

اینستاگرام مارکتینگ

اینستاگرام مارکتینگ یا بازاریابی اینستاگرام در حال حاضر یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین روش های بازاریابی دیجیتال است. از زمانی که اینستاگرام در سال ۲۰۱۰ راه اندازی شد، دنیای رسانه های اجتماعی را با یک تحول و تغییر عظیم روبرو کرد. کاربران شبکه اینستاگرام در تمام جهان، عکس ها، تصاویر و فایل های ویدیویی خود را به اشتراک می گذارند؛ چیزی که هم اکنون به عنوان پیج اینستاگرام میشناسیم.

اینستاگرام یک پلتفرم مورد علاقه برای بیشتر از ۹۰ درصد کاربران در سراسر جهان است. جای تعجب نیست که متخصصان بازاریابی دیجیتال از این رسانه به عنوان یک ابزار کارآمد برای موفقیت و تبلیغات استفاده کنند. روش های اینستاگرام مارکتینگ، مزایا و معایب خاص خود را دارد. بازاریابان از این شبکه برای به اشتراک گذاری عکس استفاده می کنند. حتی برخی از متخصصان که در بازاریابی شبکه های اجتماعی فعالیت می‌ کنند تمایل دارند مخاطبان خود را از هر گوشه و کنار جهان پیدا کنند؛ اگر در یک فضا موفق نشوند به مسیر دیگری تغییر می ‌دهند.

تماس با آواتاج

روش ها و استراتژی های اینستاگرام مارکتینگ آشکار است؛ فقط کافی است اندکی در این باره مطالعه کنید و اطلاعات خود را افزایش دهید. دلایل زیادی وجود دارد که کسب و کارهای آنلاین را به استفاده از روش اینستاگرام مارکتینگ هدایت می کند. نکات مهمی نیز در استفاده از شبکه اینستاگرام برای بازاریابی یا فعالیت وجود دارد. به طور کلی برای اینکه یک استراتژی اینستاگرام مارکتینگ داشته باشید باید اهداف خود را تعیین کنید و نتایجی را که به دست می آورید تجزیه و تحلیل نمایید. شاید تعجب کنید اما ریزترین نکات در بازاریابی اینستاگرام وجود دارد که اگر آن‌ ها را رعایت کنید به موفقیت می رسید.

 

اینستاگرام مارکتینگ چیست

اینستاگرام مارکتینگ چیست؟

اینستاگرام مارکتینگ یا بازاریابی اینستاگرام روشی است که برندها از آن برای ارتباط با مخاطبان هدف خود استفاده می کنند. به این روش، آنها پیشنهادهای خود را برای فروش محصولات یا خدمات خود به بازار عرضه می نمایند. روش های تبلیغات در اینستاگرام به تازگی محبوبیت زیادی در کاربران ایرانی نیز نصب کرده است. صدها و هزاران مدل تبلیغاتی در حوزه بازاریابی اینستاگرام وجود دارد که هر کدام مزایا و معایبی دارند.

مشابه با سایر شبکه‌ های اجتماعی نظیر فیس‌بوک و توئیتر، هر نفر می تواند یک حساب کاربری اینستاگرام ایجاد کند که مجهز به یک پروفایل و خبرنامه است. کاربران در روش‌های اینستاگرام مارکتینگ می‌ توانند سایر پیج ها را دنبال نموده، پیام ‌های خصوصی مبادله کنند، در نظرسنجی شرکت کنند و فیلم‌ ها و تصاویر را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. فیلترها و برنامه هایی که در داخل شبکه اینستاگرام قرار دارد موجب شده است این برنامه منحصر به فرد باشد. در روش اینستاگرام مارکتینگ، هر کسب و کار یا هر فرد یک پروفایل مخصوص به خود خواهد داشت. بنابراین به راحتی می تواند از تصاویر بیشتری از محصولات خدمات یا مطالب مورد نظر خود را در پیج بارگذاری کند. مسئله طراحی پست مخصوص اینستاگرام مارکتینگ، یک چالش اصلی برای کسب و کارها است؛ چرا که تصاویر با مخاطبان ارتباط برقرار می کنند.

 

اصول بازاریابی در اینستاگرام

اصول بازاریابی در اینستاگرام

اصول بازاریابی اینستاگرام و استراتژی ها و تکنیک هایی که در این حوزه وجود دارند به کمک کسب و کارها و شرکت ‌های تجاری می‌آیند تا بتوانند فعالیت های خود را توسعه دهند. لازم است در اجرای اینستاگرام مارکتینگ برای تجارت دقیقاً بدانیم که این روش چه سودی برای شرکت ها دارد و چگونه از آن استفاده کنند. بستر های گسترده ای در رسانه های اجتماعی وجود دارد که بازاریابان شرکت می توانند از میان آن ها گزینه ‌هایی را انتخاب کنند که بهترین فرصت ها را برای فروش و بازاریابی در اختیار آنها قرار می دهد. یکی از اصول بازاریابی اینستاگرام می‌گوید باید تعیین کنید که مخاطبان شما در چه موقعیت جغرافیایی زندگی می کنند و چه نیازی دارند و چرا باید از پیج اینستاگرام شما بازدید کنند. ارزش واقعی اینستاگرام مارکتینگ در بازاریابی محصولات بسیار آشکار و مشخص است. هر ساله میلیون ها کاربر در اینستاگرام از صفحات مختلف بازدید می‌کنند؛ حتی اگر بتوانید ۶۰ درصد از این ترافیک را در پیج خود را در اختیار بگیرید حتما موفق می شوید.

در مدیریت و برنامه ریزی برای اجرای اصول بازاریابی اینستاگرام لازم است بدانید که شبکه ‌های موجود در این رسانه تا چه میزان درگیر هستند. فرض کنید یک تجارت در حوزه محصولات ساختمانی فعالیت می کند؛ از میزان ۱۰۰ درصد از کاربران اینستاگرام، حدود ۷۵ درصد از پیج های تجاری دیدن می کنند و این به مفهوم آن است که شما می توانید با هدف قرار دادن مخاطبان، محصولات خود را معرفی کنید. برای این شرکت ساختمانی اگر بتواند تا حدود ۴۰ درصد از ۷۵ درصد کاربران تجاری را به خود جلب کند، حتما موفق می شود.

 

خدمات اینستاگرام مارکتینگ

به اشتراک گذاری پست ها و ویدیوها و همچنین افزودن کامنت ها در پیج های پرطرفدار می تواند یکی از اصول بازاریابی اینستاگرام باشد. تمام این موارد برای کسب و کارهای تجاری، فروشگاه های اینترنتی یا کسب و کارهایی که خدمات را ارائه می‌ دهند نیز وجود دارد. یکی از اصول بازاریابی اینستاگرام به شما می‌گوید اگر بتوانید در هر پست، برچسب های مرتبط با حوزه خود را منتشر کنید، فرصت های بیشتری برای تعامل به دست می آورید. در حقیقت همان چیزی است که مدیران کسب و کارها به دنبال آن هستند.

از طرف دیگر، برنامه ریزی برای اصول بازاریابی اینستاگرام، تهیه پست های مناسب و تبلیغات در اینستاگرام، بسیار اهمیت دارد. از آنجا که بیشتر از یک میلیارد کاربر در اینستاگرام وجود دارند، این یک پلتفرم بزرگ تبلیغاتی است که تمام افراد می توانند از آن استفاده کنند. آمار نشان داده است که حدود ۲ درصد از کاربران اینستاگرام با یکدیگر تعامل دارند و این در واقع در حالی است که ارتباط در کاربران فیسبوک حدود ۲ دهم درصد است. بسیاری از استراتژی ها و برنامه ریزی برای اصول بازاریابی اینستاگرام نشان داده است که بیشترین درآمد تبلیغاتی در موبایل از طریق این شبکه بوده است.

دوره بازاریابی اینستاگرام

دوره بازاریابی اینستاگرام

دوره بازاریابی اینستاگرام عبارت است از یک دوره آموزشی جامع و کامل که کاربران با استفاده از آن می توانند در این شبکه موفق عمل کنند. شرکت در دوره آموزشی اینستاگرام مارکتینگ اهمیت زیادی دارد. در این دوره های آموزشی، به خصوص کسب و کارها یا افرادی که برای خودشان به صورت مستقل کار می کنند می توانند فروش خود را افزایش دهند. سرفصل های مختلفی با عناوین مشابه در دوره بازاریابی اینستاگرام ارائه می‌شود. برخی از حوزه های کسب و کار، آموزش های خود را در این حوزه به صورت آموزش های ویدیویی در اختیار کاربران قرار می دهند و برخی دیگر نیز صرفاً به تولید محتوا در حوزه شبکه اینستاگرام می پردازند.
آموزش بازاریابی اینستاگرام شامل سر فصل ها و مباحث تقریباً مشابهی است. مباحثی نظیر الگوریتم های اینستاگرام، تعریف بازاریابی اینستاگرام، تدوین و برنامه ریزی استراتژی اینستاگرام مارکتینگ، برنامه ریزی برای استفاده از هشتگ در اینستاگرام، شیوه های مناسب برای تولید محتوا در اینستاگرام، نمونه ‌ای از این سرفصل ها هستند. یک شرکت تجاری تولیدکننده یا واردکننده یک محصول، اگر بخواهد بازاریابی اینستاگرام خود را تقویت کند دوره بازاریابی اینستاگرام نیاز دارد. صفر تا صد اینستاگرام مارکتینگ در یک دوره جامع کامل ارائه می شود. شرکت در این دوره به کاربران می آموزد که چگونه کمپین ‌های اینستاگرامی تولید کنند و راه های افزایش فروش از طریق اینستاگرام را نیز می آموزند. ابزار اینستاگرام مارکتینگ بسیار قدرتمند است. همچنین امکان تعاملات را در میان مخاطبان بیشتر از تمام نقاط جهان فراهم می آورد. اگر شما هم محصولی در اینستاگرام دارید یا خدماتی ارائه می دهید هم اکنون فرصت استفاده از این خدمات گسترده است.

بازاریابی در اینستاگرام

بازاریابی در اینستاگرام به چه معناست؟

بازاریابی اینستاگرام به معنای بازاریابی در شبکه اینستاگرام است. این تعریف بسیار ساده است اما زیر شاخه ها و حوزه های متنوعی را شامل می شود. اگر می خواهید به بازاریابی اینستاگرام بپردازید، لازم است اصول و فنون بازاریابی صحیح را بدانید. همچنین با مهمترین راهکارها و نکات برای کار با اینستاگرام نیز آشنا باشید. اگرچه شرکت در دوره ‌های آموزشی اینستاگرام مارکتینگ می تواند به شما کمک کند اما زمانی که وارد عمل می شوید ممکن است بازخوردهایی غیر از آنچه آموخته اید به دست آورید. نگران نباشید با تلاش طولانی مدت و مستمر به نتیجه دلخواه می رسید.
در بازاریابی اینستاگرام توجه داشته باشید که میزان فالوورهای شما باید افزایش پیدا کند. تولید محتوای قوی برای اینستاگرام، شما را در این راه موفق می گرداند. همچنین اگر تعامل مثبت با سایر کاربران داشته باشید منجر به افزایش بازخورد مثبت خواهد شد که در این صورت افزایش فروش محصول یا استفاده از خدمات را در پی خواهد داشت. تمام بازاریابان اینترنتی و متخصصان حوزه دیجیتال مارکتینگ به بازاریابی اینستاگرام نیاز دارند. اینستاگرام مارکتینگ یک ابزار تخصصی و بازدهی بالا است. اگر می خواهید در این شبکه موفق شوید لازم است فعالیت مستمر و هدفمند داشته باشید. زمانی که تعداد مخاطبان به اینستاگرام شما زیاد می شود برای شما بسیار لذت بخش خواهد بود.

استراتژی های اینستاگرام مارکتینگ

ایجاد یک استراتژی اینستاگرام مارکتینگ به صورت کاملاً قوی ضرورت دارد. یک بازاریاب رسانه های اجتماعی به خوبی می داند که قبل از ورود به یک بستر جدید باید استراتژی خود را تدوین کند. از آنجایی که هر پلت فرم فرصت های جدید را ایجاد می‌کند و از ظرافت ‌های خاص خود را دارد، نمی توانید دقیقا پیش بینی کنید که در آینده تا چه میزان به موفقیت دست پیدا می کنید؛ اما اگر استراتژی اینستاگرام مارکتینگ را به درستی برنامه‌ریزی و اجرا کنید تا حدودی می توانید آینده کاری خود را حدس بزنید.

با وجود اینستاگرام، ساختن یک استراتژی اینستاگرام مارکتینگ محکم از اهمیت بالایی برخوردار است. هر پست باید حاوی ترکیبی منحصر به فرد از تصویر ویدیو و یک عنوان جذاب باشد. همچنین هشتگ های مربوط به پست باید به درستی انتخاب شوند تا کاربران شما را پیدا کنند. تاثیر گذاری تصاویر در اینستاگرام مارکتینگ به قدری بالاست که حتی برخی از کسب و کارها از خدمات عکاسی صنعتی از محصول استفاده می کنند.

آموزش اینستاگرام

اولین قدم برای تدوین استراتژی اینستاگرام مارکتینگ  این است که شما هدف خود را از طریق این بستر اجتماعی تعیین کنید. از خود بپرسید که هدف برند شما چه مخاطبانی هستند. اینستاگرام از اینکه توانسته است صاحبان کسب و کارها و شرکت ها را به خود جلب کند بسیار هیجان زده شده و در هر دوره امکانات و قابلیت های خود را ارتقا می ‌دهد.

8 گام اصلی در تدوین استراتژی اینستاگرام مارکتینگ

 • مخاطب خود را مشخص کنید
 • اهداف کلی و اهداف جزئی برند را تعیین کنید
 • تیم کاری خود را بسازید و نقش ‌های هر یک را معین کنید
 • برای برند خود شخصیت سازی کنید
 • موضوع پیج اینستاگرام خود را به وجود آورید
 • از استوری در اینستاگرام استفاده کنید
 • برای اینستاگرام مارکتینگ باید یک تقویم مشخص داشته باشید
 • از برنامه تحلیلگر اینستاگرام استفاده کنید

زمانی که تصمیم می گیرید در اینستاگرام چیزی را به دست آورید یعنی زمان آن رسیده است که برای برند خود شخصیتی ایجاد کنید. وقتی موضوع اینستاگرام را تعیین می کنید در حقیقت دارید هدف آینده خود را معین می کنید. دسترسی به یک موفقیت چشمگیر در شبکه اینستاگرام جز با استراتژی اینستاگرام مارکتینگ که به صورت اصولی طراحی شده باشد، امکان پذیر نخواهد بود. علاوه بر شبکه اینستاگرا،م سایر استراتژی های بازاریابی در شبکه های اجتماعی نیز به شما کمک می کند. شما می توانید انواع پست های آموزشی، ویدیویی، شخصی، تصاویر، عکس نوشته، جملات بزرگان، پست های گردشگری، معرفی محصولات و خدمات و ده‌ ها عنوان دیگر را در بازاریابی اینستاگرام اجرا کنید. پست ها می تواند به صورت ویدیویی و تصویری باشد.

خدمات اینستاگرام

آموزش اینستاگرام مارکتینگ

اگر با عبارتی با عنوان “دیجیتال مارکتینگ اینستاگرام” مواجه شدید تعجب نکنید! این در حقیقت همان اینستاگرام مارکتینگ است. در دوره آموزشی دیجیتال مارکتینگ اینستاگرام می آموزید که چگونه کسب و کار خود را در اینستاگرام راه اندازی کنید و سپس برای آن بازاریابی نمایید. بسیار اهمیت دارد که شما بتوانید محصولات یا خدمات یا هرگونه فعالیت خود را در شبکه های اینستاگرامی به کاربران مختلف معرفی کنید. این دوره‌ های آموزشی به شما یاد می دهد که چطور متفاوت جلوه کنید و بتوانید محتواهای جذاب و زیبا تولید کنید. یکی از سرفصل هایی که در دوره دیجیتال مارکتینگ اینستاگرام به شما ارائه می شود، روش های آموزش تولید محتوا برای اینستاگرام است. همچنین یاد می گیرید که چگونه می توانید پست های زیبا طراحی کنید و چه زمان آنها را منتشر نمایید. اگر هیچ تجربه ای ندارید این دوره ها برای شما ضرورت دارد. اما اگر تجربه نسبی دارید باز هم توصیه می‌کنیم از دوره های اینستاگرام استفاده کنید.

اهمیت آموزش اینستاگرام مارکتینگ

همه می دانیم که این روزها اینستاگرام به یک ابزار بسیار کاربردی و مهم برای دیجیتال مارکتینگ و فعالیت های بازاریابی انواع مجموعه کسب و کارهای بزرگ و کوچک تبدیل شده است. اینستاگرام مارکتینگ را می توانیم به این صورت معنا کنیم؛ شما از امکانات و بسترهای مختلف اینستاگرام استفاده می کنید تا به واسطه این امکانات بتوانید محصول و خدمات خود را معرفی کرده و به فروش برسانید. اینستاگرام مارکتینگ، یکی از برگ ترین و پرکاربردترین و پرطرفدارترین و در دسترس ترین ابزاری است که به واسطه آن می توانید کسب و کارتان معرفی کنید و حالا استفاده از این ابزار برای انواع بازاریابی ها آنقدر زیاد شده که می توانیم اینستاگرام را یک بازار بزرگ تبلیغاتی معرفی نماییم. در ادامه قصد داریم تا به صورت کاملاً خلاصه، شما را مباحث مختلف آموزش بازاریابی در اینستاگرام آشنا کنیم. بنابراین پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با این بستر امن برای تبلیغات، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

آموزش اینستاگرام مارکتینگ

نکات طلایی در آموزش اینستاگرام مارکتینگ

 • هدف گذاری کنید:
  برای اینکه بتوانید فعالیت های بازاریابی خود را در اینستاگرام در مسیر درست قرار دهید، ابتدا نیاز است که هدف خود را تعیین کنید. در واقع شما باید مشخص کنید که هدف تان از حضور در اینستاگرام چیست، آیا فقط می خواهید محصول تان را تبلیغ کنید یا تمایل دارید در همین صفحه، فروش محصولات خود را نیز انجام دهید. هر کدام از این ها، کارها و برنامه ریزی های خاص خودشان را می طلبد، بنابراین سعی کنید که ابتدا مشخص کنید که از این پلتفرم چه انتظاری دارید!
 • مشتری های را بشناسید:
  این موضوع به شدت می تواند در موفقیت شما تاثیرگذار باشد. شما باید بدانید که مخاطبین شما چه کسانی هستند، بزرگسالان؟ خانم ها! آقایان؟ کودکان و نوجوانان؟ و یا عموم مردم؟ با مشخص کردن این موضوع، چندین قدم به هدف نمایی تان نزدیک خواهید شد؛ چون این کار، تکلیف شما را با مسیر پیش روی تان مشخص می کند و بسیاری از سردرگمی ها را از بین خواهد برد.
 • رقبای خود را بشناسید:
  تعریف رقیب در دنیای امروز در مقایسه با دنیا سنتی دیروز تغییر بسیار زیادی کرده است. در واقع دیگر مثل قدیم نیست که ما رقیب را تنها برای این بشناسیم که او را زمین بزنیم. بلکه در اکثر مواقع، شناختن رقیب به معنای پیگیری کردن عملکرد او، بررسی نتایج عملکرد او درس گرفتن از این تجربه ها است. البته خیلی از مواقع هم پیش می آید که ما رقیبان را می شناسیم تا با آن ها همکاری کنیم و با این کار بتوانیم توجه جامعه گسترده تری را به سمت خود جذب کنیم. پس حتما در مسیر اینستاگرام مارکتینگ، شناخت کامل رقیبت تان را فراموش نکنید و بدانید که این موضوع یکی از اصول مهم آموزش اینستاگرام مارکتینگ محسوب می شود.
 • یک استراتژی بچینید:
  استراتژی به معنای برنامه ریزی است و شما بدون برنامه ریزی، در هیچ کاری موفق نخواهید شد. حتما در ابتدای کار سعی کنید که تکلیفتان را با هر قدم تان مشخص کنید و با تعیین هدف های کوتاه مدت طی استراتژی، سعی کنید که گام به گام به هدف تان نزدیک شوید. این کار می توانید به کارها و فکر شما نظم دهد و اعتماد به نفس شما را بالاتر ببرد. در واقع داشتن یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ، یکی از اصول آموزش اینستاگرام مارکتینگ محسوب می شود.
 • تولید محتوا کنید:
  این بخش یکی از مهم ترین بخش های آموزش اینستاگرام مارکتینگ می باشد. تولید محتوا، خود به تنهایی، یکی از ابزار مهم و تاثیرگذار در مارکتینگ در اینستاگرام می باشد. در واقع شما از این بازار مهم و موثر، استفاده می کنید تا بتوانید روند بازاریابی اینستاگرامی خود را در مسیر درستی قرار دهید. یادتان باشد که محتوای شما باید کوتاه و شامل هر آنچه که نیاز است باشد. در این مرحله دقت کنید که حس صمیمیت را به صورت تمام و کمال به خواننده القا کنید. برای اینکه تولید محتوای شما با استقبال مواجه شود، می توانید از اتفاقات و کارهای روزه مجموعه صحبت کنید و کاربران را در جریان امورات خود قرار دهید. این روش از تولید محتوا، می تواند کاربر را با شما همراه سازد و او را ترغیب کند که صفحه شما را دنبال نماید.
 • تحلیل داده ها و اطلاعات و عکس العمل ها:
  خوشبختانه حالا دیگر شما می توانید به راحتی با تحلیل یک سری داده که خود پلتفرم اینستاگرام در اختیار شما قرار می دهد، متوجه شوید که هر حرکت شما در این مسیر، چقدر تاثیر داشته، چگونه عمل کرده و نتیجه اش چه شده. نکته مهم آموزش اینستاگرام مارکتینگ همینجاست، شما اینجا می توانید با توجه به عملکردهای قبلی تان، استراتژی و برنامه ریزی هایتان را اصلاح کنید و هر بار محکم تر از بار دیگر قدم بردارید تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید. و این موضوع یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از اینستاگرام برای تبلیغ می باشد.

تبلیغات در اینستاگرام

آموزش اینستاگرام حرفه ای

شاید خیلی ها تصور کنید که آموزش اینستاگرام حرفه ای دیگر چیزی نیست که افراد در این دوره که تکنولوژی در یکی از کامل ترین حالات خود قرار دارد، به آن احتیاج پیدا کنند. اما این طور نیست. اتفاقاً اینستاگرام وسیله ای است که اگر شما بتوانید به صورت حرفه ای، کار کردن با آن را یاد بگیرید، این توانایی را خواهید داشت که از قابلیت های مختلف آن در جهت رشد و توسعه خودتان و کسب و کارتان استفاده نموده و در نهایت بتوانید از این پلتفرم کسب درآمد کنید. از این رو آموزش اینستاگرام حرفه ای، مقوله ای است که باید به صورت تمام و کمال به آن پرداخت. چون این پلتفرم یکی از بهترین پلتفرم هایی است که در کل جهان مورد توجه قرار گرفته و حالا به یک بستر امن برای کسب درآمد و ارتباط با افراد جامعه تبدیل شده است. در ادامه قصد داریم تا نکات مهم و بسیار حیاتی در آموزش حرفه ای اینستاگرام را با شما در میان بگذاریم. پیشنهاد می کنم برای آشنایی با این نکات ساده اما مهم، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

آموزش حرفه ای اینستاگرام

آشنایی با چند نکته مهم، ساده و کاربردی آموزش اینستاگرام حرفه ای

 • قبل از هر چیزی شما ابتدا باید یاد بگیرید که چگونه برای خودتان یک اکانت اینستاگرام درست کنید. این کار، اصلاً کار سختی نیست؛ اما اگر قصدتان ایجاد یک اکانت تجاری برای کسب و کارتان است، باید رویه کارتان را تغییر دهید و خود اینستاگرام در این مسیر، شما را به راحتی راهنمایی خواهد کرد.
 • اکانت های تجاری با رعایت یک سری نکات اولیه که این مقاله گنجایش باز کردن آن را ندارد، می توانند به خوبی به عنوان یک فرد شاغل در اینستاگرام فعالیت کنند. بنابراین سعی کنید که یک اکانت درست و استاندارد با یک نام کاربری مناسب با فعالیت تان، ایجاد نمایید.
 • نکته بعدی که معمولا در آموزش اینستاگرام حرفه ای مطرح می شود این است که شما باید برای کسب و کارتان فالوور جمع کنید. البته اگر قصد دارید که با عنوان یک فرد معمولی، در اینستاگرام فعالیت کنید، که فقط می توانید دوستان و آشنایان تان را فالو کنید اما بحث اکانت های تجاری و بالا بردن فالوور برای این دست از اکانت ها، یک بحث دیگری می باشد. اینجاست که بحث فعالیت خوب و تبلیغات موثر کسب و کار شما به میان می آید. شما باید اینجا از اینستاگرام مارکتینگ قوی استفاده کنید تا بتوانید روند فعالیت های پیج خود را زمینه بالا بردن فالور، تا حد خیلی زیادی تقویت نمایید.
 • رسیدیم به نکته بعدی که در پاراگراف قبلی نیز به آن اشاره کردیم؛ اینستاگرام مارکتینگ. این روش یکی از بهترین روش های دیجیتال مارکتینگ است که به واسطه آن، یک کسب و کار می توان فروش بهتر و بیشتر و در نتیجه درآمد بیشتری داشته باشد. اینستاگرام، روش های خاص خودش را دارد که در ادامه به تعریف و شرح هر کدام از این روش ها خواهیم پرداخت.

استراتژی اینستاگرام مارکتینگ

اجرای یک اینستاگرام مارکتینگ خوب

اولین گامی که شما باید برای یک اینستاگرام مارکتینگ خوب بردارید، این است که ارتباط تان را با کاربران زیاد کنید. برای این کار می توانید در کنار کارهای مربوط به تجارت و کسب و کارتان، از اتفاقات روزمره مجموعه کاری نیز محتواهای مختلفی تولید کرده و منتشر نمایید. تولید محتوا در اینستاگرام مارکتینگ، نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. در واقع بخش زیادی از موفقیت کسب و کار شما در مسیر اینستاگرام مارکتینگ، در گرو یک تولید محتوای خوب و با کیفیت می باشد. در واقع شما باید بتوانید محتوایی را تولید کنید که مطمئن هستید کاربر به آن نیاز دارد و علاوه بر احتیاج خود کاربر، تولید محتوای شما باید به گونه ای باشد که زیبایی های بصیر و جذاب خاص خودشان را نیز داشته باشد.

برای یک تولید محتوای خوب و کاربردی نیز شما به بررسی ابعاد مختلف یک موضوع و رعایت یک سری نکات مهم و کلیدی در نوشتن محتوا نیاز دارید. در انتها، یکی از مهم ترین نکات کار با اینستاگرام که جزو مزیت آن نیز محسوب می شود این است که شما هر بار با بررسی داده ها و اطلاعاتی که اینستاگرام در اختیار شما قرار می دهد، می توانید عملکرد خود را بررسی نمایید و ببینید که آیا در این مسیر موفق بوده اید یا خیر. همین موضوع به ظاهر ساده، می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی نتیجه بازاریابی اینترنتی و درآمد شما داشته باشد.

آموزش پیشرفته اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام

رسانه های اجتماعی به طور مداوم با کاربران بیشتر، در حال رشد و تکامل هستند و پلتفرم های جدیدی ایجاد می شوند. یکی از پلتفرم های رسانه های اجتماعی که با محبوبیت زیادی، در حال رشد است، اینستاگرام نام دارد. اینستاگرام، بیش از 800 میلیون کاربر فعال دارد، بنابراین با گستردگی و محبوبیتی که ثبت شده، ابزاری عالی برای تبلیغات و به نمایش گذاشتن کسب و کار، محصولات و خدمات است. در اینجا تصمیم داریم به 3 مزیت مهم تبلیغات در اینستاگرام اشاره کنیم.

3 مزیت تبلیغات در اینستاگرام که باید بدانید

 • افزایش آگاهی از برند

اجرای یک استراتژی خوب برای رسانه اجتماعی که از پلتفرم تبلیغاتی اینستاگرام استفاده می کند، شناخت مخاطب از برند شما را تا حد زیادی افزایش می دهد، زیرا می توانید از طریق تبلیغات، با مخاطبان بزرگ و متنوعی از مصرف کنندگان درگیر شوید. کارمندان، مشتریان و سایر علاقه مندان را ترغیب کنید که صفحه شما را “دنبال کنند”. داشتن فالوور زیاد از افرادی که با نمایه شما مرتبط هستند، فرصت بیشتری برای جلب مشارکت و دیده شدن توسط سایرین که با پروفایل اینستاگرام کسب و کار شما مرتبط نیستند، فرآهم می سازد.

برای فرادی که با محتوای شما در اینستاگرام تعامل دارند، آگاهی از برند، افزایش یافته و این وضعیت، شروع به ساختن شهرت و اعتبار برای شما به عنوان یک برند می کند. هر پستی که به اشتراک گذاشته می شود، هر نظری که ثبت می گردد و هر لایکی که داده می شود، برند و محتوای برند شما را به شبکه جدیدی از افراد معرفی می کند. این فعالیت و قرار گرفتن در معرض دید می تواند به دنبال کنندگان جدید برند شما و اساساً مشتریان جدیدتر منجر شود.

هدف تبلیغات در اینستاگرام این است که مردم هر چه بیشتر در مورد کسب و کار شما بدانند. مردم با استفاده از تبلیغات اینستاگرامی از کسب و کار شما آگاه می شوند و از طریق آنها به برند شما وابستگی پیدا می کنند. مشتریان ممکن است به محض اینکه شما را پیدا کنند، یا تبلیغ شما را ببینند از خدمات شما استفاده نکنند، اما زمانی که به محصولات و خدمات شما نیاز دارند، شانس زیادی برای خرید با شما دارند. اگر در دوره های آموزش اینستاگرام مارکتینگ شرکت کنید، می توانید از تمامی تکنیک های حضور در این رسانه محبوب و پرطرفدار اطلاع پیدا کنید. بهترین مشاور اینستاگرام مارکتینگ در کنار شما است تا نتیجه دلخواه خود را کسب نمایید.

 •  رضایت بیشتر مشتریان

اینستاگرام، یک بستر شبکه و ارتباط است. اعلام حضور از طریق تولید محتوا و تعامل در این پلتفرم، بسیار مهم است زیرا به برند شما هویت منحصر به فردی می بخشد. هیچ راهی برای انجام این کار، بهتر از استفاده از تبلیغات در اینستاگرام برای نمایش افکار، ایده ها و پیشنهادات شما نیست. مشتریان برای دریافت پاسخ شخصی از یک شرکت، ارزش قائل هستند وقتی که درباره نمایه یک کسب و کار، در رابطه با یک موضوع خاص، اظهار نظر می کنند، دوست ندارند نادیده گرفته شوند یا پاسخی خودکار دریافت کنند.

مردم می خواهند احساس کنند که به آنها اهمیت داده شده و فقط یک آمار برای افزایش فروش نیستند، هیچ راهی بهتر از تعامل با آنها در اینستاگرام برای مقابله با این موضوع وجود ندارد. همدلی و هدفگذاری صحیح در اینستاگرام مارکتینگ، بهترین تجربه را برای مشتری ایجاد می کند و منجر به رضایت مشتری خواهد شد. اینستاگرام فقط به معرفی محصولات و کمپین های تبلیغاتی برند شما محدود نمی شود. اینستاگرام به عنوان یک کانال خدماتی توسط مشتریان فعلی دیده می شود که در آن می توانند مستقیماً با کسب و کار ارتباط برقرار کنند.

 • هدف گیری صحیح در اینستاگرام مارکتینگ

با توجه به فالوورهای بزرگ اینستاگرام (با بیش از 800 میلیون نفر که در حال افزایش است) و قابلیت های شبکه گسترده، اینستاگرام، بسیار بیشتر از یک پلتفرم رسانه اجتماعی معمولی است. اینستاگرام مارکتینگ، ابزاری ضروری برای رشد یک تجارت و افزایش تکنیک ها برای فروش از طریق بازاریابی موثر است. تبلیغات در اینستاگرام به اندازه تبلیغات محلی و سئو، مهم است. این راهکار می تواند برند شما را به مخاطبان بی شماری، و به طور خاص، به گروه های هدف، معرفی کند.

هدف گذاری اینستاگرام مارکتینگ به شما این امکان را می دهد که تبلیغات خود را در معرض دید افراد مناسب قرار دهید. اینستاگرام، توزیع این تبلیغات را برای کاربران علاقه مند یا مشتریان خاص بر اساس اهداف، تمرکز و هدف شرکت، آسان تر می کند. تبلیغات هدفمند اینستاگرام، یک راه عالی برای شرکت ها است تا بیشترین بهره را از کمپین های بازاریابی هدفمند داشته باشند. همین حالا با مشاور اینستاگرام مارکتینگ ما تماس بگیرید تا درباره دوره های آموزش اینستاگرام مارکتینگ و تبلیغات در این شبکه اجتماعی، شما را راهنمایی کند.

آموزش رایگان اینستاگرام مارکتینگ

امروزه وبسایت ها و صفحات مجازی بسیار زیادی وجود دارند که در زمینه آموزش رایگان اینستاگرام مارکتینگ فعالیت می کنند. بازاریابی اینستاگرام، یکی از زیر مجموعه های دیجیتال مارکتینگ محسوب می گردد و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در دنیای امروزی، کمتر کسی است که در اینستاگرام فعالیت نداشته باشد. به همین دلیل، اگر افراد بتوانند به شیوه های صحیح برای کسب و کار خود در اینستاگرام تبلیغات لازم را انجام دهند، موجب می شود تا در کمترین زمان ممکن تعداد مشتریان آن ها چندین برابر افزایش یابد. در ادامه با ما همراه باشید تا با مزایای آموزش های اینستاگرام مارکتینگ بیشتر آشنا شوید.

نحوه دریافت آموزش رایگان اینستاگرام مارکتینگ

در بسیاری از صفحات مجازی داخل شبکه اجتماعی اینستاگرام، افراد بسیار زیادی حضور دارند که از تمامی ترفند های اینستاگرام مطلع هستند. آن ها با ساخت محتوا های آموزشی درباره اینستاگرام مارکتینگ و انتشار محتوا ها در صفحه خود، ترفند های لازم را برای بازدید کنندگان به صورت رایگان به اشتراک گذاشته اند. جالب است بدانید اگر بخواهید تمامی آموزشات و ترفند های اینستاگرام مارکتینگ را خریداری کنید، می بایست مبالغ بسیار زیادی را صرف این کار کنید.

علاوه بر آن، خوشبختانه وبسایت های بسیار زیادی نیز وجود دارند که در زمینه آموزش رایگان اینستاگرام مارکتینگ فعالیت می نمایند. شما می توانید با مراجعه به یکی از وبسایت های آموزشی و با مشاهده تمامی آموزش های اینستاگرام مارکتینگ به صورت رایگان، در کمترین زمان ممکن به در آمد های بسیار بالایی برسید و کسب و کار خود را رونق دهید. البته لازم به ذکر است، برای فراگرفتن آموزشات اینستاگرام مارکتینگ به شیوه ای بهتر، می بایست یک دفتر و مداد همراه داشته باشید تا بتوانید تمامی نکات را یادداشت نمایید و از آن ها در آینده استفاده کنید.

مزایای فرا گرفتن آموزش اینستاگرام مارکتینگ

یکی از مهم ترین مزایای فرا گرفتن آموزش های رایگان اینستاگرام مارکتینگ، ایجاد رونق و تحول در کسب و کار می باشد. شما می توانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای، تمامی ترفند و نکات مربوط به بازاریابی اینستاگرام را فرا بگیرید و در کمترین زمان ممکن، در آمد خود را چندین برابر افزایش دهید. لازم به ذکر است که اگر نتوانید آموزشات را فرا بگیرید، دیگر نگران نیستید چرا که هیچ هزینه ای بابت آن ها پرداخت ننموده اید.

یکی دیگر از مزایای فرا گرفتن آموزشات اینستاگرام مارکتینگ به صورت رایگان، گسترش کسب و کار و راه اندازی فروشگاه اینترنتی است. شما می توانید با آموختن نکات و ترفند های اینستاگرام مارکتینگ، در کنارکار خود یک فروشگاه دیجیتالی و اینترنتی در اینستاگرام تاسیس کنید و لذت ببرید.

همانطور که در بخش های قبل به آن اشاره شد، امروزه وبسایت ها و صفحات مجازی بسیار زیادی در اینستاگرام وجود دارند که درز مینه آموزش رایگان اینستاگرام مارکتینگ فعالیت می کنند. پیشنهاد می شود اگر به دنبال یک روش برای رونق کسب و کار و افزایش در آمد خود هستید، با فرا گرفتن نکات اینستاگرام مارکتینگ و تبلیغ در اینستاگرام، در آمد خود را چندین برابر افزایش دهید و لذت ببرید.

اصول اینستاگرام مارکتینگ

رعایت اصول اینستاگرام مارکتینگ در تبلیغات اینستاگرامی می تواند گزینه بسیار خوبی برای افزایش بازدهی داشته باشد. بسیاری از افراد با استفاده از اینستاگرام مارکتینگ، تابحال نتوانسته اند به موفقیت برسند چرا که درصد توجه آن ها به اصول بسیار کم بوده است. شما می توانید با توجه به چهار اصل اصلی بازاریابی اینستاگرامی، در کمترین زمان ممکن نتیجه مطلوب و دلخواهی را به دست آورید و شاهد چندین برابر شدن تعداد مشتریان خود در مدت زمان بسیار کمی باشید. در ادامه با ما همراه باشید تا با چهار اصل مهم و اساسی اینستاگرام مارکتینگ بیشتر آشنا شوید.

 • ساخت یک صفحه اینستاگرامی

در بازاریابی اینستاگرام، ابتدا می بایست یک صفحه اختصاصی داشته باشید. البته فراموش نکنید که تبلیغات به صورت هزینه دار و رایگان در صفحات مجازی دیگر ممکن است آسان تر باشد، اما شما به صورت همیشگی نمی توانید محتوا تبلیغاتی خود را در آن ها ثبت کنید. به همین دلیل در ابتدای کار به یکی از مهم ترین اصول اینستاگرام مارکتینگ، یعنی ساخت یک پیج توجه کنید. پیشنهاد می شود برای بهبود کیفیت کار، از پسورد دشوار برای امنیت بیشتر صفحه خود استفاده نمایید.

 • جذب دنبال کننده

یکی دیگر از بخش های مهم اصول اینستاگرام مارکتینگ، جذب دنبال کننده است. بسیاری از افراد بر این عقیده باورند که می توانند به هر قیمتی دنبال کننده جذب کنند؛ اما این عقیده به طور کامل اشتباه است چرا که ممکن است امنیت شغلی شما را به طور کامل به خطر بیاندازد و دیده مشتریان به کسب و کار شما را تیره سازد. جذب فالوور به صورت اصولی ممکن است کمی طول بکشد، اما انجام این کار به صورت اصولی سبب می شود تا دیده مشتریان نسبت به کسب و کار شما تغییر کند.

 • نحوه انتشار پست و استوری

یکی دیگر از اصول اینستاگرام مارکتینگ، انتشار پست و استوری صحیح است. برای آن که بتوانید مشتریان را با یک نگاه به کسب و کار خود جذب کنید، می بایست روند انتشار پست و استوری در صفحه بازاریابی شما به صورت استاندارد و منظم باشد. بهترین راه برای جذب مشتریان به وسیله پست و استوری، انتشار به موقع است. شما باید در هر روز حداقل 1 پست و 7 استوری از کسب و کار خود در پیج قرار دهید تا افراد بتوانند با مشاهده تبلیغات شما لذت ببرند.

 • تولید محتوا تبلیغاتی

تولید محتوا تبلیغاتی مرغوب، یکی دیگر از اصول اینستاگرام مارکتینگ محسوب می شود. برای تولید محتوا تبلیغاتی شما می توانید از چهار قالب متن، صوت، تصویر و ویدئو استفاده کنید. البته پیشنهاد می شود که اگر اطلاعات کافی در زمینه تولید محتوا تبلیغاتی ندارید، از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید چرا که محتوا ها سبب جذب مشتریان می شوند.

همانطور که در بخش های قبل به آن اشاره شد، توجه به تمامی اصول اینستاگرام مارکتینگ، می تواند مشتریان شما را در کمترین زمان ممکن چندین برابر افزایش دهند. به همین دلیل، اگر می خواهید در بازاریابی اینستاگرامی موفق شوید و در مدت زمان بسیار کمی، به درآمد بالایی برسید در انجام این کار با افراد متخصص مشورت کنید وطبق اصول به جلو بروید.

دوره اینستاگرام مارکتینگ

یکی از مهم ترین مسائلی که کاسبان امروزی باید به آن ویژه ای داشته باشند، شرکت در دوره اینستاگرام مارکتینگ است. امروزه به دلیل پیشرفت علم و فناوری، دیگر نمی توان از روش های قدیمی و پیش پا افتاده برای رونق کسب و کار ها بهره مند شد. به همین دلیل، اگر به دنبال راهی برای پیشرفت در شغل خود هستید، می بایست از روش های مدرن همچون اینستاگرام مارکتینگ استفاده کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا با دوره های آموزشی اینستاگرام مارکتینگ بیشتر اَشنا شوید.

مزایای اینستاگرام مارکتینگ در کسب و کار

یکی از مهم ترین مزیای اینستاگرام مارکتینگ در کسب و کار، شهرت است. همانطور که می دانید، اینستاگرام جزو محبوب ترین شبکه های اجتماعی محسوب می شود و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به همین دلیل، میلیون ها نفر در آن دارای حساب کاربری می باشند و اوقات فراغت خود را در اینستاگرام سپری می کنند. شما می توانید با بازاریابی در یکی از پیج های پر بازدید اینستاگرام، شهرت کسب و کار خود را به بهترین شکل افزایش دهید و در میان رقبای دیگر مشهور بشوید.
از دیگر مزایای اینستاگرام مارکتینگ در کسب و کار، می توان به بازدهی سریع تر اشاره نمود. برای آن که بتوانید در کسب و کار خود موفق شوید و تعداد مشتریان شما روز به روز زیاد تر شوند، می بایست تبلیغات خود را در یک شبکه اجتماعی پر بازدید قرار دهید. شما می توانید با ثبت محتوای تبلیغاتی خود در یک پیج پر بازدید اینستاگرام، در کمترین زمان ممکن مشتریان زیادی را به کسب و کار خود فرا بخوانید. البته ناگفته نماند که شما می توانید برای خودتان نیز یک پیج کاری داشته باشید و به وسیله آن به تبلیغات بازاریابی اینستاگرام بپردازید. البته پیش از انجام چنین کاری، باید در جلسات آموزشی دوره اینستاگرام مارکتینگ شرکت کنید تا بتوانید نکات ضروری و کلیدی را به خوبی فرا بگیرید.

در دوره اینستاگرام مارکتینگ چه نکاتی آموزش داده می شوند؟

ثبت محتوا تبلیغاتی درون صفحات پر بازدید دیگران با پرداخت هزینه، کار آسوده ای است. اما شما برای آن که بتوانید به حداکثر بازدهی و سود برسید، باید تبلیغات خود را به صورت مدام ثبت کنید و در این صورت باید هزینه های کلانی را به صاحبان پیج های پر بازدید بپردازید. از این رو متخصصان در جلسات آموزشی اینستاگرام مارکتینگ، شیوه ساخت صفحه اینستاگرامی به همراه جذب دنبال کننده و بازدید کننده را می آموزند تا بتوانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای، در هر زمانی که قصد دارید تبلیغات خود را به هزاران نفر نشان دهید.
همانطور که در بخش های قبل به آن اشاره شد، اینستاگرام مارکتینگ در کسب و کار ازاهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل، اگر از کسادی بازار و کم بودن درآمد خود به ستوه آمده اید، کافی است در دوره های آموزشی اینستاگرام مارکتینگ شرکت کنید تا متخصصان راه موفقیت و افزایش چندین برابری را به وسیله بازاریابی در اینستاگرام، جلوی شما قرار دهند.

استراتژی اینستاگرام مارکتینگ

اگر به دنبال راهی برای موفقیت در بازاریابی اینستاگرام هستید، باید به استراتژی اینستاگرام مارکتینگ نیز توجه ویژه ای داشته باشید. استراتژی بازاریابی اینستاگرام، درواقع تمامی ترفند ها و شگرد هایی هستند که شما می توانید با استفاده از آن ها، تعداد بازدید کنندگان خود را چندین برابر و احتمال فروش تمامی محصولات خود را به صد درصد نزدیک تر کنید. اما باید پیش از انجام هر کاری نکاتی درزمینه استراتژی اینستاگرام مارکتینگ خود بدانید تا بتوانید قله های موفقیت را فتح کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا با استراتژی اینستاگرام مارکتینگ بیشتر آشنا شوید.

نکاتی در زمینه استراتژی اینستاگرام مارکتینگ

همانطور که در قسمت قبل به آن اشاره شد، برای آن که بتوانید در زمینه بازاریابی اینستاگرام موفق شوید و در صحنه رقابت رقبای خود، رتبه اول را از آن خود کنید باید به تمامی نکات ضروری و حیاتی اینستاگرام مارکتینگ توجه کنید. توجه و رعایت این نکات سبب می شود تا شما بتوانید تعداد بازدید و دنبال کنندگان خود را به شیوه آسان تری افزایش دهید و علاوه بر آن، مشتریان زیادی را به کسب و کار خود فرا بخوانید.

 • افزایش آگاهی از برند

یکی از مهم ترین نکات در زمینه استراتژی اینستاگرام مارکتینگ، افزایش آگاهی از برند است. بجای آن که هر روز پست های جدید و متنوع را در صفحه اینستاگرامی خود قرار دهید، یا از دوستان خود بخواهید که پست های شما را لایک کنند و یا از اینفلوئنسر ها بخواهید که پست های شما را استوری کنند، بر روی یک برند دهن پر کن و زیبا تمرکز کنید. به قول قدیمی ها: مردم عقلشان به چشم و گوششان است؛ شما با داشتن یک برند مرغوب و بدون همتا، می توانید بدون نیاز به هیچگونه تبلیغاتی فالوور های زیادی را مجذوب صفحه خود کنید.

 • فروش محصولات باکیفیت

یکی از نکاتی که سبب می شود تا شما بتوانید در کسب و کار خود، یک سابقه طلایی کسب کنید راضی نگه داشتن مشتریان است. یکی از مهم ترین راه ها برای راضی نگه داشتن مشتریان، فروش محصولات باکیفیت است. شما با فروش کالا و خدمات باکیفیت از طریق اینستاگرام، می توانید آوازه خود را به گوش تمامی افراد حاضر در اینستاگرام برسانید و در مدت زمان بسیار کمی، شاهد افزایش یافتن چندین برابری فالوور های خود باشید.

 • درک کسب و کار خود

پیش از آن که به دیگران اجازه دهید کسب و کار شما را درک کنند، می بایست خودتان آن را درک کنید تا متوجه شوید که می خواهید در کسب و کار خود چه فعالیت هایی انجام دهید تا موفق شوید. درک عمیق کسب و کار سبب می شود تا شما بتوانید یک شغل با اصالت و تثبیت شده در اینستاگرام داشته باشید.
همانطور که در بخش های قبل به آن اشاره شد، استراتژی اینستاگرام مارکتینگ از مزایای فراوانی برخوردار است. پیشنهاد می شود برای موفقیت بیشتر در بازاریابی اینستاگرام، حتما به استراتژی ها توجه کنید و آن ها را مورد استفاده قرار دهید تا بتوانید به در آمد های بسیار خوبی برسید و لذت ببرید.