اهداف اصلی ویدئو مارکتینگ


ویدئو مارکتینگ یکی از مهمترین جنبه های بازاریابی دیجیتال است. استفاده از ویدئو در جذب مخاطب تاثیرات شگرفی داشته و همین نکته است که باعث شده افراد و شرکت ها برای ارتقا کسب و کار خود اقدام به تولید ویدئو و انتشار آن در فضای وب نمایند. ویدئو مارکتینگ به نوعی یکی از به روز ترین و پیشرفته ترین نوع بازاریابی است که البته بسیار پیچیده و مرموز است.

ویدئو درعین حالی که می تواند یک برند را پرورش داده و برای وی برند سازی کند، در صورتی که اصول به خوبی رعایت نشده باشد قادر است به سادگی یک کسب و کار قوی را به زمین بزند. تجربه ویدئو مارکتینگ نشان می دهد این موضوع نه تنها به عنوان یکی از موضوعات مطرح در فضای دیجیتال بلکه موضوعی است که از همان ابتدای ساخت ویدئو مطرح بوده است.

در ادامه قصد داریم به اهدافی که ویدئو مارکتینگ دنبال می کند اشاره کنیم

  1. برندسازی و افزایش آگاهی در مورد برند

یکی از مهمترین و به روزترین ابزارهای برندسازی، ویدئو است. شما به راحتی می توانید با استفاده از ویدئو سطح کسب و کار خود را افزایش داده و فروش بیشتر را به مجموعه خود هدیه دهید. البته تنها ویدئو مارکتینگ به این موضوع نمی پردازد اما اگر هدف ویدئو مارکتینگ شما فقط این یک مورد است، تولید انواع ویدئو با استراتژی زیر به شما کمک می کند تا نتیجه گیری بهتری داشته باشید.

  • ویدئوهایی که در آن به تحلیل صنعت شما می پردازد و بررسی قدمت و نوع پیشرفت از ابتدا تا حال حاضر را نشان دهد.
  • ویدئوهای کوتاهی که بتواند نظر مخاطبان را به خود جلب کند. این ویدئو ها عموما در شبکه های اجتماعی به نمایش در می آیند. البته برای اینکه بتوانید بازدهی بیشتری دریافت کنید، بهتر است که ویدئو خود را به صورت داستانی تولید کنید تا تبلیغاتی.
  1. افزایش درگیر کردن آنلاین

درگیر کردن آنلاین در ویدئومارکتینگ بسیار مهم و حائز اهمیت است. منظور از درگیر کردن آنلاین در ویدئو مارکتینگ این است که ویدئویی که شما تولید کنید به اندازه ای جذاب است که کاربران را تشویق به لایک کردن آن، کامنت گذاری زیر آن یا اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی کند تا دیگر دوستان آن ها ویدئو شما را مشاهده کنند. سود این درگیری آنلاین حتی در سئو نیز خودش را نشان خواهد داد. علاوه بر این، این درگیری آنلاین باعث افزایش حس اعتماد بین کاربران جدید می شود. آن ها وقتی مشاهده کنند که دوستانشان ویدئوی شما را به اشتراک می گذارند، ناخودآگاه یک حس اعتمادی نسبت به برند شما در ذهن آن ها ایجاد می شود. ویدئو مارکتینگ بهتر ابزار برای افزایش درگیر شدن کاربران است.

انواع ویدئو مارکتینگ که به منظور این نوع هدف می توان استفاده کرد، شامل:

  • ویدئوهای تبلیغی کوتاه که در خصوص یک مقاله یا مطلب سایت شما توضیح مختصری می دهد و در انتها کاربران را تشویق به خواندن کل مقاله متنی آن می کند.
  • ویدئوهایی با برانگیختن زمینه های احساسی
  • ویدئوهایی که به کاربران مساله یا نکته ای را آموزش می دهد.
  1. افزایش آموزش کاربران و مشتریان

آموزش رایگان یکی از مهمترین اهدافی است که بازاریابی محتوا به دنبال آن است. آموزش از طریق ویدئو به سادگی انجام شده و حس اعتماد به برند را در افراد به غلیان می اندازد. این کار را خیلی راحت تر و سریع تر با استفاده از ویدئو مارکتینگ می توانید انجام دهید. برای مثال می توانید تمام مطالب یا سوالاتی را که در صفحه FAQ سایت خود قرار دادید را در قالب یک ویدئو تولید کرده و به کاربران خود نشان دهید و یا با استفاده از ویدئو به آموزش استفاده از دستگاه یا نرم افزار بپردازید.

  1. افزایش درآمد فروش

افزایش فروش یکی از مهمترین اهدافی است که تولید کنندگان ویدئو مارکتینگ در نهایت به دنبال آن هستند. تحقیقات نشان می دهد که سایت هایی که برای تبلیغات محصول خود از ویدئو برای بازاریابی استفاده کرده اند نسبت به سایت هایی که از موارد دیگر غیر از ویدئو بهره برده اند، فروش بیشتری را عاید مجموعه خود کرده اند. سایت هایی که برای تمامی محصولات خود از ویدئو استفاده می کنند، 68 درصد بیشتر از حد میانگین صفحات آن ها مورد بازدید قرار می گیرد تا آن ها فقط برای بخشی از محصولات فیلم آموزشی تولید کرده اند. درست است که هزینه های ساخت و به خصوص کارگردانی ویدئومارکتینگ زیاد است ، اما بازگشت سرمایه فوق العاده سریعی دارد.

  1. افزایش ترافیک سایت

اما اگر سایت به عنوان یک مکان دائمی برای بازاریابی در مجموعه شما مطرح است، ویدئومارکتینگ کمک می کند تا سایت شما شناخته شود. افزایش ترافیک یکی از مهمترین اهداف ویدئومارکتینگ به شمار می رود که افراد زیادی به این علت اقدام به استفاده از این ابزار می نمایند. گوگل به لینک هایی که از طریق ویدئو به سایت شما هدایت می شود، خیلی علاقه مند است برای همین بیان کرده  که هر ورودی از سایت یوتیوب تاثیر به مراتب بیشتری از یک سایت عادی دارد.

موارد بالا تنها بخشی از اهداف ویدیومارکتینگ هستند. این ابزار سودمند می تواند یک کسب و کار را به راحتی هرچه تمام تر در کل یک کشور و یا حتی دنیا مطرح سازد. البته برای اینکه یک ویدئو خوب و هدفمند داشته باشید باید استراتژی قوی و کارگردانی فوق العاده ای برای ساخت آن وجود داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *